Własny ranking letnich.

27 Mar 2014, 15:31

185/60/14
1. Michelin energy saver + -- ponoć najbardziej wytrzymałe i odporne na ścieranie.
2.Continental conti premium contakt 5
2.Dunlop sport blu respone
czyli ex ekfo
4.Good year efficient grif performance.
Prosiłbym o opinię Waszą na temat tychże opon.Postawiłem na 1 miejscu Michelina bo tak naprawdę cena niedużo wyższa od innych a wyczytałem że jest oponą najbardziej wytrzymałą.
Jak dzwoniłem do doradców w sklepach opinie były podzielone praktycznie po równo na Dunlopa i Continentala a tylko jeden był za Michelin.
Samochodem jeździ żona do pracy dziennie ok 70 km .Samochód Skoda Fabia nie przesadza z prędkością i dlatego sam osobiście postawiłem na 1, bo myślę że dłużej pojeździ ale że to jest pierwszy poważny zakup opon letnich wolę się doradzić osób doświadczonych.
Dzięki z góry za każdą opinie.

jn13
jn13
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 22 03 1979
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.2 64 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

27 Mar 2014, 16:45

Hejka,

Ja bym brał tego Michelina, jest to opona bardzo oszczędna i to ci się zwróci, rezultaty testów i porównanie cen masz na: [link wygasł] ogólnie to Conti też jest dobre i Dunlop bardziej w sportowych oponach. Goodyeara mam zimówki i są głośne... :)
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

28 Mar 2014, 13:37

Dzięki slickrz za link czegoś takiego szukałem. Dobra sprawa.
jn13
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 22 03 1979
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.2 64 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005