50 na karku 50/55 k w kieszeni

29 Lis 2011, 19:55

Ja proponuje Passata B6 albo Audi A4/A6, no chyba że chcesz wielką limuzynę to Audi A8 albo Volkswagena Phaeton.
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

29 Lis 2011, 21:35

A uzasadnisz to jakoś czy tylko wymieniasz modele, które pamiętasz?
Button
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Łódź

30 Lis 2011, 00:14

Witam
Krótka nieobecność na forum – mały nawał w pracy i między czasie literatura (trzeba coś poznać by muc się wypowiadać)

Button, Jasiek90, dervu – Faktycznie, przerobiłem Azjatów (wniosek – nie) i powróciłem do modeli europejskich.
90% mojego zainteresowania skierowane jest na samochód nowy (powód: doświadczenie lat - trafię na bubla z wysokiej półki będzie bublem, nowe i użytkowane przeze mnie będzie zadbane i o ile nie trafie w bubla nie będzie nim).
F i polski stereotyp – dość trudno go przełamać obracając się w kręgu fanów vw – myślę że gdy bym miał do dyspozycji dużo większą kasę to audi ale!!!

Obecni e
I. Renault Fluence 1.6 110KM – pozytywnie oceniane oprócz wytrzymałości lakieru i mocy silnika,
(priorytet: auto w miarę rodzinne, wygodne, dotrzeć do celu 15 min. później nie sprawia mi różnicy) fakt że auto jeszcze młode i nie sprawdzone pod względem wieku.

II. Peugeot 308 – też w większości pozytywne (szczególnie ekonomiczna jazda),wrażenia kierowcy i pasażera obok - bardzo pozytywne (samopoczucie), tylnia kanapa ?!?!. W tym tygodniu umówiony jestem na jazdę (nie salonową ale z użytkownikiem). Opisze wrażenia i ocenę o ile jest zainteresowanie, a nawet bez, też opiszę.

III. Dacia Duster 2x4 (nie 4x4 – brak wykorzystania). Wyróżnia się stylistyką zewnętrzną jak na taniego suv . Nie wypowiadam się o dalszych wadach czy zaletach – za młode, trzeba siąść przetestować – i to zrobię (o ile się nie mylę znajomy z branży posiada to „cudo”). Jako humor – zauważyłem to autko jak kobieta (atrakcyjna) zaliczyła krawężnik (zdziwienie dla czego?) eureka – wyposażenie bardzo pozytywne.

IV Citroen c4 – analizuje

Mam do podjęcia decyzji jeszcze około 3 tygodnie ( nie da się przesunąć na rok 2012.)
Button opisz bardziej szczegółowo swoje obserwacje dotyczące C4.
Info1
Nowicjusz
 
Posty: 43

30 Lis 2011, 10:33

Jakiekolwiek kryteria nie brałabym pod uwagę to zawsze wybiorę audi. Miałam już kilka modeli i zawsze się sprawdzały. Może miałam po prostu szczęście ale jeśli miałabym polecić to właśnie tą markę.
automotow
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: audi A4

30 Lis 2011, 10:56

Co do audi zdanie mam wyrobione - bardzo pozytywne (4 lata użytkowania fakt że 80 b3, - jedno z najlepszych wydań tej marki na tamte czasy) jest ona na pierwszym miejscu co do aut używanych, ALE:
Jak już pisałem 90% decyzji to auto nowe (nowego jeszcze nie miałem) a na nowe, w miarę nowe i pewne nie mieści się w granicach mojego zasięgu finansowego. Sprowadzone, nabite kilometrami w tą czy w drugą stronę ?!?! już nie chcę
Rozważam NOWE i tu szukam pomocy, opinii, porady, itp.
Info1
Nowicjusz
 
Posty: 43

30 Lis 2011, 13:53

No to może takie audi [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] tylko niewiem czy odpowiada 3 drzwiowe autko ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

30 Lis 2011, 15:33

Fajne autko, dobre dla młodych bez dzieci i nie wożących teściów - poprostu małe.
Rodzina 2x2 dzieci dorosłe, ewentualnie same dorosłe osoby i wczasy raczej niepasujące.
dzięki za sugestię
Info1
Nowicjusz
 
Posty: 43

30 Lis 2011, 17:18

teraz wchodzi na rynek wersja 5 drzwiowa i jest większa :] lub może poszukaj używane roczne Audi a3? Roczne autko jeszcze na gwarancji to też auto godne zainteresowania ;]
Mati2802
Aktywny
 
Posty: 389
Miejscowość: Elblag
Prawo jazdy: 18 06 1981
Auto: Octavia TDI, Golf TDI, Matiz

30 Lis 2011, 17:47

nie wydaje mi się aby roczne, a nawet 2-letnie audi A3 było bezwypadkowe i za ok 50k, a A1 to auto segmentu B więc tylko do miasta moim zdaniem
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Lis 2011, 22:25

Audi w granicach modelu A4b7, tylko przy braku wyboru nowego czyli 10% w tym 8% audi 2% inne.
C4 - niego słabsze oceny użytkowników od Renault Fluence 1.6 110KM, choć bardzo podobne.

Tak jak już pisałem Renault Fluence 1.6 110KM, obecnie jest na pierwszym planie,II 308, c4 dalej???

