Zwiększający się stan oleju

Zwiększający się stan oleju

29 Paź 2014, 13:42

Dzień dobry Panom bardzo proszę o pomoc:)

Mam problem z moim samochodem, dzisiaj sprawdziłam stan oleju na bagnecie i zauważyłam, że jest go powyżej linii MAX :( dzwoniłam do brata, mówił, że może to być płyn chłodniczy, ale nie ubywa mi go i podobno zbierałby się orzechowy nalot (?), czegoś takiego również nie zauważyłam. Następnie brat pojechał do znajomego mechanika który podłączył samochód do komputera i sprawdził mi ciśnienie silnika i podobno wszystko jest OK zarówno w komputerze jak i z ciśnieniem:) wydaje mi się, że olej zalatuje troszkę benzyną, ale sama nie wiem, może tak ma być? Jako że nie do końca ufam mechanikom to piszę tutaj, liczę na Panów pomoc:)
Pozdrawiam!!
Patrycjaa26
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 07 2007
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Vectra B
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Zwiększający się stan oleju

29 Paź 2014, 22:32

Bardzo możliwe, że w oleju jest paliwo, które może doprowadzić do zatarcia silnika. Warto sprawdzić czy nie dostaję się przez uszkodzone wtryskiwacze. Najlepiej by było zdiagnozować co tam się wydarzyło, bo tak to trudno określić.
Szymonn98
Nowicjusz

Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Auris Hybrid - kompaktowy hatchback do miasta Toyota Auris Hybrid - kompaktowy hatchback do miasta
    Pod maską znajduje się silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra pracujący w cyklu Atkinsona, który w połączeniu z agregatem elektrycznym oferuje moc na poziomie 136 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą stanowiącej ...
    Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta
    Liczba wypadków samochodowych z udziałem zwierząt w samym 2012 roku wynosiła 166. Najwięcej tego typu zdarzeń ma miejsce wiosną oraz jesienią . W tym czasie zwierzęta wykazują największą aktywność, a szczególnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył