Zwrot pojazdu

21 Maj 2010, 07:37

Witam, mam pewien dylemat i chciałem poprosić Was o pomoc w tej kwestii.

Jakieś 10 dni temu sprzedałem auto, VW Golfa III z 1992 roku czyli auto już nie pierwszej świeżości, auto wizualnie jak i technicznie było w dobrym stanie, przyjechał oglądający (pokonał trasę ok. 150km), auto oglądał może 5 minut, bo na pewno nie więcej, stwierdził, że mu się bardzo podoba i bez dłuższych zastanowień je kupił i odjechał do domu. Za dwa lub trzy dni dostałem telefon od tego gościa, że jest załamany tym co kupił i że chyba przyjedzie zwrócić mi auto, ale zaproponował, żebym odesłał mu część pieniędzy. Zależy mu bardzo na 300 zł, moim zdaniem zwyczajnie chce mnie naciągnąć, zaczął wymyślać coś, że nie powiedziałem mu, że centralny zamek jest niesprawny (to akurat prawda, ale w ogłoszeniu nie było napisane, że takowy jest, także moim zdaniem pretensje nieuzasadnione) i że jakiś mechanik powiedział mu coś o poduszkach pod silnikiem do wymiany. Nie dociera do niego fakt, że auta z 1992 roku idealnego się nie kupi.

Moje pytanie do Was, co mówi na ten temat prawo? Czy gościu ma prawo zwrócić mi auto ileś dni po jego zakupie, jeśli nie jest zadowolony? Czy może warto wysłać mu te 300 zł i mieć święty spokój?
Auto było kupione na firmę, wystawiłem fakturę. Na wyraźną prośbę kupującego cena na papierze jest wyraźnie niższa (prawie 1000zł) niż cena rzeczywista.

Byłbym wdzięczny za pomoc, Pozdrawiam.
szuraj
Nowicjusz
 
Posty: 1

21 Maj 2010, 08:14

szuraj napisał(a):Czy może warto wysłać mu te 300 zł i mieć święty spokój?

A jaką masz pewność ze nie zadzwoni znowu za parę dni i nie ponowi następnych
ządan finansowych wobec Ciebie bo znowu mu się cos nie spodoba lub inny mechanik
znajdzie mu nową usterkę... :?: :?: :sad:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

22 Maj 2010, 14:11

Jesteś mechanikiem, lakiernikiem, serwisantem samochodowym, prowadzisz działalność gospodarczą związaną z samochodami? Nie? To niech Ci cmoknie w pupcię.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

22 Maj 2010, 18:57

Niech przywiezie Ci tego Golfa a Ty mu oddasz kwotę z faktury :mrgreen:
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

03 Maj 2013, 22:39

Dokładnie nie jesteś profesjonalistą to nie mają zastosowania do Ciebie przepisy o sprzedaży konsumenckiej. Takie zapisy natomiast mają zastosowanie do osób, które profesjonalnie trudnią się handlem aut itp. Zresztą sprawa o zwrot auta jest bardzo trudna dowodowo wiem, bo sam taką miałem w kancy.
Ostatnio edytowany przez ArteK, 06 Maj 2013, 01:27, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Usunięta reklama
mcarwlkp
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 13 12 1974
Auto: Audi TT
Paliwo: Diesel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...