Wyprawka nadkola+lakierowanie

wyprawka nadkola+lakierowanie

05 Wrz 2015, 16:29

Witam.w mojej megance zabrałem sie za wypryski rdzy na nadkolu(podobno to norma w tych egzemplarzach).opisze co zrobiłem i jaki mam problem.
Na poczatku starlem rdze do blachy.nalozylem lekkiego szpachlu i po wygladzeniu naniosłem podkład po ok.30min zmatowilem papierem 800 i odtluscilem i zabrałem sie za lakier(w sprayu) pi nalozeniu lekko 1 warstwy w jednym miejscu (na szer.2-3cm) lakier zaczął splywac i tu pojawia sie pytanie WHY? Myślałem ze za malo zmatowilem wiec ponowilem probe-wszystko od poczatku z tym ze dokładniej matujac to miejsce i ponownie lakier tam splywa....nie wiem co jej grane bo w innych miejscach jak robiłem wg wyżej wymienionego schematu bylo wszystko ok.poradzicie cos bo wygląda to bardzo "nieestetycznie" p.s czy polerowanie farecla cos da i np zacieki znikną?
defens
Początkujący

Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

Re: wyprawka nadkola+lakierowanie

20 Gru 2015, 14:51

Czy po szpachlowaniu odtłuściłeś powierzchnię do malowania i kolejne pytanie czy nałożyłeś farbę gruntującą?

Jak farba spływa to może za dużo na raz jej nakładasz?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy? Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy?
    Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Na przykład osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi, tracą kontakt z otoczeniem, są osłabione, mają opóźnione reakcje. ...
    Ile można zapakować do samochodu? Ile można zapakować do samochodu?
    Każdy samochód opisany jest dziesiątkami parametrów. Dotyczą pojemności silnika, ilości miejsc siedzących czy masy własnej. Wśród parametrów jest jeszcze jeden, często przez użytkowników ...

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Jaguar