Alfa Romeo Giulietta

29 Maj 2019, 19:27

Witajcie. Zainspirowany wątkiem dzidy i jego Hondą a jeszcze wcześniej Lexusem postanowiłem, że również utworzę swój.
Przedstawiam Wam Alfę Romeo Giulietta, którą pomagaliście mi wybrać.

Marka: Alfa Romeo
Model: Giulietta
Rok: 2010
Silnik: 1,4 TB Multiair
Moc: 170KM
Paliwo: PB95
Kolor: Biały

Samochód został sprowadzony z Francji pod koniec grudnia 2018.
Jest bezwypadkowy i posiada przebieg 177500km.
Zakupiłem go w kwietniu 2019 w stanie jak poniżej.

Alfa Romeo Giulietta Alfa Romeo Giulietta

Od tego czasu zostały wykonane następujące czynności:
- wymiana oleju na Selenia Star P.E. Alfa Romeo 5W40 wraz z filtrami(kabinowy, powietrza, oleju)
- dolanie płynu do chłodnicy
- napełnienie klimatyzacji
- wymiana tylnej prawej lampy od strony błotnika
- wymiana opon na nowe Uniroyal Rainsport 3 225/45 R17 (stare były poząbkowane, popękane z ubytkami, mimo iż były to 3-4letnie Micheliny).
- prostowanie dwóch przednich felg
- zakup gumowych dywaników samochodowych
- zakup gaśnicy, trójkąta ostrzegawczego i apteczki DIN 13164
- zakup i montaż uchwytu samochodowego iOttie One Touch 4
- zakup i montaż wideorejestratora VIOFO A119S V2 GPS (kabel poprowadzony podsufitką, uszczelką przy drzwiach i do USB w schowku)
- wymiana rozrządu razem z pompą wody
- zakup AC OC

W planach mam jeszcze naprawę zderzaków - spawanie oraz malowanie (mam nadzieję, że w czerwcu się uda w końcu dostać do lakiernika) oraz kompleksowe mycie.

Cały czas rozważam także sprawę felg. Obecne są mocno poniszczone. Przydałaby się regeneracja, lecz nie mam kół na wymianę na czas naprawy. Myślałem też o zakupie czarnych felg na lato, ale niestety będzie to wydatek około 2000zł.
taquito
Początkujący
 
Posty: 206
Zdjęcia: 13
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy: 07 02 2012
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Alfa Romeo Giulietta
Silnik: 1.4 TB 170KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Maj 2019, 19:34

Gratulacje, jednak kupiłeś tą alfę :ok: Powoli powoli doprowadzisz do stanu ''malinka'', plusem aut sprowadzonych z Francji jest to że nie posiadają korozji a przy alfie to akurat duży atut. Polecam przy zdemontowanych zderzakach zdemontować odrazu nadkola i zrobić porządne zabezpieczenie barankiem przed zimą. Co do felg to za odnowienie też zapłacisz conajmniej tysiaka więc lepiej dorzucić i kupić coś innego nawet używki w ładnym stanie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

30 Maj 2019, 20:24

Miło mi, że kogoś zainspirowałem :D
Gulietta to był mój mocny gracz i w ostatnim rozrachunku myślałem na nią i Civiciem. Na plus wygląd zewnętrzny i silnik z turbo mi leżał tylko jakoś nie mogłem przeboleć wnętrza. Trochę żałuję, że nie kupiłem, a trochę nie :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

01 Cze 2019, 08:37

Kao napisał(a):. Co do felg to za odnowienie też zapłacisz conajmniej tysiaka więc lepiej dorzucić i kupić coś innego nawet używki w ładnym stanie.

Felgi używki w ładnym stanie...hmmm to albo będą już z doliczoną regeneracją albo będą tańsze i też mniej albo więcej zniszczone.

Ogólnie brałbym komplet felg stal/alu który posłuży za zimowy a te felgi oddać do regeneracji. Lakier proszek srebrny to około 90zł-100zł.sztuka 17' + pare złoty za przekładki opon i ewentualne ubytki.


P.s.

Czy ja dobrze pamiętam że to była ta okrutnie tania, nie do przyjęcia alfa? :D
Ładne auto.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

01 Cze 2019, 10:34

szybki napisał(a):Lakier proszek srebrny to około 90zł-100zł.sztuka 17'
Oki zgadzam się ale po 1 ktoś te felgi musi przygotować a to wiecej pracy niż przy lakierze no i 2 proszkowanie nie służy do felg no chyba ze komuś nie zalezy na ładnym efekcie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Cze 2019, 11:32

Ale w moim mieście jest to nrmalna stawka za usługę czyli zostawiam felgi a potem odbieram. Za 16ki dałem 360 a za 17ki 400zł. Ovzywiście nie mówie o jakiś wynalazkach pt.dwa odcienie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

01 Cze 2019, 12:44

Wiesz to moja praca na codzień dlatego uważam ze proszkiem to mozna sobie zrobić stalusy czy ramę do WSKi ale alu jakoś ma prezentować auto wiec muszą jakoś wyglądać, a moze to ja jestem zbyt wymagający :?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Cze 2019, 10:08

Kao napisał(a):moze to ja jestem zbyt wymagający

Dokładnie tak... :ok:

Podstawa to malowanie proszkowe na które decyduje się większość kierowców a hybryda (tak mówią na to warsztaty) to koszt x2 i wtedy nie masz żadnych "ale" co do kolorów.

Ja zwykłe srebrne felgi robiłem w proszku i przez kilka lat raz miałem wtopę z odcieniem srebrnego. Co do trwałości nie miałem specjalnych zastrzeżeń.

Co do dziwnego malowania felg tylko raz trafiłem takie śmisnoty limitowane gdzie część zewnętrzna była inna niż wewnętrzna a wytłoczone napisy i dekielki jeszcze inne :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Cze 2019, 12:49

Pewnie w okolicy zimy kupię stalówki to będę mógł myśleć o regeneracji tych. Chociaż cały czas mi chodzą po głowie jakieś czarne felgi aluminiowe.
taquito
Początkujący
 
Posty: 206
Zdjęcia: 13
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy: 07 02 2012
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Alfa Romeo Giulietta
Silnik: 1.4 TB 170KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

02 Cze 2019, 15:13

taquito napisał(a):Chociaż cały czas mi chodzą po głowie jakieś czarne felgi aluminiowe

To zrób sobie te co masz na czarno.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe