Wirtualny alkomat - korzysta ktoś?

30 Sty 2019, 14:01

Raczej bym nie ryzykował z tym alkomatem online.
Ostatnio edytowany przez Kao, 30 Sty 2019, 15:30, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Spam
Kazikdobry
Nowicjusz
 
Posty: 10

20 Lut 2019, 15:05

Też uważam to za kiepski pomysł, one dają tak przybliżony wynik który bardzo łatwo można zaburzyć że szkoda to brać na poważnie. Dobry alkomat można kupić już za 3-4 stówki, tutaj ranking urządzeń do 500 zł https://testalkomatow.pl/2018/03/05/ranking-alkomatow-marzec-2018/
bpa
Początkujący
 
Posty: 77
Auto: volvo v40

16 Mar 2019, 13:03

wirtualny alkomat moim zdaniem działa tak samo jakby człowiek zadzwonił do wróżki i ją zapytał czy może jechać czy nie.
Nigdy nie wierzę w takie typu rozwiązania i "aplikacje" jak wirtualny alkomat. Lepiej kupić dobrej jakości urządzenie i mieć pewność że daje wiarygodny wynik. U mnie kumpel ma alkohita x50 i na każdej imprezie dmuchamy. Nie ma problemu z obsługą tego urządzenia.
mazi88
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Kuźnia

19 Mar 2019, 18:39

To tak jak byś miał test ciążowy wykonać za pomocą telefonu. Jedna wielka bajka na resorach to już lepiej mieć kilka jednorazowych alkomatów. Dokładność aplikacji nigdy nie będzie poprawna. Pamiętam jak w zeszłe lato ludzie ściągali aplikację wiatraka na telefon. Niektórzy trollowali innych pisząc w komentarzach że działa i na prawdę chłodzi. :D :D :D Nie bez przyczyny Policja używa alkomaty a i one potrafią się mylić.
Gość104264
 

19 Mar 2019, 22:26

Bo każdy alkomat powinien być co jakiś czas lub określoną liczbę pomiarów kalibrowany. I nie można go przechowywać w niskich lub wysokich temperaturach. Jak te podstawowe warunki będą spełnione to powinno wszystko być jak należy jeśli chodzi o wyniki. Ale dla potwierdzenia i sądu robi się badanie krwi, wtedy jest 100% niepodważalny dowód.
Funriel
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 17 07 1970
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

20 Mar 2019, 17:17

Przecież jeśli się nie zgadzasz z wynikiem pomiaru zawsze masz prawo jechać na krew. Lub jeśli wynik faktycznie jest mocno odchylony od normy.
Gość104264
 

21 Mar 2019, 20:39

Ja czasem korzystam, ale tylko w celach orientacyjnych. Nigdy bym nie zaufał wirtualnemu alkomatowi
Motofan1298
Nowicjusz
 
Posty: 26
Zdjęcia: 3

26 Mar 2019, 12:51

Nie jest to zbyt miarodajne i mądre rozwiązanie
mikosz
Nowicjusz
 
Posty: 8

12 Kwi 2019, 00:24

Zgodzę się z Wami, że lepiej kupić standardowy alkomat za kilka stówek, ale dla kogoś kto pije okazjonalnie a potem musi wsiąść za kółko, wirtualny alkomat jest jakimś doraźnym rozwiązaniem.

Najlepiej sprawdza się i tak zasada: piłeś - nie jedź. I tego się trzymajmy
andreew
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 0
Auto: Seat Ibiza

17 Kwi 2019, 13:30

fakt nie każdy ma alkomat ale jak jedziesz na imprezę to możesz popytać wśród znajomych czy nie mają alkomatu i nie pożyczą Ci. Np kumpel ma alkohita x50. Jest z niego zadowolony i zaufanym znajomym pożycza. Raz do roku robi kalibrację. Jeszcze nigdy podczas kontroli policyjnej nie wykazało innego wyniku niż na jego alkohicie.
mazi88
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Kuźnia

12 Paź 2019, 13:51

ja korzystałem i niestety, ale przekonałem się o tym w najgorszy możliwy sposób - mój pokazał jedź, a policji - przekroczony poziom
zabq
Obserwowany
 
Posty: 2

13 Paź 2019, 19:02

zabq napisał(a):pokazał jedź, a policji - przekroczony poziom
Dlatego lepiej polegać na sobie i nie wyrzucać kasy. Jak już pijesz to nie jedź i problemu nie będzie a jak masz jechać na następny dzień to wcześniej pij z umiarem tak żebyś był w stanie to zrobić na trzeźwo!
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

22 Lis 2022, 21:53

Lepiej kupić alkomat osobisty, najlepiej z sensorem elektrochemicznym! Mi już nie raz uratował "skórę"! Korzystając z takiego alkomatu wirtualnego, możemy narobić sobie jedynie problemów...
Marc00
Nowicjusz
 
Posty: 8

19 Maj 2023, 09:22

Korzystałem ale jakoś nie sprawdził mi się bo godzinę później sprawdzaliśmy na komisariacie i wyszło, że jest więcej ;/ promili.
Onice0
Nowicjusz
 
Posty: 22

06 Cze 2023, 13:55

Wirtualny alkomat, czyli w skrócie aplikacja na smartfonie lub strona internetowa, która ma na celu oszacowanie poziomu alkoholu we krwi, może być użyteczna jako narzędzie informacyjne, ale nie zastępuje profesjonalnego alkomatu policyjnego ani badań laboratoryjnych i o tym trzeba pamiętać!

Dlatego, że taki pomiar to np. brak precyzji, na normalny pomiar mogę mieć wpływ czynniki zewnętrzne itd. Wirtualne alkomaty mogą być ciekawą zabawą lub narzędziem informacyjnym, ale nie należy polegać na nich jako ostatecznym wskaźniku trzeźwości.
SanGrac1989
Nowicjusz
 
Posty: 42