Wyciek płynu w nissan almera n15

Wyciek płynu w nissan almera n15

18 Mar 2015, 10:20

Witam.

Niedawno kupiłem sobie nissana almerę N15. Silnik 1,4 wersja GX. Po tygodniu zauważyłem, że auto na parkingu zostawia ślady jakiejś cieczy. Dokładnie lama wielkości dużego talerza po prawym reflektorem po nocy. Gdy pomacałem od spodu faktycznie jest tam mokro. Płyn jest delikatnie oleisty, ale nie zauważyłem, aby oleju ubywało. Co to może być i z jakimi naprawami mogę się liczyć?
Mam dziwne wrażenie, że sam wyciek powstał z któregoś węża w okolicy zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego. Biegnie tamtędy kilkadziesiąt różnych wężyków i zabrudzona jest tam blacha. Płynu chłodzącego jednak nie ubywa. Proszę o poradę co to może być i jakie są ewentualne koszty naprawy.
zyrol81
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 04 2004
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Nissan Almera n15
Silnik: 1.4 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: Wyciek płynu w nissan almera n15

19 Mar 2015, 10:20

Powycieraj dokładnie wszystko do czyta i sucha i obesrwuj z którego wężyka cieknie.
I skoro z czegoś cieknie, to musi tego czegoś ubywać. Cudów nie ma.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Wyciek płynu w nissan almera n15

21 Mar 2015, 15:47

Dopatrzyłem sie czego ucieka jak mi wspomaganie wysiadło na trasie. A wydawało się że płynu nie ucieka bo sitko w zbiorniczku było tak zawalone, że prawie nie przepuszczało płynu. Sito już wymieniem i chwilowo uzupełniam braki płynu. Mechanik umówiony na poniedziałek.
zyrol81
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 04 2004
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Nissan Almera n15
Silnik: 1.4 16v
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 generacji Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 generacji
    Na noworoczny test do naszej redakcji trafił ciągnik siodłowy Mercedes-Benz Actros 1851 4×2 LS Bluetec 6 najnowszej generacji w wersji z 510-konnym silnikiem i kabiną GigaSpace. Ciągnik połączyliśmy z chłodnią do przewozu ...
    Nowy Nissan LEAF Nowy Nissan LEAF
    Przenosząc technologię Zero emisji na nowy poziom, nowy LEAF produkowany w Europie będzie miał swój światowy debiut w Genewie. Nowy LEAF, który został zaprojektowany i opracowany ze szczególnym uwzględnieniem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009