10 tysięcy na samochód mały, oszczędny, świeży kierowca.

10 tysięcy na samochód mały, oszczędny, świeży kierowca.

16 Lip 2016, 22:23

Witam! Jestem dość świeżym kierowcą i uzbierałem w końcu pewną kwotę na swój pierwszy samochód, mam 10 tysięcy do wydania typowo na samochód i szukam czegoś w miarę oszczędnego i małego. Dotychczas jeździłem Nissanem Micrą K12, Renault Clio 3 i Fiatem Seicento. Szukam najlepiej jakiegoś oszczędnego hatchbacka, Clio 3, które aktualnie mamy spala około 5 litrów na 100 (diesel, silnik DCi), niestety ja nie mogę liczyć na podobny wynik, ponieważ interesuje mnie tylko i wyłącznie benzyna. Bez żadnych podtlenków LPG. Auto głównie do poruszania się po mieście, raz w roku wyjazd z kumplami nad morze (350km), czyli rocznie mniej niż 10 tysięcy km będę robił.

Silnik nie wyższy niż 1.6, rocznik 2005 w górę, nie interesuje mnie żadna konkretna marka. Autko ma być głównie oszczędne i bezawaryjne, nie jestem jakimś fanem konkretnej marki, jak np. większość ludzi w moim wieku wychwala BMW, co mnie osobiście śmieszy. Myślałem nad Seatem Ibizą, autko ładne, spala od 6-7, co nie jest najgorsze. Zdaję sobie sprawę, że żeby mieć mega oszczędne autko musiałbym coś kupić w stylu Citroena C1, Peugeota 107, czy Toyoty Aygo, ale to jest zbyt małe i powiedzmy sobie szczerze, jaka dziewczyna ze mną do tego wsiądzie? :)

Na początku marzyłem o Golfie 4, Audi A3 ale te auta są zbyt wyjeżdżone, kręcone, itd.

Proszę o porady czego mogę szukać za taką kwotę, przebieg 100-150 tysięcy, rocznik powyżej 2005, kwota do 10 tysięcy. Z góry dziękuję za pomoc.
Pendunate
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 10 2015
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Renault Clio 3
Silnik: 1.5 DCi
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: 10 tysięcy na samochód mały, oszczędny, świeży kierowca.

17 Lip 2016, 10:18

Pendunate napisał(a):Zdaję sobie sprawę, że żeby mieć mega oszczędne autko musiałbym coś kupić w stylu Citroena C1, Peugeota 107, czy Toyoty Aygo, ale to jest zbyt małe i powiedzmy sobie szczerze, jaka dziewczyna ze mną do tego wsiądzie?

:ok:

Może Toyota Yaris? Pali około 5,5-6,5l benzyny:
[link wygasł]
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

17 Lip 2016, 10:27

Wersja I nie przypadła mi do gustu, natomiast druga, której produkcja zaczęła się w 2005 jest już zbyt droga.
Pendunate
Nowicjusz

17 Lip 2016, 10:49

To może Focus:
[link wygasł]
Ossy
Stały forumowicz

17 Lip 2016, 11:47

Pendunate napisał(a):rocznik 2005 w górę
wtedy nastąpiła jakaś znacząca zmiana w motoryzacji :?:
Ja tu widzę Toyote Corolle e12
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

17 Lip 2016, 12:06

mike napisał(a):Ja tu widzę Toyote Corolle e12

Również polecam, ale 90% E12 za 10 tysięcy to 3-drzwiówki bez klimy. Tu wyjątek:
[link wygasł]
Ossy
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

ALPINE A450 ALPINE A450
    Będąca bezpośrednim następcą modeli Alpine z okresu "niebieskiego", Alpine A450 nie musi już walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej wyścigu 24H Le Mans. Jej nazwa jest nawiązaniem do dorobku modeli A441, A442 ...
    Jak działają nowe funkcje bezpieczeństwa czynnego? Jak działają nowe funkcje bezpieczeństwa czynnego?
    Lexus przedstawił szczegółowe informacje o nowych funkcjach pakietu bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + A, w które wyposażona została piąta generacja flagowej limuzyny Lexus LS. To kolejny krok w stronę ...

