Wskaźnik ilości gazu w butli

wskaźnik ilości gazu w butli

24 Wrz 2011, 16:45

Witam,
Niedawno założyłem instalację gazową (BRC Sequent 24) do mitsubishi eclipse 2G-zauważyłem że kontrolki wskazujące ilość gazu w butli dość szybko gasną (jestem w trakcie wyjeżdżania całego zbiornika) co nie przekłada się na ilość kilometrów jakie robię (a jeżdżę spokojnie-bez "deptania"). Ktoś mi kiedyś powiedział że nie ma co za dużo na ten wskaźnik patrzyć bo bardzo oszukuje (miał 1kropkę na 4 a w zbiorniku pół butli gazu :/) -jak wygląda naprawdę sprawa? Wiem że sam niedługo się przekonam jak to rzeczywiście wygląda ale chciałbym zapytać tutaj. Z góry dzięki za odp
shorty1988
Początkujący

Miejscowość: Rawicz
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: BMW e46 320td 150KM 2002r

Re: wskaźnik ilości gazu w butli

24 Wrz 2011, 20:02

Wskaźniki bardzo często przekłamują i nie ma się tym co przejmować sprawdź jedynie czy samochód nie pali zbyt dużo.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: wskaźnik ilości gazu w butli

02 Lis 2011, 21:56

Wskaźnik LPG można sobie darować. Jedne słuszne rozwiązanie to:
1. Tankujesz na maksa gaz.
2. Kasujesz przebieg chwilowy.
3. Jeździsz na nim aż się skończy.
4. odczytujesz ile km przejechałeś.
5.Co tankowanie kasujesz licznik i wiesz mniej więcej przy jakim przebiegu masz zatankować.

Możesz też sobie wyliczyć średnie na 100km spalanie wg. wzoru
(Ilość spalonego paliwa/dystans przejechany)*100
wacek1991
Nowicjusz

Miejscowość: Śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

15 lat sukcesów Toyoty Prius 15 lat sukcesów Toyoty Prius
    15 lat temu została zaprezentowana pierwsza generacja Toyoty Prius, której debiutowi towarzyszyło hasło "w samą porę na 21 wiek". Półtorej dekady później, najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy ...
    Rozgrzany asfalt może być niebezpieczny! Rozgrzany asfalt może być niebezpieczny!
    Letnie upały są nie tylko uciążliwe dla kierowców z powodu wysokich temperatur w kabinie, nagrzewających się plastików oraz towarzyszącego uczucia rozdrażnienia i zmęczenia, ale także ze względu na stan nawierzchni, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda