Auto 35-45 tys. zł - nowe lub nie za stare

Auto 35-45 tys. zł - nowe lub nie za stare

27 Wrz 2009, 23:00

Witajcie,

Powoli przymierzam się do kupna nowego auta, obecnie jeżdżę Fiatem Punto 2.

Podstawowe kryteria:
- cena 35-45tysł (w najgorszym wypadku te +10tys. też dam ale to naprawdę maksymalny max, którego wolałbym jednak nie osiągać).
- wiek nowe lub nie starsze niż 4 lata (tak do rocznika 2005).
- do jazdy głównie po mieście, ale z 2 razy - tydzień, ciut dłuższe 60km i z raz na miesiąc kilkaset kilometrów.
- potrzebuję jakieś nieduże auto najlepiej typu Hatchback.
- by nie palił dużo więcej niż moje obecne punto, zdaję sobie, że większe mocniejsze auto, to i większe spalanie, tyle by mi nie palił 10 litrów i więcej.

Nad czym się zastanawiam:
- kia ceed / pro ceed, to jest chyba mój nr jeden czytałem już kilka artykułów o niego artykułów i raczej w samych superlatywach o nim piszą. Na pierwszy rzut oka spełnia moje wszystkie oczekiwania i jeżeli nic lepszego nie znajdę to na niego się zdecyduję.
- hyundai i30, w sumie z tego co czytałem to budowany na tej samej bazie co kia ceed, tyle ze troszeczkę droższy i wizualnie mniej mi się podoba
- ford fiesta - ta najnowsza, całkiem nieźle się ta sportowa wersja prezentuje

Moje antypatie:
- golfy, nie chcę nikogo obrazić, ale niestety kojarzą mi się z jakimiś osiedlowymi dresiarzami, po prostu nie widzę się w tym aucie.
- bmw / audi - takie zbyt burżujskie mi się wydają, też jakoś w pamięci mi utkwili jacyś "dziwni" ludzie nimi jeżdżący.

Tak więc co proponujecie, uwzględniając to co piszę. Jak by ktoś od razu poza samym modelem zaproponował silnik/wersje - bo sam myślę by jakiś diesel wziąć.
Ew. wdzięczny będę również za utwierdzeniu, że kia ceed będzie dobrym rozwiązaniem i ew. zasugerowanie jedynie silnika.
Okocim404
Nowicjusz

Miejscowość: Dąbrowa

Re: Auto 35-45 tys. zł - nowe lub nie za stare

27 Wrz 2009, 23:39

Okocim404 napisał(a):Moje antypatie:
- golfy, nie chcę nikogo obrazić, ale niestety kojarzą mi się z jakimiś osiedlowymi dresiarzami, po prostu nie widzę się w tym aucie.
- bmw / audi - takie zbyt burżujskie mi się wydają, też jakoś w pamięci mi utkwili jacyś "dziwni" ludzie nimi jeżdżący.

Oooo kolego :D już po Tobie, znajdą Cię i... może lepiej nie pisać :).
Chyba sobie nie zdajesz sprawy że 80% ludzi w Polsce (i nie tylko) obraziłeś :P.

Ja Ci polecam to co widnieje na lewo od tego textu :P.. zamieniając odpowiednio cyferki *56, *47, *59... Zależnie, czy nowsze, czy większe, czy mniejsze.. Silnik jak sobie życzysz, ale sądzę że jak chcesz małe spalanie to 1,9 JTD ~150 KM Ci wystarczy.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

28 Wrz 2009, 07:35

Ahoj!
Dacia Sandero. Można by powiedzić - tańsze Clio - bo to też Renault.
Wersja Laureate, benzyna 87KM.
Z salonu - 37000 złotych
http://dacia.pl/gama-dacii/sandero/prez ... /index.jsp
Borys
Borys68

28 Wrz 2009, 08:50

Skoro masz Fiata to na pewno nie żyjesz stereotypem i myśle, że śmiało możesz przymierzyć się do Fiata Bravo z silnikiem JTD za te 40tys spokojnie kupisz jakiś roczny egzemplarz :) Czasem jest sprzedawany właśnie w takiej cenie egzemplarz pokazowy u dealera.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

28 Wrz 2009, 15:55

Sebastianos napisał(a):Skoro masz Fiata to na pewno nie żyjesz stereotypem i myśle, że śmiało możesz przymierzyć się do Fiata Bravo z silnikiem JTD za te 40tys spokojnie kupisz jakiś roczny egzemplarz :) Czasem jest sprzedawany właśnie w takiej cenie egzemplarz pokazowy u dealera.

to moze byc dobry wybor- znajomy ma w komisie bravo 120 km jtd z 2008r. z przebiegiem 1650 km. wlasnie w cenie 46k pln
JerzyB333
Stały forumowicz

Miejscowość: ZZZZ

28 Wrz 2009, 16:07

Te co wymieniłeś są raczej dobrymi autkami, chociaż słyszałem, że kia i hyundai mogę rdzewieć... Jednak autko super sie prezentuje, konstrukcyjnie koreańczycy zrobili duuuże postępy, silniki w tych autkach są naprawdę porządne i nie powinny dużo palić. Za taką kaskę kupisz powiedzmy 2-letni egzemplarz. Podobna sytuacja z Bravo, bardzo ładne, Fiat widać nie próżnuje, a silniki MJet zapewniają super osiągi i dobry komfort prowadzenia :) 2 letni pojazd kupisz za tą kaskę :) Zastanów się także nad Focusem II i Astrą III - to akurat autka, które ja bym brał jakbym miał większą gotówkę (np. taką jak Ty ^^) ;)
Helly
Początkujący

Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyprawa do Moab Wyprawa do Moab
    Po raz kolejny mialem zaszczyt organizowac wyprawe do Moab z firma Autotraper z Lodzi . Tym razem byl to memorial Macka Majchrzaka. Na imprezie stawily sie 32 osoby...miedzy innymi kilka "grubych" nazwisk ze swiata polskiego ...
    Crossover Mitsubishi ASX po face liftingu Crossover Mitsubishi ASX po face liftingu
    W polskich salonach spod znaku Trzech Diamentów zadebiutował właśnie znany i ceniony przez klientów crossover Mitsubishi ASX po face liftingu. W odświeżonym Mitsubishi ASX 2013 unowocześniono przód, tył ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      GTP Light