OC przed rejestracją auta z zagranicy?

OC przed rejestracją auta z zagranicy?

27 Sty 2016, 21:19

Witam,

Kupuję auto sprowadzone z Niemiec. Będzie ono moim pierwszym. Procedura rejestracyjna będzie ogarniania powiedzmy od poniedziałku.

Kiedy powinienem wykupić OC? W dniu rejestracji w wydz. komunikacji z tego co wyczytałem najpóźniej, ale czy mogę to zrobić np. kilka dni przed? By od razu po rejestracji wsiąść za kierownicę i nim jechać. Jeśli mogę wcześniej, jakie informacje muszę przedstawić ubezpieczycielowi?
lj86
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: OC przed rejestracją auta z zagranicy?

28 Sty 2016, 09:19

Bez problemu możesz wykupić ubezpieczenie OC krótkoterminowe (a nawet musisz żeby jeździć po Polsce). Takie OC jest na 30 dni i kosztuje +/- 100 zł, dzięki niemu masz możliwość poruszania się tym autem i spokojne załatwianie spraw z rejestracją. Gdy będziesz miał załatwione wszystkie formalności i zarejestrowany pojazd wtedy dopiero możesz już wykupić normalne 12 miesięczne OC na siebie :)

PS: Po zakup rocznego OC zapraszamy na naszą porównywarkę, gdzie spośród kilkunastu firm wybierzemy dla Ciebie najlepszą i najtańszą ofertę :)

Pozdrawiam,
Łukasz
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Koniec z oszustwami podczas sprzedaży samochodów Koniec z oszustwami podczas sprzedaży samochodów
    Każdy przed zakupem auta będzie mógł sprawdzić jego historię, m.in. daty rejestracji oraz informację o tym, czy nie jest kradzione - przewiduje projekt noweli Prawa o ruchu drogowym, którym we wtorek ma zająć się rząd. Przyjęty ...
    Najważniejsze fakty o wodorze i samochodach na ogniwa paliwowe Najważniejsze fakty o wodorze i samochodach na ogniwa paliwowe
    Na świecie coraz więcej mówi się o wodorowych ogniwach paliwowych. Jest też dostępnych już kilka modeli samochodów które są nimi zasilane. Wodór jest pierwiastkiem powszechnie występującym w przyrodzie, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili