Zakup auta sprowadzonego a podatek PCC

zakup auta sprowadzonego a podatek PCC

23 Lip 2019, 23:20

Witam, Potrzebuję konkretnej informacji. Zakupiłem samochód (na umowę kupna-sprzedaży) sprowadzony z Danii nieprzerejestrowany od osoby, która go tu sprowadziła i opłaciła wszystkie formalności łącznie z podatkiem akcyzowym. Jest ciągłość umów. Samochód był na ważnych Duńskich tablicach(był ważny przegląd i nie był wyrejestrowany z kraju pochodzenia, przy rejestracji w urzędzie normalnie zwracałem tablice duńskie) z wykupionym ubezpieczeniem na 30 dni. To czy muszę jeszcze odprowadzać podatek od zakupu 2%. Osoba sprzedająca informowała mnie, że nie ma takiej potrzeby, gdyż to tak jak bym kupił samochód z zagranicy, bo nie był rejestrowany w kraju. Wyczytałem wiele sprzecznych informacji i dalej nie jestem pewny. Pozdrawiam
norbertPL2137
Obserwowany

Re: zakup auta sprowadzonego a podatek PCC

24 Lip 2019, 00:20

norbertPL2137 napisał(a):Osoba sprzedająca informowała mnie, że nie ma takiej potrzeby, gdyż to tak jak bym kupił samochód z zagranicy, bo nie był rejestrowany w kraju
To by się zgadzało i moim zdaniem w tym przypadku nie ma potrzeby płacenia podatku 2%. Jeżeli osoba od której kupujesz by go zarejestrowała u nas w kraju to wtedy już byś musiał przy takiej umowie K-S zapłacić ten podatek.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 18
Auto: Nie mam

24 Lip 2019, 11:08

Dzięki za odpowiedź. Jeżeli ktoś jeszcze ma jakąś wiedzę w tym temacie to zapraszam do dyskusji.
norbertPL2137
Obserwowany

30 Lip 2019, 20:36

sprawdzałeś samochód w Duńskich bazach ?
andrewb25
Stały forumowicz

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

"Szklana pułapka 5": Klasa G, Sprinter, Unimog i Zetros "Szklana pułapka 5": Klasa G, Sprinter, Unimog i Zetros
    "Szklana pułapka 5" trafi do polskich kin 14 lutego br. Mercedes-Benz ma w filmie silną reprezentację, a auta spod znaku trójramiennej gwiazdy będą obsługiwały jego premierowe pokazy w Londynie i Berlinie. John McClane ...
    [VAN-B] C3 Picasso 1,4/Jazz III 1,2/Venga 1,4/Note I 1,4/Meriva B 1,4 [VAN-B] C3 Picasso 1,4/Jazz III 1,2/Venga 1,4/Note I 1,4/Meriva B 1,4
    Podstawowe kryteria zestawienia: - van segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 90KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2011 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C3 Picasso 1,4 - 95KM - Honda ...

•