1.6 hdi nie równa praca plus jasny dym na zimnym silniku.

1.6 hdi nie równa praca plus jasny dym na zimnym silniku.

10 Gru 2017, 11:39

Jestem tu nowy więc na wstępie chciałbym wszystkich serdecznie powitać. Mam nadzieję że znajdę tu wiele ciekawych informacji oraz pomocy.

Posiadam berlingo 1.6 hdi 90 km 2006r a w nim problem który nie daje spokoju.
Po dłuższym postoju silnik po odpaleniu przez jakieś 5-10 sek nie równo pracuje oraz puszcza jasnego dymka.
Z tego co sam zrobiłem to wymieniłem świece, wyczyscilem egr oraz przepływomierz. Wymieniłem czujnik temperatury wody oraz jeden wtryskiwacz gdyż miał najwyzsze parametry.

Lexia nie pokazuje żadnych błędów.

Gdzie moze być przyczyna tego problemu. Gdzie jeszcze szukać co sprawdzić.
Dodam że po odlaczeniu czujnika temp silnik pracuje lepiej no ale temp na desce wskazuję max.

Pomóżcie proszę
0707k
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 10 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Berlingo
Silnik: 1.6 hdi
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Największy pakiet mocy: silnik - Audi RS 6 Avant Największy pakiet mocy: silnik - Audi RS 6 Avant
    Jednostka napędowa 4.0 TFSI montowana w nowym Audi RS 6 Avant rozwija 441 kW (600 KM) mocy oraz moment obrotowy 800 Nm dostępny w wysokim zakresie od 2100 do 4500 obr/min. Od 0 do 100 km/h to sportowe kombi rozpędza się w ...
    Systemy zautomatyzowanej jazdy - bezpieczeństwo na drogach Systemy zautomatyzowanej jazdy - bezpieczeństwo na drogach
    Kiedy myślimy o samochodach przyszłości, w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl koncepty o śmiałych liniach czy napędzie wodorowym. Tak naprawdę jednak najbliższą, ważną zmianą w motoryzacji będzie masowe pojawienie ...

•