Założony zły rozrząd - pytam się jak?

08 Lip 2016, 12:01

Jestem nowy na forum, specjalnie założyłem konto. Zakupiłem niedawno opla corsę c z silnikiem isuzu 1.7 dti z 12.2001r. Okazało się, iż został założony zły rozrząd. Chciałbym się zapytać forumowiczów czy jest to możliwe? Samochod przyjechał niedawno z Niemiec na kołach, podobno. Ile można przejechać nawet na najlepiej spasowanym, ale złym rozrządzie? Silnik diesla isuzu i oplowski mogą się mylić, ale może jakiś inny rozrząd został założony. Coś z tym samochodem jest nie tak i bardzo mnie to niepokoi. Być może ktoś ma jakieś sugestie?
Adam86J
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 12 08 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: opel corsa c
Silnik: 1.7 dti
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

08 Lip 2016, 14:19

Silnik 1,7 Isuzu ma wadliwy rozrząd. Próbowano go poprawić zmieniając napinacz. Stara wersja miała napinacz na metalowej dzwigni, która wchodziła pod łapę silnika. Nowszy wersja ma napinacz ze sprężyną i montuje się dystans pod łapę w miejscu gdzie pierwotnie była dzwignia od starej wersji. Przy montaży trzeba sprawdzić w jakim stanie jest pompa oleju i koła ale to może zrobić osoba z doświadczeniem. Uszkodzenie rozrządu spowoduje zniszczenie głowicy i wałków rozrządu, które mają krzywki zakładane na gorąco.
Najważniejsze to właściwe napięcie paska paska rozrządu. Jak z rozrządem coś jest nie tak nie wolno go palić, zdemontować pasek, sprawdzić stan pompy oleju i kół oraz sam pasek i zlecić założenie tego paska osobie, która ma pojęcie o tym silniku.
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704

08 Lip 2016, 15:27

Dzięki za odpowiedź. Czyli można źle założyć rozrząd w tym modelu i jeździć. Niezalecane, ale możliwe. Teraz nasuwają mi się kolejne pytania. Po pierwsze sprzedawca mówił, że rozrząd był wymieniany za granicą, w Niemczech i przejechane na nim było spokojnie 30k km. Mechanik z kolei, że niedawno i pasek rozrządu się trze co w niedługim czasie spowoduje jego pęknięcie. Taka zagadka? Przejechałem od kupna około 200km, silnik zawsze odpalał bez problemu i nie kopcił, hałasu nie słyszałem dziwnego spod maski.
Adam86J
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 12 08 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: opel corsa c
Silnik: 1.7 dti
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001