Alternatywa dla Mazdy 6 ? Hmm

11 Gru 2023, 10:16

Grunt to mieć dobre miejsce parkingowe pod mieszkaniem. Na obecnym parkingu to mam problem drzwi otworzyć w zwykłym Ceed, a co dopiero zmieścić kolubryną 4.8m :D Znaczy wjechać to nie problem...
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Gru 2023, 16:25

mike napisał(a):Jeśli jazda po mieście (zależy po jakim i w jakiej formie), to lepsza będzie trójka.

No właśnie mam podobnie :/ Ale M6 wygląda dużo lepiej i nieco lepsze wyposażenie... wiec chyba jakoś przeboleje te 15-20cm
Apropo, wiem, że pisałem, iż zostaje przy Mazdzie, ale co sądzicie o takiej Optimie ? technologicznie/wyposażenie lepsze od M6 (przynajmniej tak mi się wydaje) 1.6T-Gdi, gwarancja, sprawdzony stan itp, czy raczej zostać przy wolnossaku ?
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/k ... G2HIX.html
No i automatyczny system parkowania, apropo miejsc parkingowych :naughty:
Ryzu666
Nowicjusz
 
Posty: 6

11 Gru 2023, 19:50

Ryzu666 napisał(a):Ale M6 wygląda dużo lepiej i nieco lepsze wyposażenie... wiec chyba jakoś przeboleje te 15-20cm
najważniejsze, to przymierzyć się do obydwu aut na żywo i samemu ocenić.
Mnie np najlepiej manewruje się precyzyjnie autami typu... Berlingo blaszak, czy VW T4/T5 (duże lusterka, wyższa pozycja za kierownicą)
No i automatyczny system parkowania, apropo miejsc parkingowych
do tego bym się aż tak nie napalał, podobnie jak w przypadku wynalazków typu aktywny tempomat (mega irytujący dla kogoś jadącego z tyłu), czy czytanie znaków - te dodatki działają w sumie najlepiej w warunkach laboratoryjnych / symulowanych :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Gru 2023, 20:38

Ryzu666 napisał(a):i nieco lepsze wyposażenie...


Na te 30km dziennie rzeczywiście warto zwracać uwagę na wyposażenie :mrgreen:

Klimatyzacja, elektryczne szyby i czujniki parkowania to wszystko z czego będziesz korzystał
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

12 Gru 2023, 11:13

Jedynie czujniki parkowania must have :ok:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy SUV-y zdetronizują kombi?
    Rynek samochodowy w Polsce od kilku lat przechodzi prawdziwą transformację. Istotny staje się nie tylko rodzaj silnika poszukiwanego auta, zmieniają się także preferencje dotyczące jego typu. Jak wynika z raportu serwisu ...