Wrzucam jeszcze jeden pojazd z poziomu podobnego co powyższe:

Fiat Bravo 1.4 T-JET 16V 120KM - 5 drzwiowy hatchback. Fakt że duży odsetek Polaków słysząc słowo fiat łapie się z głowę ale czy słusznie w 2011r? To jest pytanie, na ile ta propozycja jest godna rozważenia. Estetyka z zewnątrz pozytywna, opinie względne, ale czy nowy się sprawdzi?
link do poczytania:
[link do Onet wygasł]
Ostatnio edytowany przez Info1, 30 Lis 2011, 23:47, edytowano w sumie 1 raz
Info1
Nowicjusz
 
Posty: 43

01 Gru 2011, 18:25

Info1 napisał(a):Fakt że duży odsetek Polaków słysząc słowo fiat łapie się z głowę ale czy słusznie w 2011r?

Polacy to dziwny kraj... Tutaj jak masz BMW jesteś dresem/wieśniakiem, masz Fiata czy Alfę to znaczy, że jeździsz często do serwisu itd. Za to mają Volkswagena jesteś porządnym człowiekiem i masz super samochód. Bzdura !
W życiu nie kierowałbym się stereotypem na temat jakiegoś samochodu, sam miałem i Fiata i Alfę i byłem zadowolony. Teraz mam BMW i chcę kupić kolejne co nie znaczy, że jestem dresem czy kimś innym.
Ale wracając do tematu, jak dla mnie to te Bravo powinno być na miejscu I.
Doskonały silnik, bardzo dobre prowadzenie no i piękna sylwetka. We wnętrzu z przodu miejsca pod dostatkiem z tyłu gorzej. Bagażnik całkiem pokaźny, bo 400l.
Dla mnie bardzo dobry i rozsądny wybór, ale decyzja należy do Ciebie.
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

01 Gru 2011, 18:44

Ja miałbym jednak wątpliwości choć rzeczywiście jest pięknym samochodem, szczególnie w wersji sport.
Silnik jest przyjemny w obcowaniu i ma dobrą ba nawet bardzo dobrą elastyczność ale jest niestety paliwożerny, przy dynamicznej jeździ w mieście łatwo osiągnąć 12 litrów, w trasie średnio potrzeba prawie 8.
Z tym bardzo dobrym prowadzeniem też bym się nie do końca zgodził, zawieszenie pozwala na dużo ale układ kierowniczy jest nieco gumowy i bez wyczucia, Fluence jest bardziej komfortowy a 308 czy Focus lepiej się prowadzą(są bardziej precyzyjne).
Stereotypy stereotypami ale faktem jest, że Bravo w swojej grupie wiekowej według rankingu GTU zajmuje ostatnie miejsce w całej klasie, podczas gdy Hyundai i30 jest na pierwszym a Peugeot 308 na drugim, wyprzedzając tak polecane Audi czy japończyków pod względem niezawodności.
Aczkolwiek jak najbardziej warto się mu przyjrzeć z tym, że moim zdaniem przy bliższym kontakcie raczej na podium się nie załapie, nie twierdzę, że Fiat robi gorsze samochody od innych ale po Bravo już widać, że to dość wiekowy model.
Na pewno zachęca atrakcyjną ceną i dobrymi warunkami gwarancji.
Wychodząc minimalnie poza budżet poleciłbym jeszcze Astrę IV [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] .
Oraz bardziej luksusowe rodzeństwo Bravo czyli Lancię Deltę.
W obydwu przypadkach można liczyć na spore rabaty, więc myślę, że zejście do 57-58tys. zł w przypadku Astry 1.6 i Delty 1.4 T-jet nie będzie niemożliwe.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Gru 2011, 19:28

To ten ranking, w którym opel Vectra jest na 3 miejscu od końca, a w tej samej kategorii wiekowej wygrywa Insignia? Albo Jaguar X-Type na 2 miejscu, gdzie Mondeo jest 3 od końca ;) IMO niezbyt wiarygodny ten ranking. No to ja jeszcze polecę Forda Focusa, który należy do absolutnej czołówki kompaktów. Bardzo dobre prowadzenie, najlepsze wyciszenie w klasie, zbierające świetne opinie silniki benzynowe (powstały przy współpracy z Yamahą). Patrząc też na wcześniejsze wyniki w roznych rankingach powinien być również w czołówce mniej awaryjnych samochodów. Polecam jazdę próbną oczywiście konieczne z pozycji kierowcy.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

01 Gru 2011, 19:42

W sumie w stosunku do wyników ADAC np. wynik i30 jest zdecydowanie odmienny ale np. 308 w obydwu zbiera bardzo dobre noty: http://www.adac.de/infotestrat/unfall-s ... X3xLE4HeN_
Focus III jest jeszcze zbyt młody by go obejmowały ale poprzednik radził sobie dobrze.
Na honestjohn można znaleźć pomocne moim zdaniem opinie nt. aut, anglicy nie mają swojej motoryzacji więc są bardziej bezstronni niż Niemcy.
Bravo: http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/fiat/bravo-2007/ 3 gwiazdki
Focus III http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/ford/focus-2011/ 5 gwiazdek
308 http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/peugeot/308-2007/ 4 gwiazdki, chociaż jedyną wymienioną wadą jest wygląd a to rzecz gustu
i30 http://www.honestjohn.co.uk/carbycar/hyundai/i30-2007/ 4 gwiazdki
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Gru 2011, 19:49

mi też się focus bardzo spodobał gdy go oglądałem, szczególnie z miejsca kierowcy, bo jakoś jego stylistyka do mnie nie przemawia no ale o gustach sie nie dyskutuję
niestety po przeanalizowaniu cenników jakiś niesmak mi pozostał, bo za 56k dostaje mułowaty silniczek i ubogie wyposażenie
faktem jest, że auto ma doskonałe właściwości jezdne ale do tego przydałby się mocny silnik
w salonie proponowali mi jeszcze focusa II z zerowym przebiegiem za 43k ale kto by chciał "stare" nowe auto :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010