Zarejestrowanie auta przez portal ''gov''

18 Mar 2023, 21:08

Chciałabym nabyć pojazd droga internetowa za pośrednictwem portalu ''gov''.

Chodzi mi o zbywcę pojazdu,
Osoba od której kupiłam auto, wcześniej zakupiła je od innej osoby. W przeciągu 30 dni nie zarejestrowała samochodu na siebie, a w tym czasie kupiłam od niej te auto. Kogo mam wpisać jako zbywcę?
Kasia181124
Obserwowany
 
Posty: 1

18 Mar 2023, 21:12

najlepiej to idź do wydziału komunikacji z kpl umów, i Ci auto zarejestrują a nie jakieś śmieszne portale gov , tam się samochodów nie rejestruje. :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

19 Mar 2023, 11:02

Kasia181124 napisał(a):Osoba od której kupiłam auto, wcześniej zakupiła je od innej osoby. W przeciągu 30 dni nie zarejestrowała samochodu na siebie, a w tym czasie kupiłam od niej te auto. Kogo mam wpisać jako zbywcę?

W umowie KS zawsze się wpisuje dane osoby od której kupujesz. Ty musisz mieć teraz dwie umowy - między tobą a tą osobą od której kupujesz i drugą miedzy tą osobą od której kupujesz a osobą od której ona je kupiła. Jak kupisz to auto na tzw niemca, czyli na umowę między tą osobą od której kupujesz a osobą od której ona kupiła, to możesz się wpakować w problemy - jeżeli będzie coś nie tak, to będziesz musiała szukać tamtej pierwszej osoby, a nie wiadomo czy ona wogóle istnieje. No i zapłacisz karę za nieprzerejestrowanie auta, bo minęło 30 dni. Nie pakuj się w takie rzeczy. Ty kupujesz to auto od tej osoby z którą spisujesz umowę i masz 30 dni na przerejestrowanie. A tamta osoba niech sobie swoje problemy załatwia sama. Podczas spisywania umowy dane spisuj z DO i DR oraz sprawdź czy dane z DR zgadzają się z tymi na aucie ( np. numer VIN ).
Kasia181124 napisał(a):Chciałabym nabyć pojazd droga internetowa za pośrednictwem portalu ''gov''.

toyman40 napisał(a):najlepiej to idź do wydziału komunikacji z kpl umów, i Ci auto zarejestrują a nie jakieś śmieszne portale gov , tam się samochodów nie rejestruje.

Nie wprowadzaj w błąd - portal jest strona rządową i można dzięki niemu załatwić masę rzeczy nie wychodząc z domu. Można również oczywiście sprawdzić samochód i go zarejestrować. Potrzebny jest profil zaufany, który zakłada się w swoim banku.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Mar 2023, 11:11

MotoAlbercik napisał(a):Nie wprowadzaj w błąd - portal jest strona rządową i można dzięki niemu załatwić masę rzeczy nie wychodząc z domu. Można również oczywiście sprawdzić samochód i go zarejestrować. Potrzebny jest profil zaufany, który zakłada się w swoim banku.

oczywiście jak wiem co to jest portal gov i zgłaszm tam np. sprzedaż samochodu,
Ale portal gov nie wyda mi nowych tablic rejestracyjnych jeżeli chcę samochód sobie przerejestrować i wziąć nowe tablice.

MotoAlbercik napisał(a):No i zapłacisz karę za nieprzerejestrowanie auta, bo minęło 30 dni.

na tą chwilę jest 60 dni :lol:

MotoAlbercik napisał(a): Jak kupisz to auto na tzw niemca, czyli na umowę między tą osobą od której kupujesz a osobą od której ona kupiła, to możesz się wpakować w problemy - jeżeli będzie coś nie tak,


No ale wiesz , raczej z tego co pisze to auto jest zarejestrowane już w PL :mrgreen:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

19 Mar 2023, 11:30

toyman40 napisał(a):oczywiście jak wiem co to jest portal gov i zgłaszm tam np. sprzedaż samochodu,
Ale portal gov nie wyda mi nowych tablic rejestracyjnych jeżeli chcę samochód sobie przerejestrować i wziąć nowe tablice.

Przez wspomniany portal załatwiasz sprawy papierkowe - nie musisz iść do WK żeby to pozałatwiać. Potem dostajesz info, że możesz się zgłosić do WK po TR i DR. Masz nawet określona godzinę, dzięki czemu nie trzeba czekać w kolejce. A jak pójdziesz załatwiać wszystkie te papierkowe sprawy do WK to zazwyczaj i tak od razu nie dostaniesz ani TR ani DR. Oczywiście zależy to od miasta w którym jest WK. Bo są oczywiście takie WK, gdzie nie ma dużo petentów i załatwisz przerejestrowanie od razu.
toyman40 napisał(a):na tą chwilę jest 60 dni

Być moze - 60 dni wprowadzili jak był covid - myślałem, że już zniesli. Warto więc sprawdzić.
toyman40 napisał(a):No ale wiesz , raczej z tego co pisze to auto jest zarejestrowane już w PL

Zgadza się :ok: sorki - zainspirowałem się innym tematem :)
Kasia181124 napisał(a):W przeciągu 30 dni nie zarejestrowała samochodu na siebie, a w tym czasie kupiłam od niej te auto. Kogo mam wpisać jako zbywcę?

