Wirtualny alkomat - korzysta ktoś?

30 Sty 2019, 14:01

Raczej bym nie ryzykował z tym alkomatem online.
Ostatnio edytowany przez Kao, 30 Sty 2019, 15:30, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Spam
Kazikdobry
Nowicjusz

20 Lut 2019, 15:05

Też uważam to za kiepski pomysł, one dają tak przybliżony wynik który bardzo łatwo można zaburzyć że szkoda to brać na poważnie. Dobry alkomat można kupić już za 3-4 stówki, tutaj ranking urządzeń do 500 zł https://testalkomatow.pl/2018/03/05/ranking-alkomatow-marzec-2018/
bpa
Początkujący

Auto: volvo v40

16 Mar 2019, 13:03

wirtualny alkomat moim zdaniem działa tak samo jakby człowiek zadzwonił do wróżki i ją zapytał czy może jechać czy nie.
Nigdy nie wierzę w takie typu rozwiązania i "aplikacje" jak wirtualny alkomat. Lepiej kupić dobrej jakości urządzenie i mieć pewność że daje wiarygodny wynik. U mnie kumpel ma alkohita x50 i na każdej imprezie dmuchamy. Nie ma problemu z obsługą tego urządzenia.
mazi88
Początkujący

Miejscowość: Kuźnia

19 Mar 2019, 18:39

To tak jak byś miał test ciążowy wykonać za pomocą telefonu. Jedna wielka bajka na resorach to już lepiej mieć kilka jednorazowych alkomatów. Dokładność aplikacji nigdy nie będzie poprawna. Pamiętam jak w zeszłe lato ludzie ściągali aplikację wiatraka na telefon. Niektórzy trollowali innych pisząc w komentarzach że działa i na prawdę chłodzi. :D :D :D Nie bez przyczyny Policja używa alkomaty a i one potrafią się mylić.
Kuba1990
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 19

19 Mar 2019, 22:26

Bo każdy alkomat powinien być co jakiś czas lub określoną liczbę pomiarów kalibrowany. I nie można go przechowywać w niskich lub wysokich temperaturach. Jak te podstawowe warunki będą spełnione to powinno wszystko być jak należy jeśli chodzi o wyniki. Ale dla potwierdzenia i sądu robi się badanie krwi, wtedy jest 100% niepodważalny dowód.
Funriel
Początkujący

Prawo jazdy: 17 07 1970
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

20 Mar 2019, 17:17

Przecież jeśli się nie zgadzasz z wynikiem pomiaru zawsze masz prawo jechać na krew. Lub jeśli wynik faktycznie jest mocno odchylony od normy.
Kuba1990
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 19
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zawieszenie pneumatyczne i adaptacyjne - jakie są ich zalety?
    Nowoczesne układy zawieszenia mogą zapewnić komfortową podróż, sportowe prowadzenie, a także jazdę w terenie. Sprawdź, na co pozwala zawieszenie adaptacyjne. Zawieszenie adaptacyjne i pneumatyczne – czym się ...
    Cyfrowa asystentka o imieniu Alexa dla Lexusa i Toyoty
    Samochody marek Toyota i Lexus zyskają możliwość sterowania głosem dzięki wykorzystaniu cyfrowej asystentki o imieniu Alexa, opracowanej przez Amazon – tak postanowił japoński koncern, do którego należą obie ...

21 Mar 2019, 20:39

Ja czasem korzystam, ale tylko w celach orientacyjnych. Nigdy bym nie zaufał wirtualnemu alkomatowi
Motofan1298
Nowicjusz

Zdjęcia: 3

26 Mar 2019, 12:51

Nie jest to zbyt miarodajne i mądre rozwiązanie
mikosz
Nowicjusz

12 Kwi 2019, 00:24

Zgodzę się z Wami, że lepiej kupić standardowy alkomat za kilka stówek, ale dla kogoś kto pije okazjonalnie a potem musi wsiąść za kółko, wirtualny alkomat jest jakimś doraźnym rozwiązaniem.

Najlepiej sprawdza się i tak zasada: piłeś - nie jedź. I tego się trzymajmy
andreew
Obserwowany

Zdjęcia: 0
Auto: Seat Ibiza

17 Kwi 2019, 13:30

fakt nie każdy ma alkomat ale jak jedziesz na imprezę to możesz popytać wśród znajomych czy nie mają alkomatu i nie pożyczą Ci. Np kumpel ma alkohita x50. Jest z niego zadowolony i zaufanym znajomym pożycza. Raz do roku robi kalibrację. Jeszcze nigdy podczas kontroli policyjnej nie wykazało innego wyniku niż na jego alkohicie.
mazi88
Początkujący

Miejscowość: Kuźnia

12 Paź 2019, 13:51

ja korzystałem i niestety, ale przekonałem się o tym w najgorszy możliwy sposób - mój pokazał jedź, a policji - przekroczony poziom
zabq
Obserwowany

13 Paź 2019, 19:02

zabq napisał(a):pokazał jedź, a policji - przekroczony poziom
Dlatego lepiej polegać na sobie i nie wyrzucać kasy. Jak już pijesz to nie jedź i problemu nie będzie a jak masz jechać na następny dzień to wcześniej pij z umiarem tak żebyś był w stanie to zrobić na trzeźwo!
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

22 Lis 2022, 21:53

Lepiej kupić alkomat osobisty, najlepiej z sensorem elektrochemicznym! Mi już nie raz uratował "skórę"! Korzystając z takiego alkomatu wirtualnego, możemy narobić sobie jedynie problemów...
Marc00
Nowicjusz