Zakup auta na firmę od osoby prywatnej - zawyżona kwota.

17 Gru 2020, 22:34

Witam wszystkich, mam pytanie, bo spotkałem się dziś z nietypową sytuacją. Otóż sprzedaję auto za niewielkie pieniądze, Fiata z 2007 roku, za kwotę 4000 zł. Zgłosił się kupiec, który chce kupić samochód na firmę, ale pytał czy możemy zwiększyć kwotę na umowie, bo chce wrzucić auto w koszty...zdziwiłem się, bo zazwyczaj słyszy się, że kupujący chce zaniżyć kwotę, żeby płacić mniejszy podatek, przynajmniej tak czytałem w internecie, a tu taka odwrotna sytuacja...może ktoś mi to wyłożyć, dlaczego tak?
Pozdrawiam
DonKleofas
Obserwowany
 
Posty: 1

18 Gru 2020, 11:38

Droższe auto większe koszty do odliczenia :) ale w przypadku firmy lepiej kupić auto na fakturę vat.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9785
Zdjęcia: 34

18 Gru 2020, 15:46

DonKleofas napisał(a): ale pytał czy możemy zwiększyć kwotę na umowie
Nie wykluczam ze cała sprawa dotyczy tego co napisał Kol.wyżej.....Pamiętaj jednak ze w przypadku kiedy gościu po tygodniu,dwóch zacznie coś kombinować to wtedy będzie domagał sie od Ciebie pieniędzy które są wpisane na umowie k/s a nie tej zaniżonej kwoty.... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

18 Gru 2020, 21:39

DonKleofas napisał(a):...zdziwiłem się, bo zazwyczaj słyszy się, że kupujący chce zaniżyć kwotę, żeby płacić mniejszy podatek, przynajmniej tak czytałem w internecie, a tu taka odwrotna sytuacja...może ktoś mi to wyłożyć, dlaczego tak?


no dobra napiszę ci..jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi :lol:
otóż ten jegomość to taki drobny handlarzyk gdzie od Ciebie kupi za 4000zł i sprzeda dajmy na to za 6000zł...
Więc od różnicy 6000-4000=2000marży zapłaci 373 zł vat od marży i 360zł dochodowego.
Jeżeli na umowie napiszesz że kupił za 5000zł to ,od 1000zł marży zapłaci 186zł vat i 180zł dochodowy.
Więc w kieszeni mu zostanie jakieś 373 zł które by musiał oddać skarbu państwa :lol:
Więc o podatki chodzi...a nie że auto na firmę kupuje :lol:
Na firmę to się nowe auto bierze na koszty a nie starego rumpla :lol:


Nie gódź się na to ..bo to lewucha jest, a jak Ci za tydzień odda to mu 5000zł będziesz musiał oddać.
Pozatym ... takie działania to przestępstwo skarbowe w którym uczestniczysz. :lol:
Ten proceder to częsty proceder przy tanich autach
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekologiczne taksówki elektryczne Nissan LEAF w Zurychu
    Po Amsterdamie, Nowym Jorku, Tokio, Meksyku i Sao Paulo także Zurych będzie dysponował flotą stuprocentowo elektrycznych taksówek Nissan LEAF oferujących przewozy w największym mieście Szwajcarii. Elektryczne taksówki ...