Wybór z trzech: Peugeot 2008 ; Renault Captur ; Hyundai ix35

23 Lis 2013, 17:36

Witam.

Mam dylemat otóż poszukuję samochodu do maxymalnie 88 tys. zł. ale musi byc nowy z salonu ( LEASING )
Moje wymagania to : automatyczna skrzynia ( jeśli już będzie coś mega ale z manualną myślę, że mógłbym się skusic )
Nawigacja
Ksenony/ledy
Kamera cofania ( mile widziane też czujniki na przód )
Crossover (etc. - wysoki, żeby czuc się komfortowo ;) taki jakiś zblizony do SUV-a nic innego )
Silnik - nie wiem może byc diesel może byc benzyna, nie może przekroczyc spalania 11 w cyklu mieszanym .. Nie zalezy mi tez, zeby byl jakis mega szybki.

Ze wstępnych analiz wyszkuałem marki wymienione w tytule tematu, gdyż tam można skonfigurowac samochód z tymi akcesoriami za takie pieniądze.

I moje pytanie, czy znacie jakieś inne samochody z takimi wymaganiami do 88 tys. zł ? Które świetnie by się prowadziły itd ? Jakieś opinie jeśli najrozsądniejsze są modele wyżej wymienione to na jaki się zdecydowac ? Z tej trójki , a może coś innego może jakiś civic ? ew. coś co ma w miarę miękkie zawieszenie ( dużo jeżdzę w miejscach gdzie jest pełno dziur itp )

Wielkie dzięki jeśli ktoś zdecyduje się doradzic i pomóc.
FreedomLife
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 0-2001
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Audi A3

23 Lis 2013, 19:08

żaden z nich nie będzie się świetnie prowadził bo to wysoko zawieszony SUV
z trzech zdecydowanie Hyundai, bo jest o klasę wyżej pozycjonowany

Mam nadzieje, że te Suvy liczysz z napędem 4x4 bo kupno takiego auta z napędem 4x2 to jest czysty idiotyzm dla mnie co robi 90% ludzi która kupuje to auto... Po co komu wyżej zawieszone auto, które zakopie się w byle śniegu, jest ciaśniejsze od kompaktowego kombi za mniejszą kase, więcej pali z racji większego oporu aerodynamicznego i masy oraz gorzej się prowadzi? Idiotyczna moda i tyle.
Za 88tys. możesz wyrwać już spokojnie auto klasy średniej nieporównywalnie bardziej komfortowe od małego czy kompaktowego SUVa
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lis 2013, 19:13

A weź zobacz na Focus Mk3, Astre J, Kia Cee'd, Skode Rapid. Lepsze prowadzenie, mniejsze spalanie, lepsze wyposażenie itd.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Lis 2013, 21:52

dzieki za odpowiedzi.

Autem bedzie tez jezdzila druga polowka i boi sie dlugimi samochodami chodzi o parkowanie etc. czyli auta typu rapid odpadna.


Panowie a tak jeszcze z czystej ciekawosci, jaki samochod bedzie mial miękkie zawieszenie ? tak, zeby na dziurach sie dobrze prowadzil ?

Ten hyundai to dlatego, ze siedzi sie wyzej i jest wrazenie, ze sie czlowiek czuje bezpieczniej. ;)
Wiem, ze moda dzieki za zwrocenie uwagi na te napedy, jesli chodzi o samochody jestem LAIKIem a musze do 20 grudnia podjac decyzje
FreedomLife
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 0-2001
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Audi A3

23 Lis 2013, 22:11

Powiem tak, te auta mają twarde zawieszenia aby nie bujały się na zakrętach za bardzo ale to nie to samo prowadzenie co zwykłe "niskie auto". Wszystkiemu jest winny środek ciężkości. Czyli względnie twardo i mało stabilnie.

Rapid jest też w wersji hatchback no ale porzućmy temat bo 88k na Rapida to grzech :D

Najbardziej komfortowy byłby Citroen C5 z hydropneumatycznym zawieszeniem gdzie się płynie nad drogą ale skoro nie ma być długi to odpada.

Ja bym pozostał przy SUVie jednak jak mówisz, że dziury ale kupiłbym z 4x4 wtedy prześwit (mimo, że nie wiele większy) nie będzie osamotniony ze złą nawierzchnią i nic nie urwiesz. Wiem, że to trochę kosztuje ale warto i lepiej zrezygnować z bajerów na rzecz tego. Do tego małe felgi, a nie profil opony na dwa palce i felga 18", bo to zabiera sporo komfortu.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lis 2013, 22:30

na konfiguratorze hyundai-a nie moge znalezc wersji 4na4 chyba, ze ten nowy ix ale tam nie dziala wogole konfigurator. Czyli tak jesli suv musi byc 4na4.

A co sadzisz o jakims samochodzie typu CIVIC ? Focus czy Astra nie wychodza duzo lepiej a koszta podobne.

