3,2 V6 grupa VW warto?

17 Paź 2015, 02:17

Witam,
ostatnio sporo czytałem o silnikach 3,2 V6 grupy volkswagena. Mam tutaj na myśli starsze wersje z wtryskiem wielopunktowym MPI a nie FSI czyli Audi A3 II gen, Golf V itd..
Jednak mam pewne obawy co do eksploatacji takiego auta, no bo czytałem też o drobnych problemach z rozrządem albo ze skrzynami DSG, co Wy na to?
Jednak chce by auto zafundowało mi sporo frajdy a w tych samochodach z tymi silnikami i napędem 4x4 myślę że nie było by z tym problemu.

No chyba że inne ciekawe auto z dużą mocą, z możliwością montażu LPG i z osiągami przynajmniej 0-100 ok 6 sek.
W 3,2 V6 podoba mi się dźwięk, osiągi tez niezłe, no i typowe auta, no Audi wygląda normalnie, Golf V r32 trochę bardziej idzie w stronę sportu, ale nadal to zwykłe auta kompaktowe.
Co możecie polecić?
Budżet ok 30-40 tys
moc min, 250 KM, najlepiej wolnossący silnik, benzynowe z opcją LPG
osiągi - okolice 6 sek do setki
może być automat, może być skrzynia ręczna
roczniki 2004-2006 max
napęd właśnie najlepiej 4x4

Ale tak jak piszę, 3,2 V6 w autach VW najbardziej mnie rajcuje, z tym że o ile tutaj jako jakiś tam motyw pojawiają się te silniki przy tematach odnośnie aut VW to nie było pojedynczych tematów jakie to są jednostki, jak z awariami, jak się jeździ, czy warto polecić.
JacekCudaczek
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 11 1988
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Toyota Corolla
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2001

17 Paź 2015, 10:08

Bezsensowny wybór w takim aucie - ciężki silnik na przodzie, który powoduje dużą podsterowność mimo napędu 4x4 - osiągów nie wykorzystasz i będziesz tylko mistrzem prostej
Kolejna sprawa to serwis - silnik jest tak ciasno upakowany, że podstawowe czynności są drogie. Zawieszenie jest przeprojektowane i niewspółzamienne z popularniejszymi wersjami.
W dodatku dużo pali jak na swoją moc i dalej to będzie wyglądać jak nudny Golf czy A3, których pełno na drogach...

Ogólnie kup ciekawe auto z dużym silnikiem, a nie taki wynalazek, który wygląda jak TDI :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

17 Paź 2015, 10:23

Moim zdaniem nie warto, kup coś co dobrze się prowadzi. Może być RWD?

Moje propozycje (linki poglądowe):
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

17 Paź 2015, 10:24

JacekCudaczek napisał(a):chce by auto zafundowało mi sporo frajdy
Liczy się wycieczka do rowu? :naughty:
Szczerze mówiąc nawet 4x4 tam nie ma bo to na haldexie. Poza tym w Golfie jest FSI czyli gazu nie zamontujesz
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14098
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

17 Paź 2015, 10:47

mike1735 napisał(a):Poza tym w Golfie jest FSI czyli gazu nie zamontujesz
To nie FSI, to zwykły, prosty silnik :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

17 Paź 2015, 10:58

Borze, czyli wiki kłamie? :o sory, mam nauczkę na przyszłość żeby sprawdzać w kilku źródłach :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14098
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Subaru Crosstrek
    Crosstrek w wersji benzynowej również znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu Consumer Reports. Silnik 2,0 l typu bokser ma moc 153 KM. W testach największej organizacji konsumenckiej w USA samochód uzyskał ...

