Wyjazd do Węgier

Wyjazd do Węgier

21 Gru 2008, 23:02

Witam wybieram się w najbliższym czasie na Węgry i samochód nie jest na mnie zapisany ani nie jestem współwłaścicielem, właścicielem jest moja mama. Chodzi mi tu jak wyglada sprawa umowy o wypożyczeniu samochodu czy jest to potrzebne, i czy jeżeli pojadę kupić tę polise do PMZ w Katowicach musi ze mną jechać wlasciciel samochodu czy wystarczy xero dowodu osobistego i podpisane przez wlasciciela pełnomicnictwo które jest dostepne na stronie PZM a dokladnie w ich sklepie travel.
Kiczaty
Nowicjusz
 
Posty: 10
Rejestracja: 21 Gru 2008, 22:57

Re: Wyjazd do Węgier

22 Gru 2008, 13:03

Przecież do Węgier jedzie się przez Słowację bądz przez Czechy i Słowację.Są to kraje Unii,więc nie potrzeba żadnego ubezpieczenia,oprócz OC oczywiście i ewentualnie AC.Z tego co wiem,nie potrzeba również żadnego zaświadczenia o wypożyczaniu samochodu,a tym bardziej od najbliższej rodziny.
Ale warto natomiast zainteresować się jakie jest obowiązkowe wyposażenie samochodu w tych krajach.Oczywiście teoretycznie nie obowiązuje ono cudzoziemców(sprawa wyposażenia obowiązkowego była poruszana po aferze jak Niemcy chcieli wyegzekwować od Polskich kierowców ich obowiązkowe wyposażenie - okazało się,że Polskich kierowców ono nie obowiązuje,ponieważ samochody te są rejestrowane w Polsce i obowiązuje ich Polskie prawo - chodzi tu o Dyrektywę Unii Europejskiej.Tak samo ty,wyjeżdżając do Słowacji,Wegier,nie masz obowiązku znać języka wtym kraju,żeby rozmawiać np. z policjantem - to on musi znać twój jezyk,jak chce z tobą rozmawiać.Jest też Konwencja Wiedeńska.Podobna sprawa jest z taryfikatorem punktów za wykroczenia - obcokrajowcy płacą mandat na miejscu i nie dostają punktów.
Ale mimo wszystko,żeby mieć spokój w podróży,to warto się zaopatrzyć w to ,co oni wymagają.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14481
Zdjęcia: 1184
Rejestracja: 12 Gru 2006, 14:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Wyjazd do Węgier

22 Gru 2008, 17:10

ok, dzieki za pomoc
Kiczaty
Nowicjusz
 
Posty: 10
Rejestracja: 21 Gru 2008, 22:57
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Czarny lód na drodze! - niewidzialne zagrożenie Czarny lód na drodze! - niewidzialne zagrożenie
  Choć trwa jeszcze jesień i w ciągu dnia często można cieszyć się słoneczną pogodą, noce bywają już chłodne. Wraz z pojawieniem się pierwszych przymrozków na drogach robi się niebezpiecznie – jezdnia może pokryć ...
  Sezon urlopowy w pełni - nie spiesz się na wakacje! Sezon urlopowy w pełni - nie spiesz się na wakacje!
  Rozpoczął się sezon urlopowy, co oznacza, że Polacy będą pokonywać często setki kilometrów w swoich autach, aby dotrzeć na upragniony wypoczynek. Podczas długich podróży, zwłaszcza w okresie letnim łatwo o zmęczenie, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   VW Passat CC
   S2020005
   GTP Light