50 na karku 50/55 k w kieszeni

01 Gru 2011, 22:08

Bez przesady za 60 000zł to można kupić już ładne E60 czy A6...Te auto prowadzi się 3x lepiej niż Focus czy 308 i jest bardziej komfortowe niż Fluence. Chyba, że dla kogoś nie liczy się radość z jazdy, a byle by auto było nowe i miało mały przebieg. Jak tak to przepraszam i już się nie udzielam w tym temacie.
W sumie jeśli opierać się na rankingach, to o czym tu rozmawiać...
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

01 Gru 2011, 22:35

Ojej, za 60tys. zł można kupić Abartha Evo który daje więcej frajdy niż A6 2.0TDI czy 520i a jest nowy.
Idąc dalej to za niecałe 50tys. zł można mieć Twingo RS które na krętym torze będzie lepsze niż 530 i nadal będzie nowe.
Tylko co z tego?
Za te pieniądze 5er czy A6 będą już starszymi i siłą rzeczy wyeksploatowanymi samochodami które w bliższej lub dalszej przyszłości czekają kosztowne naprawy a ASO tych marek do tanich nie należy a nie da się ich serwisować w przypadkowym warsztacie.
Skoro Bravo jest takie wspaniałe to dlaczego tak słabo się sprzedaje? mimo atrakcyjnej ceny.
Wiem, że jesteś fanem włoskich aut ale nie można podchodzić tak bezkrytycznie.
Pewnie niedługo pojawi się następca i okaże się lepszy od Focusów, 308 czy Golfów.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Gru 2011, 22:42

Bez przesady za 60 000zł to można kupić już ładne E60 czy A6.


Phi w tej cenie można kupi Maseratti Quattroporte a ty wyskakujesz z jakimś marnym BMW. :lol:
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

01 Gru 2011, 22:48

WRX STI wolniejszergo od GT-R o 20 sec na Nurburgring.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

02 Gru 2011, 00:02

Panowie na ostatnie wątki obecnie nic nie odpowiem (jeszcze moja wiedza do takiej odpowiedzi nie dorosła) jest to przełom w tym temacie czy ..... ???.
Bez gniewu Daro20VT twój staż na forum 2,5, 1337 postów a mój?
Moja wiedza o motoryzacji z ostatnich tygodni (dzięki mobilności tego forum) przewyższa wiedzę jaką posiadałem przez lata (dziesiątki lat).
55k to nie mała suma, trzeba wydać ją rozsądnie. Dlatego (młodszych,starszych) grzecznie pytam, czytam, słucham, analizuje a dzięki temu myślę, że mój wybór będzie najbardziej optymalny i właściwy.
Naprawdę nie pomijam żadnej podpowiedzi bez wyciągania z niej wniosków i jej analizy.
Do poniedziałku przełączam kanały - sprawy zawodowe. Po tej przerwie nawiąże kontakt najszybciej jak tylko będę mógł załapać tok porad.
Pozdrowienia
Info1
Nowicjusz
 
Posty: 43

06 Gru 2011, 22:40

Wątek który poruszyłem praktycznie kończy się.

Z podziękowaniami dla uczestników krótko

porady i opinie motywowały do zgłębiania tajników wiedzy o motoryzacji (fakt że to tylko ułamek wiedzy ale ...) dużo pisać ............ .

Mój wybór to trzy modele

1.Ppeugeot 308 silnik benzynowy 120 kM (tu trochę się wypowiem - obiecywałem podzielić się opinią po przetestowaniu). nie wypowiadam się o stylistyce - to temat gustu każdego z osobna
- Jazda za kierownicą bardzo wygodna, spokojne prowadzenie pojazdu, bardzo szybka aklimatyzacja, wewnątrz cichy na wybojach - droga brukowa (niektóre właściwości porównuje z wytłuczoną octavią, vw polo III, wyciszonej audi 80b3), na asfaltowej jezdni prowadzenie bardzo dobre, dostęp do wszelkich udogodnień i bajerów bez problemowy, siedziska twarde ale wygodne (w egzemplarzu który testowałem brak nastawień w oparciu) dynamika jazdy na poziomie mocy 120 (mniejsza z dynamiką octavi 130 kM ON przy obrotach powyżej turbo dziury), kanapa z tyłu niestety -dwie osoby wygodnie, trzecia - dziecko mało kapryśne, ekonomiczność - tylko opinie użytkowników z odpowiednim stażem użytkowania. Jeszcze jedno - jako użytkownik octavi (zapewne przyzwyczajenie) moja octavia w porównaniu z 308 pomimo wnętrza mniej zaawansowanego estetycznie daje większe poczucie swobody i wygody. Tylko, że jak pisałem wcześniej 308 daje szybką aklimatyzację i po nawet krótkiej jeździe staje się przyjazna.
2. Dacia Duster
3. Fiat Brawo
Propozycja 2 i 3 przed testowaniem praktycznym.
Po wszystkich testach i zastanowieniach zadecyduje.
Jeszcze raz dziękuje za udział na forum, a o ile Wam czas pozwoli proszę o opinie (krytyka wskazana - o ile stonowana to z mojej strony bez obrazy) .
Info1
Nowicjusz
 
Posty: 43