Wyższy SUV/Terenowy na wyjazdy po Europie do 30tys.

12 Kwi 2022, 08:14

emyyyl napisał(a):Butla w kole, więc nie zabiera przestrzeni bagażnika.
butla nie zabiera ale koło zapasowe juz tak :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

12 Kwi 2022, 08:25

Kao napisał(a):Do wszystkiego jest dobry tylko czy udźwignie to twój budżet


Mam rozumieć, że Jeep WJ to awaryjna jednostka wymagająca napraw?
emyyyl
Początkujący
 
Posty: 142
Auto: Corolla
Silnik: 2.0 D4D
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

12 Kwi 2022, 08:43

Kao napisał(a):butla nie zabiera ale koło zapasowe juz tak



Niestety LPG zabiera miejsce w aucie, ciężko tu o idealne rozwiązanie dlatego myślałem o wrzuceniu koła na dach tylko nie wiem co wtedy z namiotem dachowym. Dobrym rozwiązaniem jest montaż koła na klapie bagażnika w modelach, w których otwiera się ona na bok. Niestety ani Sorento, Pathfinder czy WJ takowych nie ma. Ma taką klapę natomiast Land Rover Discovery II lub III, ale po przeczytaniu kilku opinii uznałem jednostkę za awaryjną.
Można rozejrzeć się za dieslem w którym koszt spalonej ropy byłby podobny do gazu w XJ 4,7 (ok 16 litrów w trasie) tylko czy są w ogóle niezamulające pancerne diesle?
emyyyl
Początkujący
 
Posty: 142
Auto: Corolla
Silnik: 2.0 D4D
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

12 Kwi 2022, 09:18

Juz temat spalania tu poruszaliśmy, masz 2.7 cdi ale spalanie nie będzie niższe niz 10l a co do v8 to licz 20 a nie 16.
A nie powiedziałem że jest awaryjny tylko drogi. Gaz w Europie jest dość drogi więc koszt drogi się zwiększa. No i weź pod uwagę ze musisz dobrze cyrkulować gdzie tu taniej zatankować co 300-400 km bo na tyle Ci wystarczy zbiornik gazu.
Auto same w sobie bardzo fajne ale nieuzasadnione ekonomicznie do podróżowania.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

12 Kwi 2022, 10:19

emyyyl napisał(a):Mam rozumieć, że Jeep WJ to awaryjna jednostka wymagająca napraw?


Musisz zrozumieć jedno. Pewien poziom motoryzacji kosztuje i tyle. Dla Golfa 4 5k w naprawy to dużo a dla takiej terenówki normalka.

Przyjmij że przy tym rodzaju motoryzacji nie liczy się cena tylko stan ewentualnie psujactwo.

Dam Ci prosty przykład.

W tamtym roku sprzedawałem Landcruisera V6 pb 2003r który poszedł za 64k więc jak myślisz kupił go wariat czy może ktoś świadomy :?: :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Kwi 2022, 11:02

I dodam jeszcze ciekawostkę odnosnie LC v6, głupie katy tam kosztują ponad 10 tys a sypią się dość często (jak na katalizator).
Także musisz być świadom pewnych kosztów ale moim zdaniem żeby wycieczkować czym się chce trzeba być napchanym sianem a zwykły podróżnik wybiera drogę finansową rozsądną a coś fajnego można sobie użytkować dookoła komina lub okazjonalnie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

12 Kwi 2022, 11:37

Kao napisał(a):zwykły podróżnik wybiera drogę finansową rozsądną a coś fajnego można sobie użytkować dookoła komina lub okazjonalnie.


Czyli wg Ciebie dla moich potrzeb wycieczkowych rozsądną drogą finansową cechuje się tylko Kia Sorento lub Nissan Pathfinder?
emyyyl
Początkujący
 
Posty: 142
Auto: Corolla
Silnik: 2.0 D4D
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

12 Kwi 2022, 12:05

Weź sobie policz tylko koszta na paliwo, dajmy przyklad Europy bo będzie łatwiej.
Spalanie v8 lpg min. 20 litrów, lpg na zachodzi wychodzi ok 1 euro =20 euro + trzeba trochę benzyny
Większy diesel spali 8-9l (np Navara)
9x1.7 =15.3 euro

Na 1000 km juz masz oszczędność ok 50 euro. Jakbyś chciał przyjechać do Francji na lazurowe to byś strzelił ok 5 tyś km więc byś oszczędził 250 euro, to juz jest grosz prawda?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

12 Kwi 2022, 12:46

Kao napisał(a):dodam jeszcze ciekawostkę odnosnie LC v6, głupie katy tam kosztują ponad 10 tys a sypią się dość często (jak na katalizator).

Kilka LC pb + gx serwisuje i w żadnym się nie wysypały ale mam taką ciekawostkę jeden fiacik warty 7-10k ma kacika za 12k liczone w piku cenowym :D
Ogólnie kat jest najmniejszym problemem bo te silniki mają chyba normę euro 4 więc podejrzewam uniwersalny będzie około 1k.kosztować.

Kao napisał(a):Większy diesel spali 8-9l (np Navara)
9x1.7 =15.3 euro


Ostatnio byłem w de to coś więcej ropka kosztowała ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Kwi 2022, 13:05

szybki napisał(a):Kilka LC pb + gx serwisuje i w żadnym się nie wysypały ale mam taką ciekawostkę jeden fiacik warty 7-10k ma kacika za 12k liczone w piku cenowym
ale do fiacika możesz sobie zamiennik wsadzić a do LC nie występują.
szybki napisał(a):Ostatnio byłem w de to coś więcej ropka kosztowała ?
trochę się ceny uspokoiły, bynajmniej u mnie a nie wiem jak w Niemczech ale Niemcy i tak przelatuje się na paliwie polskim lub francuskim/luxemburskim w zależności od kierunku
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Kwi 2022, 12:10

Ok, a jeśli Kia Sorento w benzynie to jaki silnik: 3,3/3,5/3,8 jest najlepszy pod LPG i ogólnie bezawaryjny?
Co ma tańsze i bardziej dostępne części Suzuki Vitara XL czy Sorento?

Co do modeli w dieslu to jakoś mnie nie przekonują mocą czy bezawaryjnością tak jak benzyny. Planuje butle dać w kole, a koło zapasowe na specjalnym uchwycie za klapą, więc przestrzeń bagażnika zostanie zachowana.
emyyyl
Początkujący
 
Posty: 142
Auto: Corolla
Silnik: 2.0 D4D
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001