Auto rodzinne 2+2 do 60k pln

29 Lis 2017, 14:24

Rok temu kupiłem krajowego Mondeo MKIV 2.0 Ecoboost z 2013
Auto jest super, mocne, świetnie wyposażone (grzane fotele przód, tył, szyberdach, nawigacja dotykowa, BT, elektrycznie sterowane fotele itp) i bezpiecznie się w nim czuję jadąc z rodziną.

Okazało się jednak, że w znacznej większości użytkuje go żona wykorzystując sporo do pracy np w ubiegłym mcu 2tys km po mieście. Prz spalaniu na krótkich odcinkach ok 10-12l wychodzi prawie 1k pln na wachę co mi się nie uśmiecha.

Stąd pomysł na zmianę, tylko nie mam pojęcia na co.

W grę nie bardzo wchodzą kompakty, ze względu na ilość miejsca na tylnej kanapie i mikrym bagażniku (żona często wozi jakieś próbniki materiałów etc)

Nie mam też pomysłu na zasilanie, ale najbardziej rozsądnym przy przebiegu roczym ok 20-25 tys (w tym 2 wyjazdy wakacyjne z dźećmi) wydaje się LPG

Chciałbym też mieć pewien poziom komfortu/bezpieczeństwa jak np ksenony

Nie jestem przywiązany do bardzo młodych aut i rozważam np coś z okolic 2010.
Button
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Łódź

30 Lis 2017, 20:54

Popatrz na astrę j 1.4T/1.6T. Niby kompakt ale ilość miejsca z tyłu powinna być wystarczająca. Silniki udane a lpg przyjmą bez problemu. To samo zresztą z megane III.

Z segmentu d masz ciekawą opcję w postaci laguny 2.0T. Do tego c5 III 2.0 i accord viii.
Jeśli w grę wchodzi silnik 1.6/102km to masz octavię II, auto proste, bezawaryjne, z dużym bagażnikiem.

Zerknij na s-max'a. Zbudowany na mondeo 4, przestronny, nieźle wyposażony. Silnik 2.0/145, pod gaz może nie idealny ale przy uczciwym serwisie nie będzie problemów
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km