Astra H nie odpala niskie napięcie pompy

24 Kwi 2021, 17:47

ECU kupował mechanik,wszystko jak zaprowadziłem robił on
KingCar
Nowicjusz
 
Posty: 48

24 Kwi 2021, 17:51

ECU kupował mechanik,wszystko jak zaprowadziłem robił on
ECU stare mam ze sobą,oddał
Skąd kupił,nie wiem ,kupił zaprogramował,powyrywał VIN przebieg itp i już nie działa.
KingCar
Nowicjusz
 
Posty: 48

24 Kwi 2021, 18:00

KingCar napisał(a):ECU kupował mechanik,wszystko jak zaprowadziłem robił on
Więc zakładasz ciepłe kapcie i czekasz na info od mechanika . Jakaś dodatkowa kasa dla niego ? Ostrożnie . Konkrety nie czarowanie .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

24 Kwi 2021, 18:03

Na razie nie mam możliwości sprawdzenia błędów pod opcomem, media gaz hamulec,nie pokazuje błędów,silnik nie kreci ,jedynie co to są kontrolki.
Po zapłonie słychać pyknięcie komputera i lekki pisk...cisza znów pyknięcie i lekki pisk..cisza... I tak dalej,to dźwięki z ECU napewno ,jak zadzwoniłem do mechanika i to mu powiedziałem to właśnie stwierdził że znów uszkodziło komputer,miał przyjechać ale na razie go nie widać
KingCar
Nowicjusz
 
Posty: 48

24 Kwi 2021, 18:15

KingCar napisał(a):miał przyjechać ale na razie go nie widać
:mrgreen: Ja bym zaholował i postawił z kluczykami w stacyjce w bramie wjazdowej do warsztatu . Efekt natychmiastowy :wink:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

25 Kwi 2021, 09:49

Powiem szczerze, że zaskoczyła mnie diagnoza mechanika. Byłem święcie przekonany, że to te styki robocze, bo wszystko na to wskazywało.
Nie chcę się upierać przy swoim, ale czy ów mechanik wymienił chociaż profilaktycznie ten przekaźnik? Ciekawi mnie, czy nadmiernie się nie grzał.
Ale tak czy inaczej, bonifacy ma rację - to mechanik postawił diagnozę, to on naprawiał, więc jego zmartwienie. Zapłaciłeś za naprawę auta, które nie zostało naprawione...I nie daj się wciągnąć w naprawy opierające się na metodzie prób i błędów mechanika.
No i jak napisał Kao - widziałeś swój stary komputr po wymianie? Co się w nim uszkodziło? Ja bym na twoim miejscu zrobił na tym kompie co masz jakiś mało widoczny znak, żeby można było sprawdzić czy był on faktycznie wymieniony.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Kwi 2021, 20:26

Po kilku dniach jest cały czas lipa,magik czeka na nowe ECU,dziś po rozmowie powiedział że nią ma pojęcia co jest grane,jedynie co zostaje że sprawdzi napięcie czy nie jest za wysokie i na nowym ECU odłączy pompę wspomagania i zobaczyć po przejażdżek czy nie wywali kolejnego,
Bardzo ciężko idzie z nim współpraca,i już widzę że będą problemy ,daje mu czas jeszcze do piątku maks i jadę odebrać auto i walczyć o zwrot kasy jeżeli nie naprawi
KingCar
Nowicjusz
 
Posty: 48

04 Maj 2021, 21:18

Auto do odbioru, nie do końca naprawione,wymieniony komputer,odłączona pompa wspomagania ,przejechane że 30km i nic się nie dzieje więc ,elektryk stwierdził że pompę trzeba wymienić,ale on się tym nie zajmuje bo jak to określił jest od rzeczy elektrycznych i nie ma takich warunków aby wymontować i zamontować pompę
Z tego co pamiętam mam pompę TRW muszę kupić jakąś używkę
KingCar
Nowicjusz
 
Posty: 48

04 Maj 2021, 21:57

Nie jestem przekonany czy rzeczywiście odłączenie pompy wspomagania jest tutaj kluczowe . Pytanie jak została ona odłączona . Pompa TRW nie jest w sieci CAN . ZF już tak i ma powiązanie ze sterownikiem silnika . No nie wiem . Miałem taki problem w takim aucie a i były sugestie aby odłączyć pompę ale nie . Rzetelna naprawa sterownika silnika rozwiązała problem . Ty teraz motasz się między ...... a między .On Ci powiedział że pompa to nie jego brożka bo nie ma możliwości wymiany i takie inne bzdury . Ty teraz szukasz pompy . K....a gdzie to naprawiasz ? Czarowanie czy co ? Wziął do naprawy to niech zrobi do końca .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

05 Maj 2021, 07:23

Druciarz a nie mechanik czy tam elektryk,za taką naprawę to ja dziękuję,ale też już go pierdo....le bo przez 2,5 tygodnia jestem nadal bez auta i wiem że jak mu zostawię to znów będzie to samo. Zabieram,zaprowadzam gdzie indziej zobaczymy,co z tego wyjdzie
KingCar
Nowicjusz
 
Posty: 48

11 Cze 2021, 16:12

Panowie minęło sporo czasu a ja cały czas w czarnej..... Kolejny mechanik ,gdy pompa była odłączona auto jeździło,wymienił pompę na inną używkę ,podłączył odpalił auto i znów komputer spaliło,grzebią ,sprawdzają ,nic nie wiedzą ,to co sprawdzili niby wszystko OK.Juz nie wiem gdzie mogę go zaprowadzić
KingCar
Nowicjusz
 
Posty: 48

11 Cze 2021, 17:05

Skąd jesteś ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

11 Cze 2021, 17:11

Łódzkie,
KingCar
Nowicjusz
 
Posty: 48

11 Cze 2021, 20:06

KingCar napisał(a):Łódzkie,
Ja z rejonów północnych śląskiego . Niby sąsiedzi ale łódzkie spore .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

11 Cze 2021, 20:20

Ja ok. 70km od Częstochowy
Powiedzmy Piotrków
KingCar
Nowicjusz
 
Posty: 48