Ile w przyblizeniu może kosztować budowa własnego auta?

12 Kwi 2013, 22:03

Witam. Zamierzam zbudować własny samochód bo na nowiutki nie mam co liczyć. Mam pare pytań w związku z tym.
Ile w przyblizeniu może kosztować budowa własnego auta które będzie się ładnie prezentowało ale nie zwalało z nóg bo na takie mnie nie stać przy jak największej własnej robociźnie i przeciętnej wiedzy?
Znacie może dobre książki, strony itp które pomogły by w zdobyciu niezbędnej wiedzy do realizacji planu który przedstawiłem powyżej?
Jak długo może trwać nauka jeśli mój wiedza ogranicza się do minimum (gdzie co pod maską i inne takie pierdoły które wie przeciętny polak)?

Licze na jakieś pomocne rady i że podacie ładnie wszystko na tacy bez odsyłania do google.
Z góry dzięki.
Panix
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Nie mam

24 Kwi 2013, 13:17

Panix :D ,a co z homologacją,czyli dopuszczeniem takiego autka do ruchu?!Zapomniałeś o tym?Wiesz jakie to koszty ogólne? :D
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

05 Maj 2013, 20:04

haha :D Panix rozwaliłeś system noo :D
Nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie są tego koszty :P lepiej kup sobie normalne auto :D
Stworek
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Mława
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.4 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Maj 2013, 16:51

Ojeeeeeeeej dużooo... Możesz też kupić normalny samochód i go przerobić pod siebie myślę że wyjdzie dużo taniej, a efekt będzie super. Powiedz czego DOKŁADNIE oczekiwałbyś od takiego autka: dynamika, napęd, spalanie, awaryjność, bezpieczeństwo, do czego najbliżej z wyglądu, wyposażenie, funkcjonalność, pojemność itp. I jaki masz budżet. Może znajdziemy coś do przerobienia, wyjdzie Cię 200 razy taniej a uwierz mi że efekt Cię na pewno zadowoli.
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993