• Re: 10 tysięcy na samochód mały, oszczędny, świeży kierowca.

17 Lip 2016, 12:13

Corolla jest bezawaryjnym autem jeżeli jest dobrze utrzymana i nie brała udziału w wypadku.
    Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - http://www.moto-zakup.pl
    Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
    motozakup
    Autoexpert
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 32
    Miejscowość: Cała Polska
    Auto: Nie mam

17 Lip 2016, 12:50

Pendunate napisał(a):powiedzmy sobie szczerze, jaka dziewczyna ze mną do tego wsiądzie? :)

Pewnie taka, która nie ma pusto w główce i zamiast zachwycać się autem będzie zachwycała się tobą. Więc może kup sobie takie auto, jakie ci się podoba a następnie popracuj nad sobą? Ot, taka mała uwaga, bynajmniej nie podyktowana złośliwością. Prawdziwy facet to i na różowego Fiata 500 niejedną wyrwie :mrgreen:

Poza tym, takie małe autka mają swój urok i cholera, taki miejski bzyk segmentu B z mocniejszym silnikiem to super sprawa! Wszelkie Clio RS, Fiat 500 Abarth czy Toyota Yaris 1.8 TS - głośne, że cholera, ale masz to w d..., po mieście zasuwasz jak zły, gaz hamulec gaz hamulec, wszędzie i każdemu się wepchasz i nie zwracasz nawet uwagi, że środek tandetny, że niewygodnie. Taki gokart gwarantuje niesamowitą przyjemność z jazdy, także zastanów się nad tym.

Jak dołożysz - o ile możesz, to Fiat Grande Punto jest fajnym autem. Jak nie możesz - Toyota Yaris 1.3, a nawet i 1.0 sobie radzi. Z większych to właśnie Corolla, Astra G (ale weź jakąś wersję z innymi, niż standardowe, fotelami, bo są bardzo niewygodne), Honda Civic VII też jest osiągalna.
    Killaz
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 09 06 2013
    Auto: brak

17 Lip 2016, 13:41

Rocznik 2005 w górę - warunek ze strony rodziców. Uważają, że za takie pieniądze trzeba szukać czegoś w tych rocznikach, bo niby starsze auta to badziewia. Też rozmyślałem nad Corollą E12, ale strasznie drogie te Toyoty są.
    Pendunate
    Nowicjusz

17 Lip 2016, 13:50

Pendunate napisał(a):Rocznik 2005 w górę - warunek ze strony rodziców.

Debilny wymóg to zapytaj się ich co to ma do znaczenia, jak np. kupisz sobie fiata punto II z powiedzmy 2005 roku skoro i tak ten z 2002 to to samo auto bo jest produkowane od 1999 choć ten młodszy może mieć nieco mniej przebiegu niby ale to i też nie jest regułą.
    Ja polecam zastanowić się nad właśnie Fiatem Punto II fl (tańsze)
    [link wygasł] przykładowy link
    Opel Corsa C:
    [link wygasł] przykładowo tylko lepiej brać 1.4 :yes:
    Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
    fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
    Krzychu
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Auto: Fiat Seicento
    Silnik: 900 39 KM
    Rok produkcji: 1998

17 Lip 2016, 14:20

" Też rozmyślałem nad Corollą E12, ale strasznie drogie te Toyoty są." - dobre swoje kosztuje.

A co powiesz na Hyundaia Accenta
    [link wygasł] brak klimy
    Albo jakaś cliówka 1.6 ale starszy raczej będzie.
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    Kieł
    Stały forumowicz

Auto: Nie mam

17 Lip 2016, 14:28

Killaz napisał(a):Pendunate napisał(a):
    powiedzmy sobie szczerze, jaka dziewczyna ze mną do tego wsiądzie?

