Zgłoszenie sprzedaży auta

Zgłoszenie sprzedaży auta

28 Lip 2017, 10:03

Witam, posiadam polisę OC w MTU do końca lipca. W ubiegłym tygodniu sprzedałem auto. Po ok 10 dniach zgłosiłem sprzedaż samochodu nie bezpośrednio do MTU, a do agencji ubezpieczeniowej, która ma w swojej ofercie ubezpieczenia z różnych firm. Pani zrobiła ksero umowy sprzedaży, wystawiła na niej pieczątkę wraz z datą. Czy to wystarczy i nowa polisa nie odnowi się automatycznie w sierpniu? (dostałem już druczki z nowymi ratami do nowej polisy). Czy muszę zgłosić sprzedaż auta także bezpośrednio do MTU?
pabloescobar
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nie mam

Re: Zgłoszenie sprzedaży auta

28 Lip 2017, 12:14

Juz nie powinno byc przychodzic jak zglosiles ale czasami wysylaja przez pomyłke juz z nadzieją że ktos zapłaci. Idz jeszcze raz do agencji ubezpieczeniowej i powiedz ze dalej przychodza druczki do zapłaty.
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

Re: Zgłoszenie sprzedaży auta

04 Sie 2017, 14:00

pabloescobar napisał(a):do agencji ubezpieczeniowej, która ma w swojej ofercie ubezpieczenia z różnych firm. Pani zrobiła ksero umowy sprzedaży, wystawiła na niej pieczątkę wraz z datą. Czy to wystarczy i nowa polisa nie odnowi się automatycznie w sierpniu?

Wypowiedzenie OC złożone w siedzibie agenta powinno być skuteczne, bo traktowane jest na równi z takim złożonym w siedzibie ubezpieczyciela.
mfind
Aktywny

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota AA 1936 rok Toyota AA 1936 rok
    Napędzana 3,4-litrowym silnikiem z 6 cylindrami Toyota AA była pierwszym samochodem tego producenta. Prototyp wybudowany w domowych warunkach został zaprezentowany podczas pokazów w Tokio. Razem z modelem AA premierę ...
    Alfa Romeo Giulia Sprint Speciale 1963 rok Alfa Romeo Giulia Sprint Speciale 1963 rok
    Alfa Romeo Giulia Sprint Speciale miała silnik z dwoma wałkami rozrządu o pojemności 1600 cm3 - wersji samochodu o tej samej nazwie - Giulietty, zaprojektowanej przez Franco Scaglione dla firmy Bertone na nadwoziu z krótkim ...

•