Audi a3 1.8t quattro czy golf 4 2.3 4motion

Audi a3 1.8t quattro czy golf 4 2.3 4motion

17 Sty 2019, 13:06

Witam !
Zastanawiam się nad kupnem pierwszego samochodu. Auto nie będzie jeździło codziennie, zależy mi na tym żeby miało trochę mocy i oczywiście napęd na 4 kapcie :D Jak w temacie można zauważyć narazie biorę pod uwagę dwie marki mianowicie audi i vw. Chce dowiedzieć się co nieco o silnikach tych samochodów jak i o napędzie. Może miał ktoś styczność z tymi pojazdami i chętnie podzieli się informacjami. Dzięki z góry :ok:
Domin99
Obserwowany

Re: Audi a3 1.8t quattro czy golf 4 2.3 4motion

17 Sty 2019, 14:16

A jaki w ogóle budżet na auto?
Jak ma być Golf to zdecydowanie lepiej iść w 2,8 VR6 4x4 204 konie
Tylko tak..musisz sprawdzić stan łańcucha rozrządu, do tego serwis napędu haldex czyli olej
2,3 jest słaby a w wersji 4x4 to już w ogóle straty mocy i masa auta i masakryczne osiągi

Audi a3 1,8T quattro wg mnie ciutkę tańsze w serwisie, tylko też to jest haldex + turbo które lepiej jak jest zdrowe.

A może lepiej coś ze stałym napędem Audi a4/Audi A6 ?
albo RWD - tutaj sporo do wyboru np w BMW.

No ale nie znamy budżetu i wymagań.

P.S. i pamiętaj ze w turbo możesz moc zwiększać - kwestia kasy/gratów/czasu, w wolnossaku jesteś uziemiony bo uturbianie jest bezsensu przy kosztach, więc zwiększysz moc o nie wiem...10 koni i koniec.
Pionek
Stały forumowicz

Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Audi a3 1.8t quattro czy golf 4 2.3 4motion

17 Sty 2019, 17:41

To jakiś zarys informacji już mam. Budżet to 10 Max 12 tyś. RWD raczej odpada
Domin99
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus GX Overland - największe terenowe wyzwania i nocowanie w głuszy Lexus GX Overland - największe terenowe wyzwania i nocowanie w głuszy
    Czy luksusowy SUV może być jednocześnie prawdziwą, terenową wyprawówką? Przy pomocy zmodyfikowanego modelu GX kanadyjski oddział Lexusa pokazuje, że jak najbardziej. Pokazowy GX Overland jest gotowy nawet na największe ...
    Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych
    Specjalnie dla Was przygotowaliśmy porównywarkę pod nazwą "Okazje" na której znajdziecie produkty związane z motoryzacją w najlepszych cenach. Opony, felgi, kosmetyki samochodowe, nawigacje, rejestratory jazdy, ...

•