Pewnie taka, która nie ma pusto w główce i zamiast zachwycać się autem będzie zachwycała się tobą. Więc może kup sobie takie auto, jakie ci się podoba a następnie popracuj nad sobą? Ot, taka mała uwaga, bynajmniej nie podyktowana złośliwością. Prawdziwy facet to i na różowego Fiata 500 niejedną wyrwie
    dokładnie tak :ok: :ok:
    Poza tym "tego" typu dziewczyn nie wyrwiesz nawet na Punto czy Yarisa, a na 20 letnie Audi :naughty:
    Pendunate napisał(a): 2005 w górę - warunek ze strony rodziców. Uważają, że za takie pieniądze trzeba szukać czegoś w tych rocznikach, bo niby starsze auta to badziewia.
    bzdury bzdury bzdury. Zasadniczo jest zupełnie na odwrót, choć nowoczesne auta mają w sobie coś z W123 - w Mercedesie tym nie podali w instrukcji obsługi nie podali procedury naprawcze wału napędowego, bo nie przewidują jego awarii, a w nowoczesnym aucie nie ma takiej informacji bo... Wszystko jest jednorazowe i po prostu się nie opłaca, a producent zarobi na nowym aucie :ok:
    Poczytaj sobie ten artykuł, tzn pokaż rodzicom https://www.forumsamochodowe.pl/przebieg-rocznik-stan-czy-marka-co-jest-wazne-przy-zakupie-vt92905.htm
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

17 Lip 2016, 15:12

Pendunate napisał(a):Rocznik 2005 w górę - warunek ze strony rodziców. Uważają, że za takie pieniądze trzeba szukać czegoś w tych rocznikach, bo niby starsze auta to badziewia. Też rozmyślałem nad Corollą E12, ale strasznie drogie te Toyoty są.

To ja powiem tak - widać, że rodzice nie znają się na motoryzacji. Tak samo jakbym ja wszedł do ogłoszeń jachtów i chciał kupić taki za 10 tysięcy (nie znam się na jachtach, ale wymyśliłem sobie taką kwotę) i żeby był maksymalnie 5-letni. Trochę realizmu. Wystarczy wejść w ogłoszenia, odsiać auta uszkodzone, niezarejestrowane itp., aby przekonać się, że jedyne dostępne auta za 10 tysięcy to przestarzałe konstrukcje typu Tata, Dacia, FSO Lanos itp.

Jak zejdziesz trochę z rocznika i dołożysz 1-2 tysiące to znajdziesz coś sensownego z segmentu B:
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    Ossy
    Stały forumowicz

17 Lip 2016, 15:15

Tylko, że to co kolega napisał diametralnie zmienia postać rzeczy - jeśli to rodzice mu kupują auto, tzn. za ich pieniądze, to każdy ich wymóg trzeba uszanować, o ile autor nie jest w stanie zmienić im światopoglądu.

Ja nadal optuję za Oplem Astrą II, po 2005 roku to już bodajże wersja Classic produkowana w PL. Mam to auto w rodzinie, nie - do - zaje - ania. Do tego bardzo solidna, przemyślana konstrukcja, niektóre rozwiązania o wiele nowocześniejsze niż w moim Accordzie mimo tego samego roku premiery.
    Killaz
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 09 06 2013
    Auto: brak

17 Lip 2016, 18:12

Ja tu widzę Focusa... Rocznik 04-05 do osiągnięcia za 10-11k z silnikiem 1.6. Będzie klima, bardzo dobre prowadzenie i nie jest aż tak tandetny jak Astra.
    Golfa nie znajdziesz z tego rocznika a A3 była do 03 produkowana...

Z młodych rocznikowo a fajnych, pojemnych: Cerato, Lacetti, Elantra.
    Koniu
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

• Warto przeczytać
    • MG ZT
      Aplikacja iPAD Mazda6, konfiguracja wnętrza samochodu
      BMW 7 Series xDrive
      Ferrari i dziewczyny