44. Monte Calvaria 2009

44. Monte Calvaria 2009

19 Lut 2009, 20:23

Miłośnicy Konkursowej Jazdy Samochodowej będą mieli okazję już po raz 44. przeżyć emocje związane z „Rallye Monte-Calvaria”. W sobotę, 28 lutego uczestnicy wystartują na trasę tradycyjnie związaną z Górą Kalwarią.

Image

Impreza ta uznawana jest jako najstarszy KJS w Polsce. Wiele osób uważa, że także w Europie. Od lat impreza ta wzbudza ogromne zainteresowanie kierowców amatorów i przyciąga wielu, nieraz ponad stu uczestników.

W tym roku impreza wystartuje tradycyjnie już sprzed Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii, gdzie ulicami miasta przebiegać będzie pierwsza próba. Dalej uczestnicy będą mieli do pokonania doskonale znane próby w Jednostce Wojskowej w Górze Kalwarii. Następnie impreza przeniesie się do Chynowa, Słomczyna i Piaseczna. Później uczestnicy powrócą do Góry Kalwarii, gdzie powtórzone zostaną wszystkie próby. Meta imprezy przewidziana jest na ok. godzinę 15.00. Rozdanie nagród i zakończenie imprezy odbędzie się w „starym” kinie, gdzie mieści się Ośrodek Kultury o godzinie 20:00.

Termin zamknięcia listy zgłoszeń mija 26 lutego, pojemność trasy wynosi w tym roku 100 załóg. Wpisowe wynosi 160 zł (130 dla członków Automobilklubu Polski). Wśród klasyfikacji końcowych 44. Rallye Monte-Calvaria, znajdzie się klasyfikacje w klasach, generalna oraz nowość – klasyfikacja RWD (samochodów z tylnim napędem). Panie będą konkurować o specjalny puchar Pani Burmistrz Góry Kalwarii i Dyrektor 44. Rallye Monte-Calvaria. Ponadto najlepsi uczestnicy na próbie Ks. Sajny dostaną puchar Pani Burmistrz.

44. Rallye Monte Calvaria jest pierwszą rundą nowego cyklu Automobilklubu Polski „Puchar AP” oraz drugą rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego.

źródło: AutomobilKlub Polski
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 5960
Zdjęcia: 3343
Rejestracja: 19 Maj 2006, 22:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Glikometr - tester płynu chłodniczego - instrukcja Glikometr - tester płynu chłodniczego - instrukcja
  Cześć, pokażę Wam jak działa glikometr przyrząd którym możemy przetestować temperaturę wrzenia i przemarzania płynu chłodniczego który znajduje się w układzie chłodzenia samochodu. Dlaczego warto kontrolować ...
  Renault Maxity Euro V - mała ciężarówka Renault Maxity Euro V - mała ciężarówka
  Renault Maxity – mała ciężarówka (samochód dostawczy) zabudowana na bazie ramy z wagonową kabiną, wprowadzona na rynek w 2007 r., poddana została wielu modyfikacjom wraz z wejściem w życie nowych norm ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
   passat b5 german style
   Monster Truck Rock Star, 11
   S2020005