Ten 2008 czy Captur dosyc ladnie wygladaja, ale rozumiem, ze sa gorsze od Hyundaia ?
FreedomLife
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 0-2001
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Audi A3

23 Lis 2013, 22:40

Czy gorsze to nie wiem ale na pewno mniejsze o klasę. I nie wiem czy wogóle jest dostępny napęd na 4 koła

W Hyundaiu jak przy większości tych aut typu SUV napęd 4x4 jest dostępny tylko z wybranymi silnikami
Dla mnie napęd 4x4 w aucie typu SUV to podstawa bo jak go brak to wtedy zakup jest pozbawiony sensu i wtedy lepiej wybrać właśnie coś pokroju Civica.
Civic fajna opcja i bogata w tej cenie ale twardy jest podobno. Trzyma cenę. Ciekawa jest też nowa Mazda 3 - świeży model, myślę że warto się przyjrzeć. Może Focus czyli najlepiej prowadzące się auto w tej klasie. Może nowy Golf?
...albo i30/Cee'd z maksymalnym wyposażeniem i są nastawione na komfort, a nie prowadzenie

Jak widzisz opcji jest multum w klasie kompaktowych hatchbacków i są o wiele lepszą propozycją od SUVa z napędem 4x2

Inna sprawa, że jak liczy się wysoka pozycja za kierownicą to przyjrzeć się warto minivanom, bo są o niebo praktyczniejsze, też zbierają na jedną oś i jeździ się podobnie przy czym minivany są budowane z myślą o komforcie.

Tutaj w linku masz fajny test Captura, który obnaża bezsensowność tych aut, gdzie płacimy za modę

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

23 Lis 2013, 23:33

Fiat Sedeci, nie za niski nie za wysoki, zawieszenie dość miękkie.
IPman
Początkujący
 
Posty: 88
Auto: Maserati 3200GT
Silnik: 3,2 368KM
Paliwo: Inne

24 Lis 2013, 10:17

Dzida troche teoretyzuje. Jak ktoś mieszka w mieście to po kiego grzyba mu 4x4? Teraz jest moda na suvy i nic na mode nie poradzisz. Kazdy kupuje co mu sie podoba i tyle.

Kolego. Zainteresuj się minivanami są wygodne, miekkie nie mają duzego zwisu z przodu. Są "bryłowate" parkuje się nimi łatwo i jezdzi dobrze "płynie".
Dodatkowo maja duzo miejsca w srodku i dużo miejsca nad głową nie siedzi sie jak w puszcze.
Zawsze lepiej mieć większe auto niz mniejsze.

Proponuje Toyote Verso 2.0 d4d man 6
Silnik i wyposażenie sobie wybierz jakie Ci pasuje. Umów sie na jazde przejedz i decyduj.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Lis 2013, 10:35

No ja wiem, że jest moda ale co z tego skoro zakup jest idiotyczny jeśli nie kupimy auta z 4x4, bo będzie wielkościowo jak kompaktowe kombi za o wiele większą kasę i mniejsze od minivana za tą samą kasę. Dla mnie jedynym argumentem żeby kupić SUVa to napęd 4x4 inaczej zakup jest pozbawiony sensu mimo, że modny.
Napęd 4x4 przyda się każdej zimy nawet w mieście
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Lis 2013, 11:21

oj tam tyle się najeździłem maluchem potem polonezem jeszcze na całorocznych gumach stomil w szlaczki hehe i jakos człowiek przeżył :) jak kogoś stac niech sobie dopłaci parę tys pln do tego.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Lis 2013, 11:40

no wiadome, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku ale zawsze to łatwiej z zaspy wyjechać ...chociaż w tamtym roku widziałem Opla Frontere jak mielił w śniegu 4 kołami na raz i stał - komicznie to wyglądało :D
ale z drugiej strony gość pod akademikiem przejechał nisko zawieszoym Subaru Imprezą po nieośnieżonym trawniku w głębokim śniegu bez najmniejszego problemu
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Lis 2013, 22:43

dzieki Panowie za wszystkie rady i opcje.

Nie wiem moze poprostu latwiej przekonac narzeczona i brac cos dluzszego typu octavia ? ma navi ledy kamere cofania ksenony ( a na tym mi najbardziej zalezy na tych cechach ) :E
Oczywiscie wolalbym cos podwyzszonego ale moze jest cos co byloby fajnie dobrze przybajerzone w takich kasach ew. jesli sa jakies ale do 100 000 to moze tez ( moze sie uda wytargac wtedy jakis rabat i cena nizsza ? ) Jesli ktos jeszcze ma jakies propozycje wielkie dzieki. Sprawdzam wszystko co podaliscie. Focus najmniej mi sie podoba..
FreedomLife
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 0-2001
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Audi A3

25 Lis 2013, 10:49

Poszukaj sobie wyszukiwarka sporo jest tego
http://www.samar.pl/nowe-samochody/wyszukiwanie
Ogólnie dobrze wyposażone są japońce i koreance.
Mało znana marka ale auta bardzo wygodne http://www.samar.pl/ssangyong/korando/q ... n-6-suv-5d dobrze wyposażone i dość miękko zawieszone do tego dla upartych 4x4 w standardzie :)
Alternatywnie Accord http://www.samar.pl/honda/accord/s-2013 ... n-6-sed-4d
Moim zdaniem troche obciach wywalić 100tysi na Octavie.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Cze 2015, 11:13

Co powiecie o nowym 208? Tak ze zdjęć - http://dealer.peugeot.pl/interauto wygląda imponująco, a jak z wykonaniem? Ma jakieś kluczowe wady, coś o czym już wiadomo?
kierowiec
Początkujący
 
Posty: 116
Miejscowość: czewa