Audi a3 1.6+lpg 8l check engine

15 Lis 2023, 19:10

Witam 5 dni temu zakupiłem audi a3, samochód bardzo zadbany przebieg 219 tys km w 2020r zamontowana instalacja LPG. Przed zakupem poprzedni właściciel wymienił wszystkie wady samochodu w tym wlasnie problem z silnikem na biegu jalowym (nie równa praca silnika skaczacy silnik) poza tym samochod w trakcie jazdy nie ma zadych problemów ,jedank stało sie zapalony check. Byłem w serwisie na komputerze wyskoczył błąd lambdy zbyt bogata mieszanka, wymieniona zostala na nową oczywiscie problem z silnimiem wciąż występuje a na domiar złego check zapalił sie po 2 dniach. W samochodzie na bieżąca wymieniane części. Z tad pytanie czy instalcja lpg ma wplyw na check engine i co to moze byc? Dodam ze problem występuje i na PB i LPG
MentalDown
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 15 Lis 2023, 19:34

    Pamiętasz kod błędu jaki tam się wtedy pojawił i ponownie po tych dwóch dniach? Takie kody zawsze warto gdzieś zapisywać żeby mieć później podgląd na całą sytuację...

    MentalDown napisał(a):Byłem w serwisie na komputerze wyskoczył błąd lambdy zbyt bogata mieszanka, wymieniona zostala na nową oczywiscie problem z silnimiem wciąż występuje
    Pytanie czy to była wina sondy, a nie np. katalizatora?

    MentalDown napisał(a):pytanie czy instalcja lpg ma wplyw na check engine i co to moze byc? Dodam ze problem występuje i na PB i LPG
    Tak jak benzyna, jeżeli na benzynie i na gazie masz takie same objawy to trzeba szukać problemu w części wspólnej czyli np. układzie zapłonowym, katalizatorze itd.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9774
    Zdjęcia: 34

    15 Lis 2023, 19:41

    Niestety nie zapisałem kodu ale to dokladnie mechanik podkreślił ze sonda nic innego nie bylo. W układzie zaplonowym wymienione świece i przewody niestety nic to nie zmienilo. Odrazu tez wymieniane oleje filtry i rozrząd a praca silnika wcale nie uległa zmianie wciąż to samo na wolnych faluje a podczas jazdy wszystko okej
    MentalDown
    Obserwowany
     
    Posty: 2

    16 Lis 2023, 14:02

    Błędów sondy troszkę jest i każdy jest od czegoś innego. Jak nie będziemy wiedzieli jaki to konkretnie błąd, to tak naprawdę szukanie igły w stogu siana, albo naprawianie metodą prób i błędów. A czy to dobra opcja? Raczej nie.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000