Wymiana zamka po włamaniu. Pacjent - Audi A4 B5

21 Cze 2017, 18:51

Witajcie po dłuższej przerwie. Spotkała mnie niemiła niespodzianka i chciałem się poradzić Was, drodzy forumowicze bo już nie raz mi pomogliście. Mianowicie jakiś sk*#$wiel połasił się na moje chińskie radio samochodowe z allegro i żeby się do niego dobrać rozpieprzył mi zamek i klamkę w drzwiach od strony kierowcy. Jak ja mam się za to zabrać? Załączam zdjęcia

Wymiana zamka po włamaniu. Pacjent - Audi A4 B5

Wymiana zamka po włamaniu. Pacjent - Audi A4 B5

Wymiana zamka po włamaniu. Pacjent - Audi A4 B5

W związku z tym, że pierwszy raz zdarza mi się coś takiego proszę o pomoc. W internecie jest sporo części opisanych jako "zamek" i każda wygląda inaczej. Jedna kosztuje 10 zł a druga 300. Nie chcę więc strzelić babola i pytam mądrzejszych :roll:
Czy wystarczy kupić kompletny zamek gdzieś na szrocie i zwyczajnie wymienić? Trzeba będzie dorabiać i nosić dwa klucze? (jeden do otwierania, drugi do uruchamiania auta?)
Wgniotka raczej nie wydaje się być zabójcza, może się "wyklepie". Czekam na sugestie.

Edit - dodam, że chciałbym żeby centralny działał tak jak fabrycznie - czyli zamkiem od kierowcy chcę otwierać cały samochód. Bo już miałem w jednym aucie takie cyrki, że sam wsiadałem a potem pasażerom ręcznie musiałem od środka otwierać. Z góry dzięki za porady.
dudek600
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Zdjęcia: 8
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 11 04 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra G/Audi A4 B5
Silnik: 1.6 101 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

21 Cze 2017, 20:50

Mozesz kupic kpl klamke z zamkiem i udac sie do goscia co robi klucze samochodowe. On nastawi Ci zamek pod Twoj kluczyk i bedzie wszystko jak w fabryce :naughty:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16135
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Cze 2017, 20:59

Nie wiem czy sama wkładka zamka by załatwiła sprawę bo widać że dosyć mocno jest ona rozwalona w środku. Chyba lepiej kupić całą klamkę z wkładem zamka i na pewno da się ustawić wkładkę pod stary kluczyk ale musi to zrobić ktoś kto się tym zajmuje profesjonalnie.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Cze 2017, 21:29

Dzięki Pany! :ok:
dudek600
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Zdjęcia: 8
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 11 04 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra G/Audi A4 B5
Silnik: 1.6 101 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

22 Sie 2017, 17:43

Czołem!

Wymieniłem zamek i chciałem przestrzec wszystkich posiadaczy A4 przed tym co ja zrobiłem. Mianowicie - kupiłem zamek przez internet bo niestety w okolicznych szrotach nie mogłem znaleźć wkładki od strony kier wraz z klamką do miniliftalifta.
Kupiony zamek okazał się zamkiem do owszem - A4 ale starszego typu. Mój kluczyk okazał się być zbyt grubym i nawet nie wchodził w zamek pomimo, że z wyglądu zamek zdaje się niczym nie różnić. Dorobiłem kluczyk i teraz mam jeden do otwierania a drugi do zamykania. Dodam tylko, że nowym kluczykiem nie da się zamykać szyb tak jak starym więc mam zrobione, że szyby domykają się zawsze po wyjęciu klucza ze stacyjki. Kupujcie więc zatem rozsądnie bo każda pierdoła może mieć znaczenie .
dudek600
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Zdjęcia: 8
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 11 04 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra G/Audi A4 B5
Silnik: 1.6 101 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

22 Sie 2017, 18:37

dudek600 napisał(a):Kupiony zamek okazał się zamkiem do owszem - A4 ale starszego typu.
to właśnie Ty masz starszy typ, musiał Ci wysłać z 80/90/100/a6 C4 tam były te cienkie kluczyki. Dobrze że napisałeś to ciekawa uwaga :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16135
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renault Alpine A110-50 - samochód koncepcyjny
    Aby uczcić 50-lecie ikony, jaką jest model Berlinette, Yann Jarsalle (projektant) i Axel Breun (dyrektor samochodów koncepcyjnych i wystawowych w Renault Design) poddali reinterpretacji pierwotne zasady stylistyczne ...