Jakie nowe auto kupić „za” 200 tys. zł? (nie SUV)

25 Gru 2014, 14:52

Celowo nie napisałem „do” tylko „za” i nawet będę w stanie zaakceptować cenę +5...% większą.

Poniżej precyzuję moje oczekiwania i mam nadzieję, że ktoś mnie naprowadzi na wybór.
Celowo nie napisałem na forum konkretnej marki bo mam trudność z wyborem.
Początkowo miałem kilku kandydatów i myślałem nad Audi S3 300 KM lub A4 2.0 TFSI 225 KM, Quattro, BMW 328i xDrive, Mercedes A lub CLA 250, nawet Volvo V40 lub S60 z silnikami T5 ale jak pooglądałem kilka filmików na Youtube z krytyką automatycznych skrzyń biegów, „wyżyłowania” niektórych z tych silników to muszę zaczynać analizę od nowa. A auto chcę zamówić niedługo tak, że odbiór przypadał na maj 2015.

Moje oczekiwania:

1. Nowy, salon polski lub europejski
2. sedan / limuzyna, ew. hatchback (Nie - terenówka! Nie SUV)
3. przyspieszenie między 6-7 s/ 100 km (raczej bliżej 6...)
4. turbo benzyna (Nie diesel!)
5. coś z ”typowych” marek: Audi, BMW, Mercedes, VOLVO.... (nic importowanego z USA)
6. dla 1, max 2 osób (nie musi być „rodzinny”)
7. do codziennego użytku + raz na jakiś czas jazda dla przyjemności, bardziej dynamiczna -- czyli nie jakiś przegięty "na tor sportowy"
8. Mile widziana możliwość przedłużenia gwarancji fabrycznej o kilka lat
9. GPS (nawigacja)
10. Napęd na 4 koła

Nie znam się na automatycznych skrzyniach biegów może ktoś podpowie czy są różnice między skrzyniami Audi/ BMW / Mercedesa
Chodzi mi o to, żeby nie odczuwać tych szarpnięć przy zmianie biegów. Zrobiłem jazdę próbną BMW 1 i 3 i byłem nieco zdegustowany. To samo w Volvo. Audi pod tym względem zachowuje się znacznie lepiej ale w moim budżecie kończy się na A4 2.0 TFSI z silnikiem 225 KM, czyli wyraźnie słabszym od BMW. Za to w Audi nawigacja kosztuje ze 12.000 zł... Nie miałem jeszcze styczności z Mercedesami, ale oglądałem wrażenia testującego na Youtube („jazdy próbne”) i gość był mocno rozczarowany ich automatycznymi skrzyniami...
Nie chciałby żałować wyboru po wpłaceniu zaliczki i zamówieniu auta.
Mile widziane własne doświadczenia, uwagi, rady...
Mauritz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 10 10 1985
Auto: Nie mam

26 Gru 2014, 11:24

Mauritz napisał(a):ale jak pooglądałem kilka filmików na Youtube z krytyką automatycznych skrzyń biegów, „wyżyłowania” niektórych z tych silników to muszę zaczynać analizę od nowa.

może YT nie jest jakąś kopalnią fachowej wiedzy ale w tej kwestii raczej mieli rację, bo to co się dzieje teraz w motoryzacji na rzecz ekologi to przechodzi ludzkie pojęcie

Ja Ci zaproponuję markę, która jeszcze trzyma poziom i nie idzie w zmniejszanie silników mianowicie Lexus. Jednak to będzie wolnossąca benzyna o wyższej trwałości wspomagana silnikiem elektrycznym czyli po prostu hybryda. Wg mnie szkoda kupować populusa za tyle kasy i kupić coś ciekawszego i trwalszego. Miałem z nim styczność i wg mnie w środku rewelacja i przy nim BMW 3 czy A4 wyglądają ubogo
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Gru 2014, 12:32

też miałem Lexa polecić ale przejrzałem ceny katalogowe i wyszło mi, że za 200 tyś nie będzie na tyle mocnego auta co autor chciał, albo nie będzie to full opcja. Może troszkę przesadziłem z bajerami jak katalog przeglądałem ;D

Lexus to jest prawdziwe auto a nie jakieś klocki z mikro silnikami i 3 cylindrami jak np Ford oferuje.
TheS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 380
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 07 05 2013
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Freemont / Scion tC / Trafic
Silnik: 2.0jtd / 2.4 vvti
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Gru 2014, 13:05

Odrzuć AŁdi z jego beznadziejnymi silnikami i skrzyniami DSG które potrafią wybuchnąć :mrgreen:
Dla mnie te nowe skrzynie w ogóle nie mają racji bytu ale Powershift Forda też bardzo fajnie zmienia biegi. Ponoć jak coś siądzie to naprawa też cholernie droga.. Wybór należy do Ciebie :ok:
Może jakiś Lexus? Z tego co wiem to automaty ma bardzo dobre.. :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Gru 2014, 13:30

Lexus dobry pomysł :ok: ja polecę Volvo S60/S80
Ostatnio edytowany przez mike, 26 Gru 2014, 15:48, edytowano w sumie 1 raz
Powód: literówka
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Gru 2014, 15:06

