Sprowadzenie auta z Czech - co jest wymagane?

• Poinformuj znajomych na Facebook-u o tym wątku
  • Poinformuj innych ludzi na Wykopie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Twitter-ze o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Blip-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na GG o tym wątku

Sprowadzenie auta z Czech - co jest wymagane?

Post» 14 Wrz 2009, 00:11

Witam
Chciałbym sprowadzić auto z Czech. Jednak ilość informacji w Internecie na ten temat jest skąpa (o procedurach w Niemczech jest mnóstwo). Na stronach naszego ministerstwa znalazłem skany dowodu rejestracyjnego czeskiego (kliknij), jednak nigdzie nie namierzyłem samych informacji odnośnie procedur "tam". Podejrzewam, że będzie podobnie, jak w Unii (kupno na umowę czy fakturę, wyrejestrowanie i otrzymanie tablic wywozowych, opłacenie OC - coś jeszcze?) - ale nigdzie nie znalazłem np wzoru dokumentu wyrejestrowania (czy może dokumentu do tablic wywozowych czy jakby się to nie nazywało) czy wymagań odnośnie ubezpieczenia czy winietek (bo czy auto przez mnie kupione i wyrejestrowane tam jest już autem "polskim" więc muszę kupić winietkę na autostrady czeskie?). Czasem w polskim urzędzie ciskają się o kolor pieczątki - a co dopiero o wzór papieru.

Za wszelkie info z góry dziękuję

Pozdrawiam
Lecchu
lecchu
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków
Interesujące?
2

akcyza, akcu, vat, żółte tablice przejazdowe

Post» 14 Wrz 2009, 22:30

możesz kupić samochód i go nie wyrejestrowywać - nie ma takiego obowiązku.

Z dowodem rejestracyjnym, który w czechach jest dwuczęściowy i umową lub fakturą robisz wszystko tak jak z każdym innym samochodem z UE:
1. urząd celny - akcyza
2. urząd skarbowy - vat
3. badanie techniczne
4. tłumaczenia przysięgłe
5. recykling
6. rejestracja samochodu
7. wykupienie OC

tutaj możesz sobie wyliczyć akcyzę i wydrukować niezbędne do tych urzędów dokumenty:
http://www.druki.rejestracjasamochodu.p ... -line.html

jeżeli chcesz to wyrejestrować to na pewno jest w Czech coś w stylu tablic wywozowych ale tej procedury w Czechach nie znam.

Jak wyrejestrujesz bez tablic wywozowych to możesz jeszcze wykupić niemieckie żółte tablice przejazdowe na 5 dni wraz z ubezpieczeniem np. tutaj
http://www.druki.rejestracjasamochodu.p ... cyjne.html

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Interesujące?
2

• Galeria motoryzacyjna
    1/4 mili BMW - silnik
    Moto Piknik Tychy 2009
    Zabytkowy kabriolet