Wibracje karoserii w zakresie obrotów 1500-2000.

21 Lis 2019, 21:37

Od dłuższego czasu próbuję znależć powód wibracji karoseri .Wystepuje ona tylko w zakresie 1500 - 2000 obrotów przy przyśpieszaniu. Wymieniłem już pouszkę pod skrzynią ( była lekka poprawa) , poduszki pod silnikiem (wyrobione na maxa. ) ale poprawy nie dało . . Wał wymieniony, mój miał lekki luz na krzyżaku, wymienione tylnie teleskopy i oczywiście nowa podpora wału, choc była w nie złym stanie. Poduszki na ławie w dobrym stanie zadnych luzów w tylnim zawieszeniu. Na SD wyszedł mi błąd skrzyni, ...C426 nieznana... ale po skasowaniu już nie powraca.
Czytałem ,że wymiana oleju w skrzyni pomaga na podobne sytuacje, lecz skrzynia pracuje idealnie, zadnych szarpniec czy tez opóznien przy zmianie biegów.

Może ktoś już przerabiał coś podobnego, bo pomysłów juz mi brak.
krzyszf1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 2

21 Lis 2019, 22:40

Jak byś jeszcze napisał jakie to auto :) na razie domyślam się że coś z napędem na tył :) i że to chyba jakiś Mercedes.
Czy czujesz wibracje na kierownicy czy raczej na nadwoziu?
Na wszystkich biegach one występują w tym zakresie obrotów?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

21 Lis 2019, 22:57

Mercedes e klasa 350 CDI coupe. Raczej z tyłu samochodu,na kierownicy nic. Na wszystkich biegach, nie zaleznie od predkości najbardzej na wyższych, bo samochód wolniej się rozpedza i dłużej odczuwa się te wibracje.
krzyszf1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 2

23 Sty 2020, 15:18

Wibracje mogą być od niecałkowicie sprawnego układu wtryskowego.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Więcej o 160 kilometrów dróg w systemie viaTOLL
    Przybywa nam dróg w ogólnopolskiej sieci dróg płatnych viaTOLL. Aktualnie viaTOLL powiększy się o kolejne 160 kilometrów. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów od 30 marca br. do mapy ...