17 Paź 2015, 13:15

Były dwa silniki 3.2 v6 :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

17 Paź 2015, 13:57

No to trochę mnie zdziwiliście tymi opiniami, ale nie rozumiem bo te auta i te silniki są bardzo chwalone, fajnie brzmienie, mocno odczuwalna moc, a przy tym zwykłe A3 lub Golf V na zewnątrz, dla mnie to plus bo części karoserii czy lampy itd..wszystko do znalezienia na serwisach aukcyjnych a nie jakieś egzotyczne wynalazki..
A co do podsterowności i wypadania z drogi..
Są takie wynalazki jak Civic Type R 200 KM mówię tutaj np o VII generacji poniżej 7 sek do setki ale napęd na przód, albo rzadki Peugot 406 coupe 3,0 200 KM ok 7,5 do setk i też przód napęd
i co i nagle te auta super się prowadzi a VW nawet przy 4x4 wypada z drogi?
No w to to nie uwierzę, wg mnie każde auto może wypaść jak się nie bierze pod uwage różnych kwestii, okoliczności, możliwości drogowych.

No chyba że Type R czy 3,0 406 to też chłam i tez kiepskie w prowadzeniu.

No czyli 3,2 V6 odpada tak?
Jeśli chodzi o te propozycje które podał Ossy to dziękuje, BMW fajne sprawdzę, natomiast Mercedes niezbyt bo boję się że zaczną się sypać blacharsko a to wcale nie jest taka rzadkość, kolega ma z 2004 (co prawda nieco inna wersja) ale już progi pognite i z tyłu przy klapie też gnije.

LPG jest do założenia bez problemu, to jest tak jak pisałem MPI nastomiast FSI chyba pojawiało się poraz pierwszy przy Passacie B6? 3,6? Nie wiem ale śledzę tematykę R32 od dawna i gaz bez problemu do założenia.
JacekCudaczek
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 11 1988
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Toyota Corolla
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2001

17 Paź 2015, 14:06

JacekCudaczek napisał(a):dla mnie to plus bo części karoserii czy lampy itd..wszystko do znalezienia na serwisach aukcyjnych a nie jakieś egzotyczne wynalazki..

to zobacz ile kosztuje zderzak do Golfa R32. Nadkola też nie podejdą, bo masz szerszy rozstaw kół

JacekCudaczek napisał(a):i co i nagle te auta super się prowadzi a VW nawet przy 4x4 wypada z drogi?

Renault Megane R.S. 2,0T mimo, że przednionapędowe to lepiej jeździ od typów z tematu :ok: Chodzi o ciężar na przedniej osi, którego nie przeskoczysz napędem 4x4. W dodatku to nie quattro tylko Haldex jak wspomniał mike (sterowany elektroniką, a nie stały).

Poszukaj BMW serii 1. z R6 jak chcesz małe auto i tylny napęd - znacznie lepiej jeździ (ciężko w tej cenie). Jednak ja poszukałbym e46 330i w m-paku i jeszcze zostanie. Ewentualnie Lexus IS 300 z seryjną szperą LSD, której nie uświadczysz w innym aucie. Silnik ten sam co w Toyocie Suprze bez problemu na seryjnych gratach wytrzymuje 400-500KM. Radości i trwałości zapewni więcej niż jakiś Golf czy A3, a dźwięk silnika równie piękny.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

17 Paź 2015, 14:15

Jak miałbym 35k i rozważał kupno sportowego auta to już wolałbym wziąć Civic'a niż gofra.
Zobacz na Hondę S2000.
Albo jak coś z "kanapowatych" wozideł to Lex GS 430.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - trochę trzeba dołożyć
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

17 Paź 2015, 15:02

JacekCudaczek napisał(a):co do podsterowności i wypadania z drogi..
Są takie wynalazki jak Civic Type R 200 KM mówię tutaj np o VII generacji poniżej 7 sek do setki ale napęd na przód
wsiądź na rower/motor z dwoma workami cementu na kierownicy to zrozumiesz o co mi chodzi :ok:
Rzecz jasna moc też ma znaczenie, ale bardziej liczy się to, jak zbudowana jest przednia część podwozia w tym np zawias. Taka Astra h OPC czy Vectra o tymże oznaczeniu niezbyt ogarniają 240/280KM na przedniej osi bo mają zwykłego McPhersona bez szpery a Focus RS jakoś ogarniał 305KM bo miał szperę i zawieszenie a là WRC :naughty:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14098
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004