Jako zbywcę wpisujesz osobę, która jest na umowie KS.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Mar 2023, 14:44

MotoAlbercik napisał(a):Potem dostajesz info, że możesz się zgłosić do WK po TR i DR. Masz nawet określona godzinę, dzięki czemu nie trzeba czekać w kolejce.


haha to chyba na warszawce tak może być, a nie u mnie na prowincji, idzie się do WK staje się w Kolejce i za godzinę ma się auto zarejestrowane, :mrgreen:
MotoAlbercik napisał(a):A jak pójdziesz załatwiać wszystkie te papierkowe sprawy do WK to zazwyczaj i tak od razu nie dostaniesz ani TR ani DR. Oczywiście zależy to od miasta w którym jest WK. Bo są oczywiście takie WK, gdzie nie ma dużo petentów i załatwisz przerejestrowanie od razu.


no miękki się dostaje od razu , tak jest u nas
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

19 Mar 2023, 16:56

toyman40 napisał(a):wziąć nowe tablice.
Oczywiście możesz pobrać nowe TR ale na chwilę obecna nie ma takiego obowiązku.... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Mar 2023, 08:05

Migi60 napisał(a):ale na chwilę obecna nie ma takiego obowiązku....
a jak auto jest z innego regionu to też nie ma :?:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

20 Mar 2023, 20:02

Kao napisał(a):a jak auto jest z innego regionu to też nie ma :?:


można stare zostawić pod warunkiem weryfikacji przez urzędnika czy są w dobrym stanie, można sobie zostawić tablice z dowolnego powiatu.
natomiast portal gov nie zweryfikuje tablic czy je zostawić czy nie.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

21 Mar 2023, 10:09

A więc podsumowując, bo zrobiło się zamieszanie z tą wymianą TR :
Jak kupujemy auto zarejestrowane w PL to obecnie nie wymieniamy TR, nawet jak auto jest z innego województwa czy regionu ( chyba, że są przesłanki do ich wymiany np. są zniszczone, są czarne lub maja nadruk PL ). Zmieniamy tylko DR. Jak kupujemy auto z za granicy to TR wymienić oczywiście trzeba
Przez gov.pl możemy samochód przerejestrować/zarejestrować bez najmniejszego problemu i nie jest to jakiś śmieszny portal jak wspomniał toyman40 i wbrew temu co napisał możemy przez niego zarejestrować pojazd. Jest to oficjalna strona rządowa, przez którą można załatwić sporo rzeczy urzędowych nie wychodząc z domu. DR czy TR również możemy mieć nie wychodząc z domu - stare TR ( np. zniszczone ) można wysłać pocztą lub kurierem a i nowe TR jak i DR można otrzymać również pocztą lub kurierem. Tak więc przez gov.pl cały proces rejestracji pojazdu przeprowadzimy nie wychodząc z domu ( nawet po TR ). Chyba, że komuś zależy na czasie to można po TR i DR iść do WK osobiście jak wspomniałem wyżej.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Mar 2023, 19:53

no dobrze.
A jeżeli będziesz chciał zostawić TR i zarejestrować przez gov i urzędnik zaźyczy sobie weryfikacji starych tablic? bo nie wiadomo w jakim są stanie ?
Czyli i tak trzeba jechać do WK.
Przy wymianie nowych tablic tak tutaj bym się zgodził że można to zrobić nie wychodząc z domu
Jeżeli ktoś ma czas to tymbardziej
Ja np. jadę 10km do WK i w 1 godzinę mam zarejestrowany samochód a nie męczę przez gov 2 tygodnie :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

22 Mar 2023, 20:26

toyman40 napisał(a):Czyli i tak trzeba jechać do WK.
Panie kochany. Cyfryzacja . Zus pue , e-obywatel , e-dowód , e-pit , e-urząd skarbowy , e-pacjent .....co jeszcze E.....? Niebawem fizyczny petent w urzędzie będzie niemile widziany :mrgreen: Np zrobisz fotkę tablic rejestracyjnych , dołączysz do e-wniosku to se urzędnik zweryfikuje .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

22 Mar 2023, 21:08

Panie tego mi nie tłumacz.
to i tak jest Pikuś

My walczymy i tak o co innego, dla nas sprowadzających auta z za granicy winny być przepisy ułatwiające nam biznes a nie utrudniające
-po co mam rejestrować auto jako swój towar handlowy i blokować sobie sprzedaż go na miękkim dowodzie?
-jeżeli klient chce przejechać się samochodem no to jak może skoro jest on niezarejestrowany i nie ubezpieczony
-powinny być tzw. tablice komisowe lub profesjonalne umożliwiające taką jazdę i np. powrót do domu alr to tylko dla firm i to wszystko sprzężone z cepikiem
a nie jakieś tam rejestrowanie czy nie rejestrowanie przez portal czy się da czy się nie da, a kogo to obchodzi. Klient chce to idzie osobiście, nie chce to robi prze gov i wszystko w temacie.
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286