Webasto działa tylko po rozgrzaniu silnika.

02 Sty 2017, 21:08

Witam. W 2015 zakupiłem autko z systemem webasto. Jednakże mam z nim problem. Na zimnym silniku mogę odpalić Webasto, ale nie uruchamia się nawiew. Tzn, sam silniczek chodzi, słychać że pracuje, ale nic poza tym. Nie nagrzewa auta w najmniejszym nawet stopniu. Dziwny jest fakt, że sytuacja zmienia się w momencie gdy silnik jest już nieco rozgrzany. Np. wyjeżdżam do sklepu do którego mam kilometr; przed wyjazdem webasto reaguje jak pisałem wcześniej. Natomiast gdy już dojadę do sklepu (około 1km) załączam webasto i działa jak należy, gdy wychodzę ze sklepu w aucie jest ciepło jak przy kominku. Wie ktoś w czym tkwi problem i czy jestem w stanie sam sobie z nim poradzić? Boję się, że w serwisie skasują nie wiadomo jaką stawkę, a problem być może jest błahy. Z góry dziękuję za pomoc.
Arkadiuszk44
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Auto: Mazda 323F
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Sty 2017, 12:14

To jest webasto oryginalne czy dokładane do twojego samochodu?

Jaki masz panel regulacji (może wrzuć fotkę)?
Czy próbowałeś załączyć Webasto na kilka minut przed uruchomieniem samochodu? Wtedy też nie grzeje? Tu też potrzeba chwile czasu żeby leciało ciepłe powietrze.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

03 Sty 2017, 18:16

Faktycznie zapomniałem wrzucić zdjęcia. Zdjęcie Dokładnie tak wygląda mój panel. Póbowałem wielokrotnie uruchomić właśnie przed odpaleniem silnika. Tak samo próbowałem z ustawieniem czasowym i za każdym razem silniczek webasto pracuje, ale auto nie jest ogrzewane, tj. nie zostaje wpuszczane ciepłe powietrze.
Arkadiuszk44
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Auto: Mazda 323F
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

03 Sty 2017, 18:31

U mnie było tak że webasto bez włączenia nawiewu w aucie grzało tylko "silnik" ... czyli ustawiałem godzinę o której ma się uruchomić, dmuchawę ( ori nawiew) ustawiałem w pozycji np:1 żeby coś leciało i wnętrze było nagrzane. Kiedy rozładował mi się akumulator to odpuszczałem już grzanie środka auta tylko grzał się płyn chłodzący co w sumie też był ok.bo po 1min. z nawiewu leciało ciepłe powietrza. I sądzę że taka jest zasada u Ciebie. Jak nie włączysz nawiewu auta to nie będzie grzania wnętrza. W/g mnie jest to kiepskie bo akumulator nie wytrzymuje obciążenia przy dużych mrozach.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10406
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Sty 2017, 18:47

Ja długo przed uruchomieniem silnika działa to webasto? Czyli ile minut wcześniej włączasz to webasto? Musisz mieć świadomość tego, że aby w środku auta była temp. 20 stopni przy temp. zewnetrzej 0 stopni, webasto musi pracować około 20 minut. Podane temp. i czas są oczywiście optymalne i zależą od temperatury w śroku i na zewnątrz oraz od mocy grzałki. Ale wmusisz mieć pod uwagą to, że potrzeba nieco czasu, żeby kabinę nagrzać. Nie spodziewaj się, że środek kabiny nagrzeje ci się w ciągu 2 czy 5 minut.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Sty 2017, 13:32

W sumie to nie wiem ile działa. W każdym razie nie działa jak należy. Jeżeli nie uruchamia się nadmuch to nie nagrzeje się środek auta. Zdarzało mi się wstać, włączyć webasto, zjeść śniadanie, a w aucie nie nagrzało się ani trochę, a sam silniczek zakończył już pracę.
Arkadiuszk44
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Auto: Mazda 323F
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 2UR-GSE - Lexus
    Pozostajemy w świecie V-ósemek. Z silników tego typu bardzo chętnie korzysta również Lexus. Japońska marka powszechnie stosuje takie motory w autach sportowych. Flagową jednostką Lexusa jest obecnie wolnossący ...

08 Sty 2017, 20:17

Jeżeli problem jest w samym nie włączaniu się silniczka dmuchawy, a po ręcznym właczeniu on działa, to przyczyna będzie leżała w sterowniku webasto, który nie włącza silniczka dmuchawy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Sty 2017, 11:09

Arkadiuszk44 napisał(a):Jeżeli nie uruchamia się nadmuch to nie nagrzeje się środek auta. Zdarzało mi się wstać, włączyć webasto, zjeść śniadanie, a w aucie nie nagrzało się ani trochę, a sam silniczek zakończył już pracę
A płyn w układzie chłodzenia był podgrzany?

Sprawdziłeś to o czym napisał @szybki:
szybki napisał(a):U mnie było tak że webasto bez włączenia nawiewu w aucie grzało tylko "silnik" ... czyli ustawiałem godzinę o której ma się uruchomić, dmuchawę ( ori nawiew) ustawiałem w pozycji np:1 żeby coś leciało i wnętrze było nagrzane.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

09 Sty 2017, 21:41

też mam w-sto na zegarek tyle że trochę inny ale jak odpala dmuchawka w aucie to słychać przekaźnik w bezpiecznikach więc sprawdź czy u siebie masz przekaźnik i czy cyka. Przekaźnikiem pewnie steruje już sterownik od webasta.

Jak włączam na zimno to najpierw startuje pompka wody elektryczna od pieca, potem odpala się piec a po paru minutach dmuchawa w kabinie.
Na rozgrzanym aucie dmuchawka uruchamia się natychmiast a potem budzi się piec :D
xinxein
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 05 01 2000
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: foczka
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004