Astra II VS Golf IV

Astra II czy Golf IV

Astra II
5
42%
Golf IV
7
58%
Razem głosów : 12

Astra II VS Golf IV

04 Cze 2008, 17:18

Powielam troszkę poprzedni mój temat, ale nie mam wyjścia. Tym razem w rachubę wchodzą dwa auta, kwota do przeznaczenia to 16 000 zł, moc silnika 100km w zupełności mi wystarczy, więc rozważamy raczej pojemność 1.6. Pomóżcie proszę mi w wyborze, jeżeli macie, mieliście styczność z którymś z tych samochodów, wymieńcie zalety oraz wady, a także, który z obydwu samochodów wybralibyście.

Pozdrawiam
Jacek
jaca691
Nowicjusz

Re: Astra II VS Golf IV

04 Cze 2008, 20:42

mam ten sam problem 16 tys i ból głowy co wybrać
ja się zastanawiam na astrą II ibizką lub VW polo
piecus85
Początkujący

04 Cze 2008, 21:34

piecus85 napisał(a):mam ten sam problem 16 tys i ból głowy co wybrać
ja się zastanawiam na astrą II ibizką lub VW polo
ja mam jeszcze większy dylemat, cały czas po głowie chodzą mi jeszcze; seat ibiza lub leon, nissan almera, toyota corolla i honda civic, no ewentualnie jeszcze peugeot 206
jaca691
Nowicjusz

04 Cze 2008, 21:52

Ale nam się dylematów narobiło :P ale do rzeczy.
Volkswageny to dobre auta, podobnie jak seaty, które bazują na volkswagenie, więc są one trwałe i solidne. Wada VW to popularność wśród złodziejaszków.
Corolla, civic i almera to też dobre, japońskie auta, które często się nie psują, jednak części są droższe niż do aut niemieckich.
O peugeocie w ogóle bym nie myślał: awaryjność, wysokie koszty eksploatacji... Jedyna zaleta to ładna linia nadwozia.
A co do opli: auta też nie są złe, ładne, dobrze wykończone, silniki też niczego sobie z dobrze brykającymi kucami.

Leona to raczej do 16 tysięcy będzie bardzo ciężko znaleźć.

Mój typ: ibiza, corolla lub civic - auta bardzo mi się podobają i nie są tak oklepane jak choćby astra czy golf

Pozdro :D
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice

24 Mar 2009, 11:05

witam
czy mógłby mi ktos poradzić, chcę kupić golfa IV kombi diesla, 2000 lub 2001 rok, albo opla astrę II tez diesla kombi podobny rocznik, który z tych samochodów będzie lepszY? Chodzi mi głównie o to który z nich jest większy, ma wiekszy bagażnik i miejsca z tyłu, ponieważ mam dziecko i muszę zabierac sporo rzeczy jeśli wyjeżdżam. Mm na oku golfa z silnikiem 1.9 SDI, czy lepszy jest TDI,
Prosze poradźcie, bo mamspory dylemat
pozdrawiam
monstr
Nowicjusz

Miejscowość: lublin

24 Mar 2009, 16:09

Silnik SDi w Golfie jak się o niego dba,to może przeżyc właściciela. Jest niewysilony a przez to długowieczny...za to mocno mułowaty! TDi w kilku wersjach od normalnych i akceptowalnych przyspieszeń i kosztów w wersji 90KM,do torped np 130KM i droższych w serwisowaniu...
Jeśli chodzi o Astrę to polecic można 1,7DTi lub ,7 CDTi.To najlepsze diesle w tym modelu,niewiele palą i nie są awaryjne ale też ich moc od 75KM do 80KM nie powala na kolana...ale jezdzic można bez kompleksów! :wink:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Tramwaj w ruchu drogowym Tramwaj w ruchu drogowym
    Działania na rzecz poprawy komunikacji dotykają różnych środków transportu. W ostatnich latach do łask wraca transport tramwajowy. Przez wiele lat przesunięty na drugi plan, teraz jest mocno rozbudowywany. Tramwaj, ...
    Opel ADAM Rally Cup gotowy do międzynarodowych rajdów Opel ADAM Rally Cup gotowy do międzynarodowych rajdów
    W listopadzie 2012 r., wraz z modelem ADAM "Cup", Opel powrócił do sportu samochodowego. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie będzie okazją do prezentacji kolejnego osiągnięcia firmy: jest to nowa studyjna wersja ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style