Wybór auta do 20 tysięcy

16 Sty 2019, 23:19

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum i od razu piszę do Was z prośbą o pomoc. Mam w planach w najbliższym czasie dokonać zakupu samochodu, mój budżet wynosi 20 000 na sam samochód, dobrze by było gdyby to było trochę mniej ponieważ chciałbym założyć gaz. Interesuje mnie sedan oraz hatchback. Obecnie w oko wpadło mi kilka marek:
- Audi A4 B6 ( w tym przypadku wchodzi w gre również kombi, jakoś tak akurat w tym modelu nie odrzuca mnie )
- Peugeot 407
- Opel Vectra C
- Renault Laguna II FL
- Saab 9-3
- Seat Leon II
Prosiłbym o Wasze rady co do podanych modeli ewentualnie o podanie swoich propozycji. Osobiście najbardziej podoba mi się Audi oraz Saab ale pytanie czy jest sens szukać starego Audi czy może wybrać coś młodszego, tańszego w utrzymaniu oraz czy koszty utrzymania Saaba mnie nie pochłoną? Nie potrzebuję jakiejś szalonej mocy więc myślę że silniki do 150KM wystarczą. Pozdrawiam :)
marcin555
Obserwowany
 
Posty: 1

16 Sty 2019, 23:36

marcin555 napisał(a):- Audi A4 B6 ( w tym przypadku wchodzi w gre również kombi, jakoś tak akurat w tym modelu nie odrzuca mnie )


Spoko ale na rynku jest masa szrotu i poszukiwania na pewno łatwe nie będą. Zadbane egzemplarze schodzą dość szybko a kosztują miliony monet.

marcin555 napisał(a):- Peugeot 407


Spoko

marcin555 napisał(a):- Opel Vectra C


Spoko. Pod lpg 1.8, 2.0T albo 2.2/147

marcin555 napisał(a):- Renault Laguna II FL


Może być, bardzo fajne 2.0T

marcin555 napisał(a):- Saab 9-3


Spoko. Koszty nie powinny być jakoś spektakularnie większe niż innych aut podobnej klasy czyli wszystkiego co wymieniłeś oprócz leona. Technicznie bardzo podobny do vectry, silniki 1.8T, 2.0t i 2.0T to tak naprawdę to samo.

marcin555 napisał(a):- Seat Leon II


Technicznie ok ale pod gaz nadaje się wyłącznie 1.6/102 a auto z takim silnikiem to bezsens.

Popatrz na volvo s60, focusa 2/s40/v50 (technicznie to samo), mondeo mk3 (najlepiej 2.5), C5. Gdzieś bliżej 20k masz też chądę accord ale tam korozja zaczyna być często spotykana.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Sty 2019, 23:42

Wszystko zależy czego szukasz..Leon II z 1,6 będzie najmłodszy wg mnie i w lepszym stanie niż inne turbo benzyny wykatowane i wyższej klasy bo tak jest zawsze.
W A4 B6 najlepiej szukać 1,8T ale tutaj nieporównywalnie większe koszty niż 1,6 Leon

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

17 Sty 2019, 15:18

Dzięki za podpowiedzi, zastanawiałem się właśnie również nad Focusem tylko nie wiem jak w nim stoi sprawa z wyciszeniem no i oczywiście tolerancja LPG, oczytałem się wiele i co osoba to inne zdanie. Na pewno koszty utrzymania takiego Focusa a Audi będzie znacząco się różniło? Bardzo spodobało mi się to Audi ale niestety chyba będę musiał je odpuścić.
marcin10325
Nowicjusz
 
Posty: 9

17 Sty 2019, 15:25

B6 1.8t cieżko znaleźć zadbane. Najlepiej szukać z prywatnych rąk, np:
https://a4-klub.pl/offers/offer/10406-a ... 150km-avj/
duzy90
Aktywny
 
Posty: 447
Prawo jazdy: 03 01 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S4 B8
Silnik: 3.0TFSI 450km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Camry z klocków Lego
    Australijska Toyota pokazała w Melbourne pełnowymiarową replikę Camry nowej generacji zbudowaną w całości z klocków Lego. Samochód stworzył Ryan McNaught przy użyciu 500 tys. elementów. Toyota Lego Konstrukcja ...