Wilgoć/Deszcz auto nie pali BMW E60

21 Sie 2019, 20:47

Witam użytkowników forum , założyłem dziś konto ponieważ mam problem z E60 , w sobotę rano wsiadłem do samochodu i probojac go odpalić wyskoczyły mi błędy na desce , mianowicie nie sprawny tempomat , kontrola trakcji oraz pompa paliwa , po przekręceniu kluczyka na rozruch silnika kręcił lecz samochód nie odpalił, po 3 próbie samochód odpalił bez problemu i bez błędów , cały dzień nim podróżowałem i nie było żadnego problemu z uruchomieniem go po zgaszeniu , następnego ranka sytuacja się powtórzyła , i dokładnie tak samo , te same błędy i po 3 próbie auto zapalało i cały dzień jeździło bez problemu , więc domyślam się że odpowiedzialna jest wilgoć a raczej jestem pewien ponieważ wczoraj powtórzyłem rytuał i pojechałem autem parę kilometrów (tak żeby się zagrzał) było ok po chwili zaczął padać deszcz (dosyć mocno) i na tym skończyła się jazda , samochód cały czas wywala te 3 błędy ile razy bym kluczyka nie wyciągnął nic to nie dawało , pytanie odemnie jest takie : czy spotkaliście się z takim problemem? Co radzicie , gdzie zaglądać , co może zaciekać że robi taki kłopot i w ogóle napiszcie wszystko co mogło być przyczyną i jak poradzić , POMOCY
Juni6

Moje BMW: E60/ 530d / 218 ps /2004 /
Juni6
Obserwowany
 
Posty: 2

22 Sie 2019, 09:50

W pierwszej kolejności sprawdź skrzynkę z bezpiecznikami zobacz czy tam gdzieś nie dostaje się wilgoć. Warto tu też sprawdzić bezpieczniki w jakim są stanie czy nie widać na nich nalotu.
Zajrzyj też do akumulatora w bagażniku i sprawdź połączenia oraz przyjrzyj się czy tam gdzieś nie ma jakiejś wilgoci.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

22 Sie 2019, 14:55

Wczoraj trochę grzebałem przy aucie i dokopałem się do ECU ,(pod kabinowym) i tam suchutko , sam kurz i nic niepokojącego , a z tyłu tam gdzie jest Aku też kurz , brak wody , nawet śladu nie ma żeby woda była , kolega podłączył kompa i okazało się że są 3 błędy , 4C08/45F8/4448 / czyli te co wyskakują na desce jak pierwszy raz chce odpalić auto , ale co one mają wspólnego ze sobą to nie wiem , popatrzę dzisiaj tam pod dywanik bo już nie mam pomysłu , jeszcze lookne zaraz do tych bezpieczników
Juni6
Obserwowany
 
Posty: 2

27 Sie 2019, 16:35

Juni6 napisał(a):okazało się że są 3 błędy , 4C08/45F8/4448

Dokładnie te błędy oznaczają:
- 4C08 -> komunikacja z ARS (active roll stabilisation)
- 45F8 -> komunikacja z tempomatem
- 4448 -> komunikacja z AFS
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    "Najlepsze samochody 2013 roku" i trzy zwycięstwa dla BMW
    Nowe BMW serii 3 jest sprzedawane dopiero od lutego 2012 roku, jednak już teraz przejęło prowadzenie w klasie średniej premium. BMW serii 5 już po raz trzeci z rzędu znalazło się na pierwszym miejscu w klasie wyższej średniej. ...