Alfa Romeo 147 1.9 JTD - przegrzewa się podczas jazdy

Alfa Romeo 147 1.9 JTD - przegrzewa się podczas jazdy

18 Paź 2018, 08:18

Witam,

2 tygodnie temu mechanik wymienił mi rozrząd wraz z pompą wody na ori od tego czasu zrobiłem ok. 1000 km.
2 dni temu jechałem trasę 700 km. Po 150 km wyskoczył komunikat o zbyt wysokiej temperaturze, na wskaźniku pokazywało 120 stopni, prędkość ok. 140 km/h. Od razu zwolniłem a temperatura spadła do 90 stopni.
Zacząłem sprawdzać - dojechałem tą trasę, silnik przegrzewa się w momencie, gdy jadę szybciej niż +/- 100 km/h (temperatura wzrasta, nie zatrzymuje się), w momencie przegrzewania (powyżej 90 stopni) brak ogrzewania w samochodzie lub powietrze z nawiewów leci letnie mimo ustawionego na maxa.
Gdy jeżdżę po mieście wszystko jest ok (trzyma cały czas 90 stopni i jest ogrzewanie), po autostradzie wracałem z prędkością 80/90/100 km/h cały czas obserwując wskaźnik.
Wszystkie płyny w normie, bez strat. Nie kopci, nie dymi, płyn chłodniczy czysty. Rurki wchodzące do chłodnicy są ciepłe i miękkie, wychodzące również.
Po zagrzaniu auta i pozostawieniu na postoju, przy włączonych światłach wydaje mi się, że nie działa wentylator.
Odpowietrzyłem wczoraj układ przez chłodnice do momentu aż zaczął cieknąć płyn.
Jakieś propozycje ? Nie chce oddawać auta komuś kto zacznie wymieniać wszystko po kolei aż będzie dobrze.
Maydrax
Nowicjusz

Auto: Alfa Romeo 147
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Alfa Romeo 147 1.9 JTD - przegrzewa się podczas jazdy

19 Paź 2018, 11:34

Podejrzewam zapowietrzony układ
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

Re: Alfa Romeo 147 1.9 JTD - przegrzewa się podczas jazdy

22 Paź 2018, 13:49

jak odpowietrzyłeś to zrób teraz rundę i sprawdź co się będzie działo oraz daj znać. Moim zdaniem to również problem z zapowietrzeniem układu.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć cech dobrego kierowcy - sprawdź czy je posiadasz Pięć cech dobrego kierowcy - sprawdź czy je posiadasz
    Badania przeprowadzone przez psychologów wykazują, że większość osób ocenia swoje umiejętności kierowcy jako powyżej przeciętnej, nawet mając świadomość, iż inni oceniliby je niżej. Trenerzy Szkoły Bezpiecznej ...
    Daltonista na drodze - czerwony, żółty i zielony Daltonista na drodze - czerwony, żółty i zielony
    Prawidłowa interpretacja kolorów w pewnych okolicznościach drogowych bywa kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa. Zdarza się to głównie, gdy zasady na drodze wyznacza sygnalizacja świetlna. Jak radzi sobie w ...

•