Zakup auta - zerowa wiedza o samochodach

06 Paź 2019, 18:08

Do wyboru:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?

To z Ustronia salon samochodowy (ostatni link) ma najmniejszy przebieg i jest z 2010 i pisze , że z gwarancją . Te przedostatni link też z gwarancją, co dla mnie przecież ważne. A drugi link ( prywatne) ma dużo więcej w wyposażeniu . Czy to znaczy, że to jakaś lepsza wersja ?
Jak myślicie ? Z których wybierać ?
ika7
Nowicjusz
 
Posty: 28
Zdjęcia: 1

06 Paź 2019, 19:58

Ale jesteś naiwna z tą gwarancją to taki chwyt marketingowy.
To nie gwarancja tylko wykupujesz poprostu razem z autem polisę ubezpieczeniową, ty się cieszysz że masz tzw "pseudo gwarancję" a sprzedawca ma Cię w nosie w razie reklamacji zgłaszasz szkodę z tej polisy, ot cała prawda.
Bo który producent da Ci gwarancję na auto 10letnie? no nie znam żadnego
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

06 Paź 2019, 20:11

aaaaa...to taki numer. :cry:
Dzięki za uświadomienie :))
PS. A tak swoją drogą w tym wypadku to nie naiwność ( bezkrytyczna wiara w szczerość innych) tylko brak podstawowej wiedzy o samochodach. Gdybym była naiwna to kupuję auto od kogokolwiek i wierzę, że będzie dobrze. Ot niewielka różnica.
ika7
Nowicjusz
 
Posty: 28
Zdjęcia: 1

06 Paź 2019, 20:35

ika7 napisał(a):PS. A tak swoją drogą w tym wypadku to nie naiwność ( bezkrytyczna wiara w szczerość innych) tylko brak podstawowej wiedzy o samochodach. Gdybym była naiwna to kupuję auto od kogokolwiek i wierzę, że będzie dobrze. Ot niewielka różnica.


Mówiłem Ci o ASO a nie "prawie ASO" :D
Do tego w 3ech ogłoszeniach bardzo sprytnie skitrana informacja o silniku.
O takim czymś myślałem
https://www.toyota.pl/used-cars/pewneauto
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Paź 2019, 22:01

"Prawie" robi wielką różnicę 8)
Jestem w tak wielkiej niewiedzy w temacie samochodów, że dla mnie to były tylko słowa zastępcze. Alem głupia :mrgreen:
Jutro dalszy ciąg poszukiwań :)
Jak coś znajdę to wyślę do oceny - muszę kupić z Wami auto - nie ma innej opcji :naughty:
ika7
Nowicjusz
 
Posty: 28
Zdjęcia: 1

06 Paź 2019, 22:06

Aha. A co to znaczy "skitrana informacja o silniku"? Dla mnie wszystko było tak samo z silnikiem :bored: Na co miałam zwrócić uwagę? Możesz mi zdradzić te tajemną wiedzę? :|
ika7
Nowicjusz
 
Posty: 28
Zdjęcia: 1

07 Paź 2019, 07:20

ika7 napisał(a):co to znaczy "skitrana informacja o silniku"?

Auta miały silniki 1,33 a napisane w ogłoszeniu 1,3.
1,33 ma moc 100koni a 1,3 87koni.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Paź 2019, 07:44

Eh z każdej strony brak wiarygodnych informacji. Nie dziwię się, że zwykli zjadacze chleba robią czasem nietrafione zakupy :angry:
Dzięki za kolejne ważne info. Zapisuję w notatkach "konie" ;) i będę uważniejsza.
I bardzo dziękuje za link do aut z ASO :happy:
ika7
Nowicjusz
 
Posty: 28
Zdjęcia: 1

07 Paź 2019, 22:55

ika7 napisał(a):A tak w ogóle to się przyznam, że yaris mi się w ogóle nie podoba … gdyby nie mój priorytet " mało wizyt u mechanika" to bym się skusiła na coś innego
Podobnie nudne w eksploatacji może okazać się Suzuki Swift V generacji. Całkiem fajnie to jeździ, nie psuje się, a jakby trochę ładniejszy (IMO) od Yarisa II :wink:
Marcel2727 napisał(a):Skoro macie tutaj taką niesamowitą wiedzę to zróbcie jakiś artykuł czy jakąś pracę
przykro mi burzyć Twój światopogląd, ale takie publikacje zostały już w przeszłości stworzone :ok: poszukaj sobie, są nawet w tym dziale.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Paź 2019, 06:55

mike napisał(a):Podobnie nudne w eksploatacji może okazać się Suzuki Swift V generacji.
taaak ale trzeba uważać na korozję bo blaszunia cieniutka jak nitka i nie zabezpieczona :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Paź 2019, 07:08

Z blaszunią musiałabym uważać bo autko pod blokiem będzie stacjonować, więc będzie narażone na naszą fantastyczną aurę ;)
Skupiam się na yarisce (do zimy muszę sfinalizować temat a ciężko mi idzie :/ ) a potem mam postanowienie odłożyć trochę kasy i znowu będę was zamęczać :happy:
ika7
Nowicjusz
 
Posty: 28
Zdjęcia: 1

08 Paź 2019, 07:15

A jakbym Ci tak zamieszał w głowie i powiedział że mam do sprzedania pewną Honde Civic VII "ufo"? Trochę starsza ale bez korozji i przebieg 112tys
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Paź 2019, 07:23

No weź ... poważnie :shock:
Argument poproszę dlaczego nie proponowałeś mi wcześniej hondy?
Obejrzałam od razu focie - ładna jest :yes: Widzę po fotkach, że to cudo ma dwoje drzwi, więc ok - nie było zgodne z tym co chciałam. A tak poza tym ... opowiadaj :)
ika7
Nowicjusz
 
Posty: 28
Zdjęcia: 1

08 Paź 2019, 08:01

To ma 4 drzwi, nie proponowałem bo temat toczył się o yarisce. Więcej info daje Ci na PW aby tu nie śmiecić
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

08 Paź 2019, 08:17

Ok.
W międzyczasie popatrzyłam sobie na te hondy. Z wyglądu o niebo ładniejsze niż yaris (ale wygląd to nie wszystko) .
A mowa była o yarisce, bo takie były Panów propozycje adekwatne do moich potrzeb ;)
ika7
Nowicjusz
 
Posty: 28
Zdjęcia: 1