Zaparowany kierunkowskaz

Zaparowany kierunkowskaz

11 Lip 2011, 18:33

Witam.
Mam pewien problem i bardzo proszę o radę :)
W przeciągu najbliższych dni mam zamiar wykonać okresowe badanie techniczne.
I tu moje pytanie: Czy w stacji kontroli pojazdów mogą przyczepić się do lekko zaparowanego przedniego kierunkowskazu?
Krzychuuuu
Obserwowany

Re: Zaparowany kierunkowskaz

12 Lip 2011, 10:35

Nie, a jeśli chcesz go ,,odparować '' - trzeba go rozkleić, wytrzeć do sucha i skleić szczelnie ...
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Zaparowany kierunkowskaz

02 Sie 2011, 18:43

w stacji się raczej nie przyczepią, ale nawet lekko zaparowany może stanowić na dłuższą metę poważny problem dla elektryki auta. Jak para, czyli woda wejdzie na kable powstaną spięcia, możesz sobie bardzo zaszkodzić. Sklejanie kierunkowskazu jeżeli jeździsz nowym drogim autem ma sens, ale jeżeli jeździsz czymś starszym, to kierunkowskaz możesz kupić w cenie już od 10 do góra 25 zł, w zależności od marki i rocznika. Więc czy dla takiej kwoty warto ryzykować poważne usterki układu elektrycznego?

Pozdrawiam i powodzenia.
MARCIA7
Nowicjusz

Auto: mercedes s320
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

MINI Paceman - pierwsze na świecie Sports Activity Coupé MINI Paceman - pierwsze na świecie Sports Activity Coupé
    MINI prezentuje pierwsze na świecie Sports Activity Coupé w segmencie premium pojazdów małych i kompaktowych; MINI Cooper S Paceman jest siódmym modelem w rodzinie marki i oferuje innowacyjną kombinację ...
    MITSUBISHI Concept GR-HEV pickup z napędem hybrydowym MITSUBISHI Concept GR-HEV pickup z napędem hybrydowym
    Od początku prac badawczo-rozwojowych nad elektrycznymi rozwiązaniami transportowymi w 1966 roku działania firmy Mitsubishi Motors Corporation wynikały z przekonania, że pojazdy z napędem elektrycznym powinny z czasem stanowić ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI
      GTP Light