Zmiana diesla...

29 Sty 2016, 19:39

Witam serdecznie.

Końcem wakacji, świeżo po zdanym egzaminie kupiłem swoje pierwsze auto - Corsę C 1.3 CDTI. Zrobiłem nią już prawie 5 tyś km. Ogólnie z auta jestem zadowolony, ale coraz częściej zaczynają 'wypadać' w niej jakieś drobne usterki i to się robi z deka irytujące. Rozmawiając z jedynm ze znajomych mowił, ze to auto ma na pewno wiecej niż podaje przebieg i dla takiego silnika, powoli zbliza sie jego koniec, ze coraz cześciej bedą pojawiać się usterki. Radził , zeby sprzedać i kupić coś z silnikiem benzynowym.

Wiadomo - człowiek uczy sie na własnych błędach. Po zakupie i jak do tej pory dodatkowo w auto zainwestowałem jakieś +/- 1600 zł. Tak, odradzaliście diesla, wiec mam za swoje 8) :mrgreen:

Coraz wiecej zastanawiam się nad sprzedażą, dołozeniem trochę grosza i kupienie czegoś lepszego i może rzeczywiście wybrać benzyne lub PB+LPG.

Jazda poza miastem, codziennie po 14 km w jedną stronę (mniej więcej 30 km na dzień). Czasem gdzieś dalej, ale to sporadycznie. Praktycznie sam, bez pasażerów. Czyli można by rzec - miesięcznie wychodzi 1000 km.

Skłaniałbym się nad przestronnymi autami z segmentu B lub C. W corsie głową dotykam niemalże sufitu :mrgreen: :naughty: wiec teraz chciałbym trochę więcej przestrzeni.

Czytając już parę wcześniejszych tematów wybrałem jakieś tam swoje typy, które ogólnie podobają mi się z wyglądu:
- Volvo S40 II gen.
- Citroen C4 wersja coupe,
- Saab 9-3 II gen.
- Opel Astra III,
- Fiat Grande Punto,

Podajcie proszę jakie silniki beda najbardziej odpowiednie i bezawaryjne, a jednoczenie ekonomiczne pod względem spalania i tolerowania LPG.
W jakich rocznikach szukać dany model i ile gotówki mieć przygotowanej.

Budżet hmmm powiedzmy jakieś 20 tyś. Ewentualnie odczekam i się coś dozbiera :)
Panik
Początkujący
 
Posty: 54
Zdjęcia: 4
Auto: Nie mam

29 Sty 2016, 20:10

Co powiesz na:
Volvo C70
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Toyota Celica/Corolla
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Saab 9-3
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Rover 75
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Lexus
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Kia Magentis/Hyundai Sonata
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Hyundai Coupe
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

29 Sty 2016, 20:29

C70 - za duzy, to jakby już limuzyna , a po co mam wozić powietrze ? :)

Toyota Celica - nawet ładnie wygląda, tylko na pewno nie ta wersja z tymi sportowymi siedzeniami :mrgreen: to bardziej na jakiś tor nizeli do normalniej jazdy. :) Samochód ma być do normalnej jazdy, a nie do "lansu" .

Saab - nawet ładny i chyba mozna w miare młody rocznik upolować za rozsądne pieniądze.

Rover 75 - jakoś nie moje gusta.

Lexus - auto ładne i widząc jak je zachwala Dzida śmiem twierdzić , ze dośc przyjemne w użytkowaniu i zarazem bezawaryjne. Tylko kwestia silnika - jest tam 6 cylidrów, co zwiększa koszty eksploatacyjne i również droższa jest instalacja LPG w razie czego. Sam silnik moim zdaniem jest za słaby do tego samochodu.

Kia i Hyundai - nie widziałem o tych modelach , sa chyba mało popularne, ale jak w przypadku Saab'a można swieży rocznik w nie duzych pieniądzach.

Hyundai Coupe - spodobał mi sie powiem szczerze :) Wnętrze ma nawet miłe dla oka.

