Audi A3 8L - immobilizer

Audi A3 8L - immobilizer

12 Lis 2015, 22:42

Witam,

W ostatnim czasie pojawiły się typowe objawy wskazujące na problemy z immobilizerem - samochód nie chciał odpalić przy użyciu kluczyka, którego dotychczas używałem (próbowałem kilkanaście razy) , natomiast odpalił za pierwszym razem przy użyciu kluczyka zapasowego.

Nie mniej jednak zdarza się, że silnik gaśnie w czasie jazdy (bardzo rzadko, mniej więcej raz na 2000 km). W takim wypadku samochód nigdy nie odpalił za pierwszym razem. Musiałem wyciągnąć kluczyk i umieścić go w stacyjce ponownie - dopiero wtedy mogłem uruchomić silnik.

Czy taki problem również wskazuje na wadliwy immobilizer?

Pozdrawiam
audia3fan
Obserwowany

Prawo jazdy od: 17 07 2008
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2000

Re: Audi A3 8L - immobilizer

13 Lis 2015, 11:46

Jest to całkiem możliwe. Dobrze by było w momencie jak nie chce odpalić, podłaczyć się piod komputer i sprawdzić poprostu co go powstrzymuje.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Audi A3 8L - immobilizer

13 Lis 2015, 15:48

Witamy. Wszystko wskazuje na usterkę immobilizera.
Jeśli problem będzie występował tyko na jednym kluczyku oznaczać to będzie uszkodzenie kluczyka, jeśli na oby układu immobilizera.
Częstą usterką w tych pojazdach jest brak kontaktu przy antenie i w zestawie wskaźników.
Należy oczywiście odczytać pamięć zapisanych usterek.
Zapraszamy serwis Auto-Conrad
AutoConrad
Aktywny

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo FH16 - toczący się mocarz Volvo FH16 - toczący się mocarz
    Szesnastolitrowy silnik Volvo D16K rozwijający 750 KM to obecnie najmocniejsza jednostka napędowa oferowana w seryjnym pojeździe ciężarowym. Tak ponadprzeciętnie mocne samochody wybierane są przez klientów stosunkowo ...
    Tory testowe Toyoty Tory testowe Toyoty
    Prototyp każdego modelu Toyoty pokonuje co najmniej milion mil, nim trafi na taśmę produkcyjną. Większość testów odbywa się na torach w Belgii, Japonii i USA. Przedstawiamy miejsca, gdzie auta Toyoty są poddawane ekstremalnym ...

•