Koniu napisał(a):Odrzuć AŁdi z jego beznadziejnymi silnikami i skrzyniami DSG


Wcześniej miałem A3 1.8T 180 KM, i byłem bardzo adowolony, zero usterek...
I był to mój ulubiony pojazd. Zakładasz, że Audi padnie mi już na 4 letniej gwarancji? Bo na wieczność kupować nie planuję...Co do DSG to słuszałem podczas jazdy próbnej Volvem, gdzie wyraźnie szarpie przy zmianie biegów... i powiedział mi to sam dealer Volvo, że tylko Audi ma takie skrzynie gdzie przy acceleracji nie czuje się tych schodków...
Tak, przeanalizuję Lexusa, choć wygląda mi to na markę o wiele droższą z tymi parametrami o jakich marzyłem
Mauritz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 10 10 1985
Auto: Nie mam

26 Gru 2014, 15:20

dzida napisał(a):Ja Ci zaproponuję markę, która jeszcze trzyma poziom i nie idzie w zmniejszanie silników mianowicie Lexus. Jednak to będzie wolnossąca benzyna o wyższej trwałości wspomagana silnikiem elektrycznym czyli po prostu hybryda


auta używane, nawet z przebiegiem 5000 nie wchodzą w grę, zdecydowanie chcę mieć auto na gwarancji fabrycznej co najmniej 4 lata... do tego ten lexus wydaje się być spokojnym autem dla starszego pana... coś w stylu Volvo, może pomyślę o nim jako o następnym aucie...
Brak quattro, słabe przyspieszenie, silnik wysokoobrotowym z najlepszym torque w okolicach 5000...czyli słaba elastyczność?... i te lepsze /droższe lexusy to już mocno ponad 200 tys...
Z dodatków tak naprawdę nie chciałbym rezygnować tylko z GPS...
A co myślisz o Mercedes?
Mauritz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 10 10 1985
Auto: Nie mam

26 Gru 2014, 15:27

Mauritz napisał(a):Wcześniej miałem A3 1.8T 180 KM, i byłem bardzo adowolony, zero usterek...

Właśnie miałeś wcześniej obecnie VAG produkuje takie złomy, że nawet potrafią się psuć na gwarancji TFSI i TSI to bardzo awaryjne beznadziejne silniki.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Gru 2014, 15:30

O mercedesach niestety mało wiem więc się nie wypowiem

Audi vs Lexus nie ma porównania i zdecydowanie jestem za Lexusem, bo Audi to nic jak VW z lepszymi plastikami. No i Lexus nudny, a Audi niby takie młodzieżowe? Wystarczy spojrzeć na obydwa auta :D
Lexusa też można nowego wziąć z salonu :yes:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Gru 2014, 15:42

Lex.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Można wziąć Insignie ale mały wybór aut z nawigacją.
A tu alternatywa dla Audi, z tym że lepiej wykonana, moim zdaniem ładniejsza, na pewno nie przereklamowana ale może sie okazać tak samo problematyczna. Niemniej jednak jakbym miał ryzykować to Ford a nie Ałdi.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Gru 2014, 15:54

Może takie BMW [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ?
Wszystkie twoje wymagania spełnia a po przeróbkach będzie szybsza od M3 :evil:
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

26 Gru 2014, 17:17

krzysiek4000 napisał(a):Właśnie miałeś wcześniej obecnie VAG produkuje takie złomy


a co się stało tym silnikom i kiedy
masz jakiś link do tej apokaliptycznej info, może jakiś film na Youtube?
Do niedawno moim marzeniem było nowe S3 300 KM, Quattro...
teraz ten pojazd jest w zasięgu moich oszczędności jakie zaplanowałem wydać...
Trochę się dziwnie czuję dowiadując się, że to taki syf...\
-------
jeszcze trochę doprecyzuję co do moich oczekiwań... nie chciałbym mieć auta bardzo dużych rozmiarów, myślę, że buda BMW3/Audi4 to absolutny max..., może Audi S3 limuzyna...
-------
poczytam trochę o Lexus, ale dla mnie to marka nieco egzotyczna, a wcześniej nie interesowały mnie auta, będące poza moim zasięgiem finansowym... tu myślę też o tańszych Porsche czy Jaguar. Z pewnością odwiedzę salon Lexusa dla jazdy próbnej. Niemniej nadal moim ideałem jest turbobenzyna z dużą elestycznością silnika i wysokim Nm przy niskich obrotach.
A może coś więcej na temat automatycznych skrzyń biegów? Warto w stosunku do manualnych?
Są jakieś wyraźnie lepsze lub gorsze?
Mauritz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 10 10 1985
Auto: Nie mam

26 Gru 2014, 17:22

Wiesz kolego poczytaj trochę w internecie opinie o silnikach tsi i tfsi i zobaczysz co ludzie piszą o tych autach, wpisz też w okienko "Szukaj na forum" na naszym forum hasło tsi lub tfsi i poczytaj sobie bo mówione było wiele razy o tych silnikach.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Gru 2014, 17:57

Lexus jak chcesz mieć spokojne auto, dość trwałe w automacie.

Jak osiągi są ważne to BMW 335i zdecydowanie. Manual lub dkg.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

29 Gru 2014, 11:47

krzysiek4000 napisał(a):Wiesz kolego poczytaj trochę w internecie opinie o silnikach tsi i tfsi i zobaczysz co ludzie piszą


OK. Czytałem. Czy znasz może jakiś link podsumowujący oraz wy wiesz, może czy te "wady" tych silników to zjawisko celowe, zamierzone przez producenta/ów czy też coś, z czym oni walczą i jest szansa, że zostanie wyeliminowane.
Mauritz
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 10 10 1985
Auto: Nie mam