Wirtualny alkomat - korzysta ktoś?

18 Sty 2017, 11:17

Jeżeli mam być szczery to absolutnie nie mam zaufania do wirtualnego alkomatu i jeżeli już to zdecydowanie lepszą opcją jest moim zdaniem do łożyć do dobrego modelu który będziemy mieli na własności móc fizycznie się sprawdzić przed podróżą.
Bracks
Nowicjusz
 
Posty: 34
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Citroen c5
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

30 Sie 2017, 13:47

Wiadomo jak to jest z tymi alkomatami online, na pewno nie pokażą tego co normalne alkomaty ale orientacyjnie dadzą znać co z naszą forma. Czasami korzystam z alko-maty.h i cyba najbardziej sie dopasowuje pod moją osobę. Rzadko bo rzadko na to wchodze ale jak nie mam jednorazówki przy sobie to działam na tym ^^
Venas
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Astra 3

08 Wrz 2017, 06:56

To prawda, wiadomo, że lepiej kupić jakiś porządny, droższy ale mieć pewność, że jest dobry.
Brigitte12
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 14 03 1964
Auto: audi

13 Paź 2017, 12:42

Jeżeli mam być szczery to nie mam zaufania do takich wirtualnych alkomatów i nie chodzi o to, ze nie działają, tylko o to że są mało skuteczne i pomiar wychodzi kompletnie inny niż stan faktyczny. Warto zainwestować w dobry, porządny alkomat na co dzień.
SpaCar
Początkujący
 
Posty: 52
Auto: Peugeot 407
Silnik: 2.0 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Paź 2017, 13:19

Korzystałem, ale nie wiem na ile to miarodajne, bo nie miałem czym zweryfikować wyniku :)
TakiRobert
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 44tys. km
Auto: Volkswagen

23 Paź 2017, 23:31

Wirtualny się sprawdza i warto się nim posiłkować. Jego wyliczenia (z prakyki) mają odpowiedni zapas i nie powinno być niespodzianek, ale wiadomo że nie zastąpi to realnego alkomatu.
Pistolecik
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 88

26 Paź 2017, 20:21

Pistolecik napisał(a):Wirtualny się sprawdza i warto się nim posiłkować.

Ale tylko posiłkować. Kiedyś używałem jednorazówek, teraz przerzuciłem się na alkomat elektrochemiczny. Odżałowałem parę złoty kupiłem alkohita x45. I teraz do sedna. Kumpel po imprezach zawsze korzystał z jakiejś aplikacji, w stylu wirtualny alkomat. Wprowadzał wagę, ile wypił, co kiedy itd. Wychodziło mu że może prowadzić nie wcześniej niż po 12 godzinach. No to jak minęło 12h, sprawdził jak to wygląda na moim alkomacie. Wynik ok.0,4 promila. Najgorsze jest w takich aplikacjach to że ciężko dokładnie wszystko określić, do tego nie uwzględnia ona innych ważnych czynników. I nigdy nie zastąpi dobrego alkomatu.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG

03 Lip 2018, 20:17

ja osobiście mocno analizowałem poprawność wyliczeń takich kalkulatorów.
na rozkład alkoholu w organizmie ma wpływ wiele czynników.
super precyzyjnie nie da się wyliczyć, wiadomo że jako ktoś pije często, wątroba metabolizuje szybciej alkohol, ale dla przeciętnego pijącego mozna dość dokładnie określić rozkład alkoholu. Oczywiście należy uwzględnić parametry pijącego i też jego BMI. Tak, sama waga nie mówi o ilości krwi a więc i promilach, warto jest obliczyć również zawartość tłuszczyku w pijącym. Kiedyś poczyniłem taki dokładniejszy kalkulator, dostępny pod adresem alco.fun ... to taki właśnie wirtualny alkomat, alkotest
Jeśli chcecie, sprawdźcie i porównajcie z analogowym urządzeniem.
xview
Obserwowany
 
Posty: 1

26 Lip 2018, 19:07

Takie kalkulatory sa fajne jak nie ma sie prawdziwego alkomatu no ale trzeba sie liczyc z tym ze nie sa bardzo nie dokładne. Warto mieć chociaż jeden alkomat zwłaszcza że porządne elektrochemiczne wcale tak dużo nie kosztują. Ja mam w pracy i w domu jednego Xblitz ALControl i moge śmiało polecić, mam pewność czy moge wsiadać za kółko czy trzeba jeszcze poczekać.
KarolSuz
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 17 06 2013
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Suzuki Swift MK7
Silnik: 1.2 94KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

02 Sie 2018, 11:14

ja nie wierze w takie bajery...
bak3
Obserwowany
 
Posty: 2

13 Paź 2018, 20:20

Polecicie mi jakiś fajny model alkomatu z tanią i szybką kalibracją? Alkomat tak do 500zł.
Wiktorn587
Obserwowany
 
Posty: 1

13 Paź 2018, 23:11

Osobiście korzystam z alkomatu ...............i sobie chwalę, bo jest to na prawdę porządne urządzenie. Kupowałem w tym sklepie, ma dość korzystną cenę.................................. . A i kalibracja tu jest w 24h za 55zł.
Ostatnio edytowany przez mike, 13 Paź 2018, 23:24, edytowano w sumie 1 raz
Powód: reklama
Tommii
Obserwowany
 
Posty: 1

23 Paź 2018, 09:20

Nie ufam takim rozwiązaniom. Lepiej jest już zaopatrzyć się w porządny alkomat.
malak
Nowicjusz
 
Posty: 3

08 Sty 2019, 11:15

Ja również nie wierze w takie wirtualne alkomaty. Ja od roku używam sprawdzonego alkomatu AD-02 z overmax, mam go zawsze w swoim schowku w samochodzie. Mały, poręczny i niedrogi
Miłko90
Nowicjusz
 
Posty: 7

20 Sty 2019, 20:22

Ja raczej nie kierowałbym się wynikami, które taki alkomat pokaże...
ksul
Nowicjusz
 
Posty: 6