Żwawe bezproblemowe auto do 60k PLN

10 Kwi 2024, 21:17

Witam forumowiczów!

Budżet - 60k PLN max

Rodzaj - sedan lub kombi

Użytkownicy - rodzina 2+2, oboje dzieci w fotelikach

Paliwo - LPG lub czysta benzyna jeżeli spokojna jazda poza miastem pozwoli zmieścić się w 5 litrach na 100km

Przeznaczenie - 3 razy w tygodniu trasa po 100km, codzienna jazda po małym mieście, wyjazdy rodzinne na terenie kraju okazyjnie

Oczekiwania - jak najmniej awaryjne, w miarę cichy na trasie, tania jazda, nie starszy niż 2015 rok. Nie lubię zmieniać aut, chciałbym pojeździć co najmniej 6-7 lat.

Wyposażenie - bluetooth, tempomat, fajnie jak będzie klima automatyczna, nawigacja będzie plusem, ale nie jest wymagana

Oglądane modele:

Kia ceed\ hyundai i30 - 1.4 MPI(LPG), 1.4 T-GDI, 1.5 dpi(LPG)
Seat leon\ skoda octavia\ vw jetta\ VW golf -1.4 TSI
Toyota Corolla - 1.6 (LPG)
Mazda 3 - 2.0 (podobno mało pali)
Hyundai Elantra - 1.6 MPI (LPG)
Renault Megane - 1.6 sce (LPG)

W związku z powyższym szerokim zakresem aut, mam też kilka pytań.

1. Jak z awaryjnością i realnym spalaniem tych silników?
2. Których z tych silników można się obawiać? Auta potrzebuje na codzień, a nie weekendowo jak wróci od mechanika
3. Czy któreś a aut oznaczonych jako LPG będzie źle współpracować z gazem?
4. Jak z realnym spalaniem Mazdy 3?
Adidas1990
Obserwowany
 
Posty: 2

11 Kwi 2024, 21:19

Tsi i tgdi do gazu na nie (nieopłacalność pod kątem kosztów). Mazda to samo. Ciche na trasie ma szansę być tylko tsi i tgdi, reszta cicha nie będzie :).

Tania eksploatacja, przyzwoita dynamika, corolla (w LPG) elantra (bez i z LPG);
Tania eksploatacja i brak dynamiki,
I30/cee'd 1.4 - 1.5 i Megane.

Najprzyjemniejsze będą uturbione silniki, nie powinny przekroczyć spalania 7l (chyba że samo miasto). Jak się coś zepsuje to będzie sporo drożej jak w pozostałych.

Mam dwa egzemplarze 1.5 tgdi (cee'd i30). Spalanie średnie w obu 5.8. 1.4 tgdi pali 0.5 l więcej
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

12 Kwi 2024, 05:00

Dziękuję bardzo za analizę. Zdecydowałem już w sumie sam parę godzin wcześniej, właśnie rozpoczynam podróż po toyotę :)
Adidas1990
Obserwowany
 
Posty: 2