Astra H III 1.8 16V - - kręci

07 Lut 2023, 21:13

Witam,
Kupiłem niedawno Astre H III 1.8 16V 130 tys.km, 2008 z Niemiec, przyjechała do mnie rozładowana.
Akumulator wymienilem, ale silnik kreci choc nie zapala - metoda hamulec/gaz nie pokazuje zadnych bledow.
Domowa metoda na sprawdzenie ELMem327 tez nie pokazuje nic.
Przy listwie wtryskowej jest koreczek zakrecany czarny po prawej stronie, odkrecilem go i nacisnalem na spust (jak w wentylku) i polecialo paliwo, wiec tam paliwo w listwie raczej jest - dolalem tez 10 Litrow bo myslalem ze moze przeklamuje licznik, nic nie dalo.
Ze 2-3 razy mial takie odchyly ze jak krecilem go to mial przejaw odpalenia, lecz wiecej znamoim takowych nie pokazal.
Bezpiecznik nr 24 od pompy paliwa wyglada okej, przekaznik K13 od pompy paliwa wyglada chyba ok, przynajmniej styki nie przypalone.
Po przekreceniu kluczyka nie miga immobilajzer, wiec chyba nie uszkodzony.
Po przekreceniu kluczyka wydaje mi sie ze nie slysze cykniecia lub pracy pompy paliwa pod siedzeniem pasazera z tylu.
Na zegarach wydaje sie wszystko ok odnosnie kontrolek.

Co do sprawdzenia? przyszlo mi do glowy:

- prad czy dochodzi do pompy? odpiac ja i multimetr w kostke i zobaczyc przy zaplonie czy daje prad?
- czujnik wału?
- dolot, przepustnica czy sie uchyla?
- wyjac cewki i swiece i sprawdzic czy daja iskre?

dobrze dumam? co jeszcze moze byc winowajcą?
stasko
Początkujący
 
Posty: 56

07 Lut 2023, 23:19

stasko napisał(a):ELMem327 tez nie pokazuje nic.
Ale łączy się z samochodem? Możesz sprawdzić jakieś parametry np. temperatur płynu chłodzącego, napięcie w instalacji?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

08 Lut 2023, 06:20

Hej.
Laczy sie.
Pokazuje to co elm moze pokazac :)

Czy w tych modelach astr powinno w ogole slychac po zalaczeniu zaplonu pompe, jakies cykniecie ?
stasko
Początkujący
 
Posty: 56

08 Lut 2023, 09:09

Jak sprawdzic czy jest iskra? Wykrecilem listwe z cewkami one sa wszystkie cztery polaczone, wystarczy do 4 cewek wlozyc 4 swiece i do masy koncowkami swiec dotknac? Nie ma za bardzo ruchu aby takie manewry robic ao obudowa gorna silnika to plastik. Jak to spr?
stasko
Początkujący
 
Posty: 56

08 Lut 2023, 19:01

Witam znow panowie,
Udalo się Astre uruchomic,
Przeczyscilem dolot, przepustnice, podmienilem bezpieczniki od pompy paliwa,
Przeczyscilem styki przelacznika od pompy paliwa
Czujniki m.in walkow rozrzadu itp, rozne laczenia potraktowalem kontaktem,
Wymienilem 4 swiece na nowe

Auto za 1 razem zagadalo, po chwili schodzilo z obrotow i gaslo to szybko wylaczylem zaplon
Drugi raz bylo podobnie, ale juz troche dluzej,
Trzeci raz juz chodzil normalnie rowno, nic sie nie dzialo, rozczmuchał się.
Astra tak pochodzila ze 20 minut, ruszylem przod tyl z 5 metrow wszystko ok - cicho rowno,
Zgasilem, znow zapalilem znow chodzila z 10 minut i nagle zaczelo stukac od gory w silniku
Jak na zalaczonym filmie:



https://www.veed.io/view/426fb624-fd8b- ... 05ed398022
PLAY


Wydaje mi sie ze to idzie od gory jakos, chyba ze tak niesie, dodajac lekko gazu ustaje stukanie, najbardziej slychac na jalowym, na luzie.
Olej na bagnecie w normie,

Myslalem, ze moze sie swieca obluzowala, bo to tak jak by gdzies stamtad, ale dotykalem palcem to zadna sie nie chybocze.
Czyzby panewka?
stasko
Początkujący
 
Posty: 56

08 Lut 2023, 20:54

stasko napisał(a):Przy listwie wtryskowej jest koreczek zakrecany czarny po prawej stronie, odkrecilem go i nacisnalem na spust (jak w wentylku) i polecialo paliwo, wiec tam paliwo w listwie raczej jest
Poleciało leniwie czy niejako żygło po kręceniu rozrusznikiem ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

08 Lut 2023, 21:10

Trysnelo,
Jak wyzej pisalem, astra zagadala. Lecz cos tam puka ;) KZFR, walek rozrzadu, panewka, lub ch...a wie, filmik dalem, moze popychacze, szklanki?:)
stasko
Początkujący
 
Posty: 56