Zwarcie ? - Smród z alternatora , świeci

Zwarcie ? - Smród z alternatora , świeci

27 Sie 2013, 21:11

Witam
Zaobserwowałem dziś bardzo niepokojący objaw. Otóż dziś nagle podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka rezerwy, choć bak prawie pełen. Na jałowym lampka ledwo się pali, ale po zwiększeniu obrotów świeci się mocniej. Na dodatek spod maski smród jakby ktoś palił izolację z kabli. Mniej więcej zlokalizowałem, że to z alternatora - szczotki ? Alternator był regenerowany jakieś 2 lata temu. Jest bardzo gorący - dziś nie było upałów.
Dodatkowo przy włączonym radiu i całkowitym ściszeniu słychać rosnąc wraz z obrotami świst z głośników.

Dziś zrobiłem kilka kursów autem, każdy po ok 10 km i co jakiś czas pojawiał się ten problem.
Nie ukrywam , że trochę się wystraszyłem, dlatego proszę o pomoc.
porta
Obserwowany

Auto: Opel Astra II

Re: Zwarcie ? - Smród z alternatora , świeci

28 Sie 2013, 09:25

Naładuj aku do pełna, odłącz alternator i przejedz się kawałek. Zobacz czy kontrolka nadal świruje i czy reszta objawów znikła. Będziesz miał pewność czy to alternator. Problemem może być też regulator napięcia.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nissan Micra ELLE elegancka, energiczna i kochająca miasto Nissan Micra ELLE elegancka, energiczna i kochająca miasto
    Najlepszy partner dla kobiety z miasta - Nissan Micra ELLE. Elegancka, asertywna, energiczna i kochająca miasto. Ten opis pasuje doskonale zarówno do Nissana Micry, jak i do czytelniczek najchętniej kupowanego czasopisma ...
    Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu? Co wpływa na wygląd zewnętrzny samochodu?
    Stylistykę samochodu kreują nie tylko względy estetyczne, ale i cała długa lista czynników wpływających na nasz portfel i bezpieczeństwo. Popularność samochodu w bardzo dużej mierze zależy od jego wyglądu. Stylistyka ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009