Amerykańska rejestracja

02 Cze 2011, 15:53

Witam. Jako że jestem pierwszy raz na forum samochodowym, chciałbym sie wpierw przedstawić. Jestem Maciek, mam 13 lat, i jak pewnie zdążyliście zauważyć (z wieku mojego) chodzę do ostatniej klasy szkoły podstawowej. Skoro jestem na tym forum, od razu bym chciał powiedzieć, że motoryzacją interesuje się od dziecka (od 8-9 roku życia), czyli już troszku rzeczy wiem w tej kategorii zainteresowań. A teraz pytanie:
Mój kolega w wakacje (2010 r.) pojechał do Ameryki z rodzicami, którzy dostali tam pracę. Pracują w konsulacie, i mają samochód GMC, ale to nie ważne. Ważne jest, czy jeśli jego rejestracja zaczyna się od "CQW", to czy jest takie tam (jak i tu tata mówi) prawo że policja NIE może dać mandatu? Jeśli nie zrozumieliście pytania, nie musicie odpowiadać, jeśli nie zrozumieliście pytania, powiedzcie co mam dokładniej napisać, a jeśli rozumiecie moje pytanie, po prostu na nie odpowiedzcie.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich!
Nie sztuka zabić muchę przednią szybą. Sztuka zabić ją boczną.
macfil
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Kraków

02 Cze 2011, 19:01

jak widzisz z braku odpowiedzi wynika, że nie znamy prawa obowiązującego w USA.
Poproś kolegę, żeby spytał rodziców i napisz jak to wygląda w USA.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

02 Cze 2011, 19:08

Zarejestruj się na forum i na żywo się spytaj na shoutbox'ie lub na forum użytkownica Hioba (to jego forum). On tam w ju es ej jeździ truckiem to może coś tam wie...

http://katolik.us/czat.php
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niesłyszący na drodze
    Liczba osób mających problem ze słuchem szacowana jest na 10%-15% wszystkich mieszkańców globu. W Europie problem ten dotyka około 80 mln osób. W Polsce liczba ta szacowana jest na około 1 mln. Terminem ...
    Jak ustawić prawidłowo lusterka w samochodzie?
    Prawidłowe ustawienie lusterek ma istotny wpływ na bezpieczeństwo – od tego zależy, czy kierowca będzie mógł dokładnie obserwować sytuację na drodze. Ważne, aby w ustawieniu lusterek wykazywać się starannością ...