50 km/h - ile w miescie?

09 Sie 2006, 22:21

jak oceniacie przepis ograniczenia predkosci do 50 km/h w terenie zabudowanym? miasta sie przez niego korkuja, czy faktycznie jest bezpieczniej? pytam, bo jestem zdumiony po przegladnieciu dyskusji na stronie: http://www.stopwariatom.pl/forum/zero_t ... lo/czytaj/

co Wy na to ?
kuba_gda
Nowicjusz
 
Posty: 1

09 Sie 2006, 22:24

Ja uwazam,ze ograniczenie do 50km/h jest git.
Kasik
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 99
Miejscowość: Opolskie

09 Sie 2006, 22:29

Dostałem ostatnio na stacji benzynowej taką choinkę zapachową "Stop wariatom drogowym"... A co do prędkości to czasem nawet cieżko i te 50km/h osiągnąć :?
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

09 Sie 2006, 22:42

Wojtek

Odp:50km/h - dużo?? mało?? - 2006/07/12 21:46
A kto wie dlaczego Polscy kierowcy jeżdzą tak szybko szczególnie w miastach gdzie 50km/h to za mało.Dlatego że w Polsce nie ma prawie wogóle autostrad!A jak są to słono płatne.Wystarczy popatrzeć na zachodnich sąsiadów:Niemcy,gdzie każdy jak chce się to się "wyszaleje" na autostradzie i w mieście jeździ spokojnie.To samo fotoradary:co z tego że zrobią zdjęcie jak kierowca ma to w nosie!Jest bogaty i zapłaci i go to nie przeraża.

Ta wypowiedz szczegolnie mi sie spodobala,jest w niej wiele prawdy.
Kasik
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 99
Miejscowość: Opolskie

09 Sie 2006, 23:02

ArteK-powiedz czy policja w Wa-wie sama stosuje się do tego nakazu :?: :!: .
jeżdże często po Wa-wie i to za radiowozami i jakoś licznik wskazuje trochę więcej(nie mówimy tu o godz. szczytu)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

09 Sie 2006, 23:06

grzestv napisał(a):ArteK-powiedz czy policja w Wa-wie sama stosuje się do tego nakazu :?: :!: .
jeżdże często po Wa-wie i to za radiowozami i jakoś licznik wskazuje trochę więcej(nie mówimy tu o godz. szczytu)
No chyba jak nie mają nic do roboty to jeżdżą jak ospali bo normalnie ostatnio śmigałem za nimi jakieś 80km/h przy ograniczeniu do 50km/h ;) tylko to było wieczorem ale przepisy to przepisy.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Porady dla kierowców przed wyjazdem na wakacje
    Dobre i sprawdzone w serwisie opony, prawidłowe ciśnienie, odpowiednia głębokość bieżnika, wyposażenie awaryjne – to najważniejsze elementy, które należy sprawdzić przed podróżą autem na wakacje. Ważna ...
    Na rower w kasku czy bez?
    Zgodnie z obecnie obowiązującym w Polsce prawem rowerzyści nie mają obowiązku jazdy w kaskach, więc używać kasków czy nie? Statystyki i badania wskazują, że używanie kasku przez rowerzystów ogranicza ryzyko ...

09 Sie 2006, 23:16

czyli co-prawo nie obowiązuje stróżów prawa :?: :D
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

09 Sie 2006, 23:19

Teoretycznie to oni powinni nam dawac dobry przyklad. :lol:
Kasik
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 99
Miejscowość: Opolskie

09 Sie 2006, 23:21

Kasik napisał(a):Teoretycznie to oni powinni nam dawac dobry przyklad. :lol:

nooooo od teorii do praktyki to bardzoooo dalekoooo :lol: :lol: :lol:
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

09 Sie 2006, 23:27

Praktycznie to masz racje :wink:
Kasik
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 99
Miejscowość: Opolskie

10 Sie 2006, 08:40

Kasik napisał(a):Wojtek

Odp:50km/h - dużo?? mało?? - 2006/07/12 21:46
A kto wie dlaczego Polscy kierowcy jeżdzą tak szybko szczególnie w miastach gdzie 50km/h to za mało.Dlatego że w Polsce nie ma prawie wogóle autostrad!A jak są to słono płatne.Wystarczy popatrzeć na zachodnich sąsiadów:Niemcy,gdzie każdy jak chce się to się "wyszaleje" na autostradzie i w mieście jeździ spokojnie.To samo fotoradary:co z tego że zrobią zdjęcie jak kierowca ma to w nosie!Jest bogaty i zapłaci i go to nie przeraża.

Ta wypowiedz szczegolnie mi sie spodobala,jest w niej wiele prawdy.

Wystarczy porównać jak bardzo wyeksploatowane są auta np. w Niemczech, a jak w naszym kraju.Szkoda, że w Polsce nie ma takich autostrad jak na zachodzie :roll: .Może mniej by było wypadków w mieście, które spowodowane były nadmierną prędkością :roll:
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

10 Sie 2006, 18:53

jak na miasto 50km/h to spoko ale czasami na wsiach jest idealna droga dwa domy przy drodze a tu buh znak teren zabudowany :| mogliby dac ograniczenie do 61,5 km/h :)
laciu
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Siepraw