Alternator / regeneracja czy nowy - Skoda Felicia 1.3

12 Lip 2017, 16:02

Witam mam problem alternator nie działa w skodzie.bylem u mechanika wczoraj i powiedział ze naprawa będzie 350-450 zl
Ze jak kupie podrobe do skody na allegro to pojadę na tym 2 dni.nwm co robić szukać kogoś innego?
emilpasa
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 01 05 2011
Przebieg/rok: 1tys. km
Auto: skoda
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1912

13 Lip 2017, 12:29

Napewno nie kupuj alternatorów tureckich, które chodzą po naszym rynku. W oryginale jest Magneton. Niestety ciężko kupić nowy z Magnetona, Boscha czy Valeo. Ja na twoim miejscu poszukałbym na jakimś autozłomie taką skodzinkę z oryginalnym altkiem i zamontował.
Inna rzecz, to co się w nim zepsuło - nie wystarczy wymienić tej uszkodzonej części? Te altki są o bardzo prostej konstrukcji i nawet samemu można je zregenerować. Czy za 350? Wydaje mi się to dość drogo. Ale to juz trzeba by szukać w necie cześci i policzyć ich koszt.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Lip 2017, 14:58

emilpasa napisał(a):powiedział ze naprawa będzie 350-450 zl
Tu masz nowy Magnetona czyli OEM który montowany był oryginalnie za 350zł [link do oferty na Allegro wygasł]

Możesz też kupić regenerowany z gwarancją za połowę tej ceny [link do oferty na Allegro wygasł] z gwarancją na dwa lata. Moim zdaniem poszukaj innego mechanika, a najlepiej warsztatu który specjalizuje się w naprawie alternatorów i rozruszników.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999