Zakupu nie planuję na "już" , chce się zaznajomic bardziej w rynku i modelach.
Prosiłbym na razie o podawanie modeli, silników, spalania.
Nie chcę , zeby coś paliło jak smok, aaa prawie nie jechało.

Corsa miała - tak , miała - palić mało, a nie pali. Po ostatnim tankowaniu wyszło 6,6l na 100 km , takze jak na taki silnik , to moim zdaniem za dużo. Spalanie nie jest proporcjonalne z osiągami. Na baku tj, 45-47 l robię zazwyczaj tak 800-900 km , takze podobnego wyniku oczekiwałbym teraz.
Panik
Początkujący
 
Posty: 54
Zdjęcia: 4
Auto: Nie mam

29 Sty 2016, 20:43

Volvo "obszerne" a Volvo i Saab to powietrza nie będziesz woził? ;d
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

29 Sty 2016, 20:48

W sumie masz rację :mrgreen: :unsure: hehe :D
Ale S40 widziałem i jak na sedana , to nie jest wielka. :)
Jeszcze jakbyś mógł zapodać godne polecenia silniki do tych modeli co wyzej podałeś i jakieś ich bolączki , to byłoby super :) ewentualnie spalanie i czy z gazem się bezproblemowo dogadują :naughty:
Ostatnio edytowany przez Panik, 29 Sty 2016, 20:51, edytowano w sumie 1 raz
Panik
Początkujący
 
Posty: 54
Zdjęcia: 4
Auto: Nie mam

29 Sty 2016, 20:49

Panik napisał(a):Lexus - auto ładne i widząc jak je zachwala Dzida śmiem twierdzić , ze dośc przyjemne w użytkowaniu i zarazem bezawaryjne. Tylko kwestia silnika - jest tam 6 cylidrów, co zwiększa koszty eksploatacyjne i również droższa jest instalacja LPG w razie czego. Sam silnik moim zdaniem jest za słaby do tego samochodu.

Zachwala nie zachwala, po prostu jednemu podejdzie innemu nie :ok: Ja swoje odczucia opisałem w temacie ze stopki i nie mam zamiaru koloryzować tylko wypisałem co mi się podoba, a co nie, a w PL i tak nie ma gdzie się rozpędzić :/ Tak na prawdę w przypadku tego auta jest konieczna jazda próbna :)
Jak coś to pojawiła się bardzo ładna sztuka - gdybym szukał to dziś tam bym był tym bardziej, że bliżej niż ja kupiłem swojego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak zbudować profesjonalny samochód driftingowy?
    Przedprodukcyjna Toyota GR Supra z silnikiem 2JZ, kompaktowa Corolla Hatchback czy bulwarowy roadster Opel GT - liberalne regulaminy techniczne w świecie driftu sprawiają, że inżynierowie mogą stworzyć naprawdę niesamowite ...

29 Sty 2016, 20:56

Panik napisał(a):Toyota Celica - nawet ładnie wygląda, tylko na pewno nie ta wersja z tymi sportowymi siedzeniami :mrgreen: to bardziej na jakiś tor nizeli do normalniej jazdy. :) Samochód ma być do normalnej jazdy, a nie do "lansu" .


Kubełki jak najbardziej nadają się na codzień, śmiem twierdzić że to zmiana w 100% na plus(dla młodszych osób, jeżeli ktoś ma problemy z plecami to już trochę gorzej :D ) Za to 4-punktowce kompletnie się nie nadają, zapinanie i rozpinanie robi się męczące, ale najgorsze jest to że trzeba się wypinać na każdym mcdrive czy bramkach, nie ma szans się wychylić :/

Swoją drogą jeżeli siedzenia i pasy są oryginalne(w co szczerzę wątpię) to warto kupić tylko po to żeby je wyjąć, w samochód wstawić stockowe i opchnąć dalej za trochę mniejszą cenę :oops:
Dopamine
Aktywny
 
Posty: 279
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Elise k20z4 in progress
Silnik: K20Z4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

30 Sty 2016, 11:42

Mi się jakoś nie podobaja za specjalnie do normalnego użytkowania.
Panik
Początkujący
 
Posty: 54
Zdjęcia: 4
Auto: Nie mam

30 Sty 2016, 12:54

Forumowa C70, miło. Auto polecam.
Jeśli chodzi o S40 II to najlepiej 2.0 lub wolnossaki 2.4
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

30 Sty 2016, 14:48

Rom33 napisał(a):Forumowa C70, miło
Czyżby zmiana na XC70, która stoi w tle? :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

30 Sty 2016, 22:15

Zerknąłem też na Fiata Bravo i w tym budżecie mozna już coś znaleźc.
Na jakiejść ładnej feldze , to nawet zacnie się prezentuje. Tylko te siedzenia materiałowe jakoś tak urodą nie grzeszą i ogólnie ubogo wyglądają.

Te silniki 1.4 T 120/150 KM dobrze z gazem współpracują ?
Mają jakieś słabe punkty?
Panik
Początkujący
 
Posty: 54
Zdjęcia: 4
Auto: Nie mam

30 Sty 2016, 22:21

Panik napisał(a):Te silniki 1.4 T 120/150 KM dobrze z gazem współpracują ?
Mają jakieś słabe punkty?

lubią LPG, a poważnych usterek brak
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

03 Lut 2016, 15:25

Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje? ;)

Chodzi mi głównie o bezawaryjność tj. aby ograniczyc sie do wymiany płynów , części eksploatacyjnych, tankowania i jak najmniej poważnych usterek ;)
Panik
Początkujący
 
Posty: 54
Zdjęcia: 4
Auto: Nie mam

03 Kwi 2016, 13:38

Odpowiedź już mam. :)


Nie wiedziałem co dzida widzi w tym całym "starym" Lexusie , teraz już wiem.

Zauważyłem , że w komisie , niedaleko mojej miejscowości stoi ciemno niebieski Lex. Z czystej ciekawości podjechałem zobaczyć z bliska.
Oblukalem dookola . Bryła samochodu mnie urzekła ! Nie było właściciela , więc nici z jazdy. W piątek byłem obejrzeć i się przejechać .

Powiem jedno - zakochałem się !!! :naughty: :naughty: :mrgreen:

Jak to jedzie , jak to mruczy :lol:
Ten egzemplarz ma jeszcze jakiś tłumik przelotowy. Normalnie poezja. Byłem się nim przejechać może jakieś 10 minut - po powrocie nie chcialem wysiadac. Kultura pracy silnika , przyspieszenie , ryk silnika , prowadzenie - obłęd !!!

Jedno już wiem na pewno - chce Lexusa !

Gdy się do niego wsiada widać staranność wykonania i wygodę.
Po opaleniu silnika i usłyszeniu jego głos, przejażdżce - urzeka.

Zawsze myślałem im młodszy rocznikowo i mniejszy przebieg , tym lepiej.
Po przejechaniu sie Lexem wszystko jest nieważne - nieważne, ze ma 15 lat , ze pali jak smok , wszystko odchodzi w niepamięć - liczy się przyjemność ! :ok: :mrgreen:

Teraz kwestia sprzedaży Corsy , dozbierania trochę grosza i znalezienie IS'a :) :twisted:
Panik
Początkujący
 
Posty: 54
Zdjęcia: 4
Auto: Nie mam

03 Kwi 2016, 16:02

Widziałem fotki, które przesłałeś mi na fejsa :)
Ładny ale mogę się założyć, że byłą lekka przygoda blacharska z tyłu, bo nie ma żadnych oznaczeń. Miernik w dłoń i sprawdzaj. Na pocieszenie mój też miał lakierowaną tylną klapę ale oznaczenia są :D
Oczywiście powróciłbym do seryjnego radioodtwarzacza, bo ten kompletnie psuje estetykę konsoli środkowej oraz jej klimat.
Zrób zdjęcie tabliczki z grodzi, to się dowiemy czy ma pakiet SPORT II, bo SPORT I jest :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010